Škola rocku (2003)

Jack Black je živel. Jakkoli mi připadaly jeho kreace trapné a směšné, on energií, která z něj vyzařovala, strhl celý film a ukradl si ho pro svého šíleného rockera. Děcka, která se během filmu promění v drsnou rockovou kapelu jsou snesitelné a dobře koukatelné, ale Joan Cusack a její ředitelku dost zmršil dabing. Ale zase ty závěrečné titulky... musím dát čtyři hvězdy.

Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

Nějak mě nepotěšil přesun ze studia do exteriéru, ale pořád je to skvělá pohádka s hláškujícím královským párem a úžasnými písněmi za všechny jmenuji Růžičku červenou (Bude bál) - tak provokativní píseň v pohádce hned tak neuslyšíte.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Atmosférická potterovka, ve které režisér Cuarón neskládá pouze líbivé obrázky z Bradavic hezky za sebe, ale vytváří životný kouzelnický svět, který ač tak odlišný od světa Columbusova, mě pohltil mnohem mnohem více. Atmosféra se změnila z hřejivě prosluněné na temné hororovou (rozhodně krok vpřed, třeba to propříště vyžene špunty z kina), mozkomoři se vyvedli opravdu dobře, scéna z vlaku se zamrzající vodou a okny je děsivá, ani ostatní scény s nimi nejsou zrovna veselé, sálá z nich temný pocit deprese. Dětští herci jsou díl od dílu lepší, Radcliffe zvládá hrát i složitější emoční pochody, Lupin Davida Thewlise a Sirius Garyho Oldmana jsou skvělí - ne takoví, jaké bych si představovala podle knihy, ale skvělí. Jediné, co se příliš nevyvedlo je podoba vlkodlaka, zamrzí i useknutý konec, čímž se ale režisér vyhnul nudné uzavírací rutině. Dosud nejlepší Potter. Btw: Curaón si ani teď neodpustil zelenou stylizaci:-D

Čokoláda (2000)

Tři hlavní herci figurují v mém filmovém top ten, čokoládě nikdy neodolám a hlavně, když mám špatnou náladu, Vivian a Roux mě z ní téměř vždy spolehlivě vytáhnou.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Mám ráda filmy Roberta Rodrigueze, ani tento přestylizovaný špionážní snímek pro děti není úplnou výjimkou, pokud se nebojíte infantilní, přebarvené, neškodné rodinné zábavy. (Napodruhé kouknutí mé hodnocení sklouzlo na hranici 3 a 4 hvězdiček)

Rozpoutané peklo (1997)

Neškodný katastrofický film s lehce nadprůměrným Brosnanem a skvělou sopkou v pozadí.

Dnes neumírej (2002)

Přeplácané motivy, nepatrně bezdějové, ale pořád ďábelsky zábavné.

Zlaté oko (1995)

Do doby než přišel D. Craig, pro mě nejlepší bondovka.

Zná ji jako svý boty (2005)

Skvělá racionální Tony Colette a vždy okouzlující bohémka Cameron Diaz v milém filmečku, kde dvě sestry hledají sebe samy a jedna druhou, své místo ve světě a samozřejmě lásku. Film sám osciluje na pomezí žánrů romantické komedie (vztah Rose se šéfem) a rodinného dramatu (traumata z dětství, Maggiino hledání babičky). Přes předvídatelný příběh se jedná o film, který stojí za vidění, kůli živelnosti Meggie, vznešené upjatosti její babičky, silně dojemným momentům a motivům sesterské lásky a nenávisti.

Těžká váha (2005)

Kdyby se ve sféře citové netlačilo "až tak" na pilu a kdybych měla k boxu kladnější vztah, bylo by to za čistých pět hvězd. Ten film je viditelně určen k tomu, aby chytal za srdce a mě za něj chytil, ale co je moc, to je moc - tudíž dávám velmi silné čtyři a doufám, že si chvíle, a to velmi příjemné chvíle, ve společnosti J. Braddocka brzy zopakuji. Už jen kvůli chlapáckému Russelu Croweovi, který podává další ze svých vyrovnaných výkonů, nebo Reneé Zellweger, v roli jeho vždy milující manželky. Zpracování je rovněž velmi působivé, místy probleskují vynikající režisérské nápady, boxerské zápasy jsou nasnímány natolik dynamicky, že se do nich divák může naplno položit. Málokdy se mi stává, že bych "fyzicky" prožívala rány, které hlavní hrdina zinkasoval od soupeřů, tentokrát se mi u "osudného zvedáku" protočily panenky a pořádně jsem si zařvala. Nejen proto silný "pohádkový příběh" z dob Velké hospodářské krize vřele doporučuji.