Sekretářka (2002)

Love story respektive komedie podaná v opravdu netradičním a lehce lechtivém hávu... S/M jako neškodné hrátky přístupné pro všechny. Ale vlastně co si budeme povídat, to že láska je nejlepší lék na ledajakou nemoc, víme z každé druhé pohádky a já tedy rozhodně nemám žádný problém s tím, aby byla tato tématika pojatá trochu neobvykle.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Na Lovce mafie jsem se i přes velkou dávku kritiky dost těšila. Naladila jsem se na akční gangsterku, která moc rozumu nepobrala a těšila se na velkou show. No nepřišlo ani velké zklamání a ani naplnění mích (skromných) očekávání. Nevím přesně co, ale tomu filmu prostě něco chybí... Pro mě tedy opravdu průměr...

Přízračný svět (2001)

Mám takové tušení, že jsem tento snímek shlédla už podruhé. Každopádně při první projekci mě rozhodně nijak neoslovil, a dokonce přímo upadl v zapomnění. Každopádně napodruhé, a hlavně v podobné životní situaci ve které je hlavní hrdinka, musím říct, že Přízračný svět má něco do sebe. Pravdou je, že skrze pohled nedávno odrostlé puberťačky, která rozhodně nechce splynout s (šedou) společností, vidíme svět tak trochu jinak - možná až divně. Přesto je film až netradičně uvěřitelný a reálný... Tak tak dámy a pánové, možná že právě v tuto chvíli někde na světě zastavil autobus, který veze jednoho z cestujících do nové etapy jeho života.

Oddělen (2011)

Osobně si myslím, že ta deprese je tady tak trochu přehnaná. Respektive bylo jí tolik, že mě film nezasáhl tak, jak bych sama čekala. Ale pravdou je, že z klasického téma problémové školy plné dětí bez budoucnosti Oddělen dělá něco víc.

Jump street 21 (2012)

Jump street přináší velkou porci laciného humoru podávaného na tak slušně upraveném talíři, že konzument je ve výsledku spokojen nejen s tím, jak to vypadá, ale dokonce i s chutí. Autorům se takřka obdivuhodně podařilo nepřejít do vyložené trapnosti, hra na city byla upečená tak akorát a chuť celkově poměrně vyvážená. Jako dezert jsme dostali pozvánku na další díl, který bude o něco víc hot, protože pánové budou moci pustit uzdy a rozjet to v ještě větším stylu... No tak uvidíme, co nám dvojka přinese.

Most do země Terabithia (2007)

Pro mě geniální popis dětského světa. Nekonečná fantasie se prolíná s šedou realitou. Film dává život obrovskému království, které je ukryto v srdci téměř každého dítěte. To že toto království zůstává v tomto dílku spíše imaginární a nečekají nás žádné výlety do fantazijního světa jako např. v Hledání Země- Nezemě vidím jako výhodu. Naneštěstí se ale jako téměř vždy musí objevit nějaké problémy. Dětské představy jsou sice schopné dát život vlastnímu světu, ale v případě reality naráží na určitou omezenost až sobeckost. Co následuje poté už nechávám na vlastním posouzení. Celkově je pro mě Most do země Terabithia srdeční záležitost.

Faunův labyrint (2006)

Faunův Labyrint je vlastně klasická pohádka o obrovském odhodlání a hledání sebe sama. S pomocí tajemného (a velice děsivého) fauního průvodce překonává malá Ofélie řadu překážek proto, aby mohla pomoci a zároveň uniknout od její současnosti, tedy od druhé světové války. Při sledování mě napadla určitá spojitost s klasickými evropskými pohádkami, které ve své původní podobě byly často plné krve, smrti a strachu. Nevím jestli se jimi del Toro přímo inspiroval nebo zda toto dílko vyplynulo samostatně z jeho mysli. Tak jako tak výsledek je ohromující.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Čekala jsem přesně to, co se mi také dostalo. Nepopírám, že se nejedná o zrovna hlubokomyslný snímek, který vám rozhodně nenabídne kritiku popř. ospravedlnění módního světa. Po celou dobu zůstává víceméně neutrální. Spíše se jedná o dílko, které chce ukázat, že práce by sice měla být zábavná, ale stále je to pouze způsob, jak si vydělat peníze a to zejména v případě, kdy jsou vaše vysněné cíle někde jinde. Každopádně na pěkné hadříky na Anne Hathaway se dívalo dobře a jak zde již bylo mnohokrát řečeno Meryl Streep se opravdu předvedla.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Nemůžu říct, že by zde nebylo pár momentů, které mě minuly, ale jinak je Kiss Kiss Bang Bang prostě geniální. Celý film je dost extrémně vyšroubován do výšin absurdity, ale o to právě jde. Jedna hláška střídá druhou, náhradní zbraně jsou ukryty na těch nej(ne)očekávanějších místech a vůbec prostě pecka. Podobný styl humoru opravdu můžu.