Chytrá princezna (1984) (TV film)

Tyhle studiovky zdaleka nenaplňuji mé představy o pohádce, obzvlášť, když herci vypadají, že pouze zevlují a vydělávají si na činži... V tom vynikal vykuk Bořek vyjadřující se z velké části v příslovích.

Iluzionista (2006)

Nemastná neslaná kouzelnická love story s překvapivě nudným Nortonem, tradičně nijakou Jessicou Biel a sucharským Giamantim. Jediným pozitivem se mi zdála být matná kamera, která příběh ještě více ponořila do nejasného světla, světa smyšlenek.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Londýn z úhlů, jaký jej znají jen opilci a bezdomovci kontra kouzelné světy za zrcadlem, plné barev a kontrastů krásy a ošklivosti. Piktoreskní postavičky a postavy, působivý Mr. Nick, geniální scénky proti spoustě nedořečeností. Terry Gilliam dotáhl jeden ze svých prokletých projektů do konce se ctí, šikovnou kličkou ve scénáři udělal z postavy Tonyho muže mnoha tváří, přičemž typologie herců pro jednotlivé tváře se vydařila na výbornou. Z Lily Cole jde až strach a Tom Waits se se ctí může postavit vedle největších ďábelských velikánů - jejich společné tango je až... Damn... I won! ...mrazivé. PS: Marketing zase zafungoval na výbornou, protože lidé, kteří šli na dalšího Johnnyho Deppa, případně poslední film Heatha Ledgera vstávali ze sedaček povětšinou otráveně, neb o především Tonym ten film rozhodně nebyl. Spíš o velké představivosti Terryho Gilliama.

Impostor: Živá zbraň (2001)

Tak tenhle Dick se nepovedl... Zajímavý námět jest zabit televizním zpracováním s přehrávajícími herci, na kinofilm bych to nikdy netipovala.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Po dlouhých letech se k nám vrací (nyní již postarší) archeolog bez bázně a hany. V naprosto božském intru nás protáhne mýtickou oblastí 51, kde se potká se svou minulostí i budoucností, pak potměšile mrkne na politické hony na čarodějnice a až do konce se nezastaví. Závod s časem a nezničitelnou Irinou Spalko za pokladem, který neměl být objeven, a za tajemstvími, která musí být odhalena. Sekunduje mu zástupce generace Jamese Deana, který bez dokonale ulízlých vlasů a vystřelovacího nože neudělá ani krok, stará láska Marion a jedna záhadná lebka. *** Čtvrtý Indiana je ze všech dílů nejvíce položen do žánru komedie, sofistikované vtípky však doprovází i množství těch prvoplánových (Shia schytal opravdu hodně ran do rozkroku.), některé honičky jsou však vypointované do posledního detailu (na univerzitní půdě, boj o lebku přes tři auta). *** Co se týče Harrisona, ano, zestárl, ale ještě pořád zvládá spoustu věcí, o kterých si průměrný český důchodce může nechat leda zdát a Shia, jakožto mladý hrdina digitálního věku, mu začíná šlapat na paty a je možné, že klobouk a bič bude jednou jeho. Charisma na to rozhodně má, během honby za lebkou mu nelze nefandit, ať už v plné rychlosti šermuje s Irinou či si neurvale utahuje z Indyho věku. Avšak s návratem tohoto hrdiny se neváží jen samá pozitiva. Místy nevyrovnané tempo (obzvlášt ve střední části), přílišné tlačení na digitální pilu (opravdu divná zvířátka) odkazující snad směrem k Mumii, podobně jako rodinný boj proti nepřízni osudu, a hodně podivný konec dokážou na kratičko zkazit náladu. Přesto se Indiana 4 směle může zařadi po bok svých starších brášků. A navíc: Nikdy mi tolik nevadil fakt, že české kinopublikum je tak chladné. Jo, chtělo se mi tleskat.

Inferno (1999)

Prvních 20 minut mě vyděsilo tak, že jsem chtěla vypnout televizi, ale pak jsem to jakž takž zvládla kvůli účasti Dannyho Treja.

Inkoustové srdce (2008)

Knihy by se pálit neměly a jejich postavy by se neměly toulat po našem světě... Dvakrát v jednom dni, stále se cítím okouzlena, snad to má něco společného s mým knihomolstvím. Možná taky ne. Výborný námět, relativně slušná hudba, solidní triky. Paul Bettany jako Dustfinger je kouzelný, pro mé oko zbytek hereckého ansáblu zůstal v jeho stínu, avšak nemá se za co stydět... PS: Český překlad Dustfingerova jména je děsivý. Neustále mi evokuje slovo prašprt:-) A taky fandím těm, kteří ten film budou dabovat, podobný jazykolam tu dlouho nebyl...

Interview (2007)

Vygradovaný dialog dvou silných osobností, krutých protivníků, ktěří se klamou, hádají, nenávidí i milují, odehrávající se během jediné noci, kdy morální zábrany padnou. Během nevázaného rozhovoru notně opojeného alkoholem se z cynického novináře stane zpovídaná oběť velmi inteligentní herečky z podřadných filmů. Syrovou atmosféru snímku, který téměř neopustí jedno prostředí umocňuje ruční digitální kamera a přirozené výkony Steva Buscemiho a Sienny Miller. Vnitřní (a erotické) napětí mezi nimi by se dalo krájet, jejich výměny názorů jsou ostré jako nože. "Neexistuje rovnost. Je jen vítěz a poražený." Tento filmový zážitek ve mně rezonoval ještě dlouho a chci ho vidět ještě alespoň jednou, abych si ještě ujasnila, proč se vítěz stal vítězem a poražený poraženým. Mrazivé, zvrácené, inteligentní.

Interview s upírem (1994)

Poutavá upírská historie se skvělou, takřka fyzicky mrtvolnou atmosférou. Brad Pitt se překonává, jeho Louis je věrohodná osobnost, cítila jsem z něj zoufalství, bolest, krutost, z jeho gest boj mezi lidským a upírským já... Jeho protipól Tom Cruise jako Lestat rovněž září, sálá z něj dekadence a velmi zvrhlý smysl pro humor. (Jeho výstupy byly svým způsobem všechny velmi vtipné.) Kirsten Dunst se nenechává staršími kolegy herci vůbec zahanbit a Olívie, krví posedlé upírské děvčátko je křehké i děsivé. Tempo filmu je sice v druhé půlce filmu pomalejší, ale díky perfektně dekadentnímu závěru (Tom Cruise je alespoň pro tentokrát vážně borec) se na to dá zapomenout. Hudba, kulisy, kostýmy - byla jsem zcela uchvácena. Neil Jordan je vážně klasa.

Iron Fist (2017) (seriál)

Další Bruce Wayne zachraňuje své město aneb kterak sympatické postavy bojují s komiksovým klišé na třetí...