Co žere Gilberta Grapea (1993)

Příjemné, milé, komorní...prostě ideální. Film, který by si nikdo neměl nechat ujít.

Zelená zóna (2010)

Na zelenou zónu jsem se chtěla dívat jako na válečný film, ale to prostě nejde. Ať už je to kvůli tomu, že "ano pane" uslyšíte méně často, než vůbec můžete čekat nebo proto, že rozhovorům je věnováno přinejmenším stejně, jako přestřelkám. Zbývá tedy jedině označit ji jako hodně nadupaný akční film. Jenomže tehle typ akčních filmů mě prostě nebere, a proto to vidím na 2*.

Ospalá díra (1999)

Vezmeme kotlík z dílny mistra Burtona, přidáme něco z Johnyho Deppa, bezhlavého rytíře a pár čarodějek. Ochutíme špetkou vtipu a zalijeme hustou mlhou, povaříme hodinu a třičtvrtě a je hotovo. Určitě bych to nejedla, protože chuť bude strašlivá, zato na pohled je to vynikající dílko.

Andělé a panny (2007)

Podle ostatních komentářů jsem se připravila na to nejhorší, ale nakonec to tak hrozné nebylo. Dějem dost připomíná klasickou pohádku, ale dětem bych to určitě nepouštěla, protože nejpropíranějším tématem celého filmu je sex. Přesto je to poměrně milá komedie, která má ke konci sice trošku pomalejší spád než na začátku, ale stejně bych se na ní klidně zase někdy podívala.

Bez dcerky neodejdu (1991)

Tak trochu jako americká příručka hlásající, ať nikdy nemáte co dočinění s nikým, kdo by mohl mít (byť jen vzdáleně) něco společného s islámem. Když se přes to přenesete, tak sice neuvidíte ohromující herecké výkony, ale můžete se dočkat velmi zajímavé atmosféry.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Když sem četla knižní předlohu, v první půlce jsem se nudila, možná proto, že trojice hrdinů nijak zvlášť ve svém hledání viteálů nepokročí, možná proto, že už to nebyl ten typický Harry Potter, který se prohání po školních pozemcích. U filmu, který se velmi pevně drží své předlohy, tomu nebylo jinak, ale přesto toto zpracování oceňuji, protože bylo asi i o malinko lepší než kniha. Jestli tvůrci udrží laťku, kterou si nastavili, tak se zatraceně těším na druhý díl. Když to shrnu, myslím, že byla chyba právě poslední díl rozdělovat na dvě poloviny, protože v samotné předloze je mezi nimi propastný rozdíl.

Legenda o sovích strážcích (2010)

V porovnání se spoustou dalších komentů musím říci, že podle mě to zase takový propadák není. Měla jsem chuť podívat se na pohádku a tohle mi v daný okamžik přesně sedlo. Rychlé střídání nálad a tempa mi naprosto vyhovovalo a nepřišlo mi to nějak moc na sílu, Legenda o sovích strážcích je hrozně nahuštěná, a tohle je jeden ze způsobů, jak divákovi sdělit, ano opravdu už jsme se dostali tam, kam jsme strašně moc chtěli a ano je to tady opravdu super :)

Co ta holka chce (2003)

Příjemná oddechovka, která sice nemá žádnou výjimečnou hodnotu a setkáme se spoustou tak trochu trapnějších scén, ale na zpříjemnění dlouhého večera to stačí...

Zombieland (2009)

Kromě toho, že Zombieland je opravdu povedená akční komedie, chci vyzvednout ještě soundtrack, který se neuvěřitelně povedl a filmu hodně přidává.

Poslední jednorožec (1982)

Kniha Poslední jednorožec je jednou z nejkouzelnějších, co jsem kdy četla. Krom toho, že je to klasická pohádka, jsem se setkala snad s tou nejděsivější atmosférou, která provází celé dílo plné beznaděje, nepochopení, méněcennosti, namyšlenosti, strachu, zoufalství ale také (a to hlavně) lásky, odvahy, věrnosti a odhodlanosti. Film má asi tak pětinové kouzlo a i přes to, že se knihy poměrně pevně drží, nedokázal ve mě vyvolat ani napětí natož cokoliv z výše zmíněného. 3* jen za to že jsem s nostalgií vzpomínala na kvality předlohy. Snad se někdy někdo rozhodne toto dílko natočit znovu, vynechá hrozivé hudební vložky, pokud film nebude hraný, zvolí o něco trefnější animaci a dá do něj trochu citu.