Valčík s Bašírem (2008)

Můžu říci, že Valčík s Bašírem mi vyrazil dech. Čekala jsem něco ve stylu těch ostatních "západních" válečných filmů, ale dostalo se mi něco zcela odlišného a také kvalitnějšího (ta atmosféra!). Válečné filmy, které jsem zatím viděla, byly převážně ódy na hrdinství a chrabrost jednotlivých mužů, které se střídali se scénami "a teď všichni usedavě plačte". Možná je to tím, že se ve všech těchto dílech dá nalézt stejný odkaz, který je převážně varující, ale zároveň i tak trochu přitahující k válce samotné. Každopádně zde najdete jenom zcela neutrální popis po sobě jdoucích situací, které nutně musí vyvrcholit k něčemu, co si nikdo nechce pamatovat. Nový, a nebo možná už ten nejstarší a nejhrozivější pohled na válku, totiž takový, jaká skutečně je.

Stud (2011)

101 minut trvající nuda, která si navíc hraje na něco co není. Nebo se doopravdy dá najít nějaký hlubší smysl v koukání do blba v metru, při sexu, v metru, při sexu, doma, při sexu (chjo ta krize vlastní identity!)... A asi nejhorší je, že se tak od polovinu filmu dá očekávat, co bude dál a co bude na konci. Nebo o tohle snad nešlo, a nebo šlo?

Jak je důležité míti Filipa (2002)

No většinou se mi anglické komedie líbí, ale tohle šlo naprosto mimo mě... Na pousmání to stačí, ale tím by to asi i skončilo. Celkově... nuda

V Bruggách (2008)

Začátek nebyl zrovna strhující, ale to se určitě nedá říci hlavně o závěru. Gangsterka s opravdu ostrými hláškami, rozhovory, přestřelkami a prostě vším. Za vyzvednutí stojí hlavně propracovaná psychologie postav, ani ten největší bos není takovým bosem, jak by se mohlo zdát a ani ten největší zabiják malých kluků není rovnou na odstřel... No zbývá už jenom to, že trpaslíci by neměly tak často páchat sebevraždy...

Želary (2003)

Příjemně jsem se naladila na pozvolné a možná někdy až zdlouhavé tempo a byla jsem s ním spokojená, ale v posledních pár minutách se toho stane víc než v předchozích dvou třetinách, což na mě zapůsobilo trochu rušivě. Jinak na to že se jedná o český film, má Želary opravdu co nabídnout.

Dorian Gray (2009)

Přiznávám, že předlohu jsem zatím nečetla, možná pro to na mě film zapůsobil docela dobře. 3* za to, že věřím že by se jedno z nejuznávanějších literárních děl dalo zpracovat ještě lépe, protože si svou pozici ve světové literatuře jistě nevydobylo jen tak. Filmový Gray mi v první třetině filmu připadal celkem nevýrazný, ale poté už vše dostalo ten správný spád. Každopádně čekala jsem celkem blbost a nakonec to docela šlo :)...

Život brouka (1998)

Pohodová oddechovka, která má pár opravdu povedených okamžiků. Pro děti ideální, pro starší publikum už trošku míň.

Dlouhá cesta (2002)

První co musíte vědět je, že tento film je plný kýčů. Staví proti sobě až příliš okaté protiklady, popisuje napravení zlého chlapce, který se zamiluje do té největší outsiderky, která ještě ke všemu nosí oblečení, za které by se styděla leckterá z našich babiček. I z vizuální stránky se můžete těšit na spoustu západů slunce apod. Ale ve chvíli, kdy budete schopni se přes toto přenést a budete mít náladu na jeden z těch dojemnějších filmů, bude dlouhá cesta určitě dobrou volbou. Příběh je poměrně nenásilný, dá se mu i uvěřit. Pomalu vás nechá proplout celým dějem a před každým zvratem vás na něj řádně připraví. Celkově bych ho popsala jako takové milé komorní drama, která vás neohromí, ale ani nezklame.

Kung Fu Panda (2008)

Další z řady milých animovaných pohádek. Neupoutá tolik jako Shrek a snad příliš okatě se nám snaží říci, že i když jsme naprosto neschopní, tlustí atd., stačí věřit a dokážeme, co se nám jen zlíbí. Přesto je to film místy opravdu zábavný a určitě dokáže potěšit a to nejen skvělými akčními scénami.

Equilibrium (2002)

Samozřejmě že tento film je velice podobný Matrixu, ale zároveň se od něj dost liší. Setkáváme se ze zcela odlišným prostředím, se zcela odlišnou atmosférou a se zcela odlišným dojmem. Hlavní myšlenka mi dokonce přijde mnohem uvěřitelnější a pravděpodobnější (jistě najdeme v ní mnoho mezer, ale ty by se našli i v tom, že národ, který má modré oči a blonďaté vlasy je nadřazen všem ostatním a kolik lidí tomu skutečně uvěřilo?). Poměrně komorní a skutečně bezcitná atmosféra mě dostala a i všechny souboje byly super. Autor se zcela jistě inspiroval 1984 a dalšími, ale to mi nevezme dobrý pocit z filmu a o ten přece jde.