Rok 2079, planeta Země. Již deset let zuří válka lidí proti mimozemšťanům, útočícím na města, chráněná silnými elektromagnetickými póly. Pohyb každého člověka je přísně střežen, aby se zabránilo proniknutí vetřelců. Vědce Spencera Olhama, jehož výzkum může vést k jejich porážce, zatkne tajná policie, protože se prý stal tajnou zbraní cizinců a má v těle ukrytou bombu. Spencerovi se ale podaří uniknout do podzemí a musí všechny přesvědčit, že je pořád člověk, a zachránit lidstvo před zkázou. Dokáže ale přesvědčit sám sebe? (SPI Film)

klerik

Gary Fleder je skrátka režisér, ktorý asi nikdy nevynikne. Spôsob akým ukočíroval Impostor, by však nezniesla ani jedna z jeho známejších detektívok. Človek sa len nahnevá, keď vidí, aký vynikajúci materiál zničil. Nieže by mu herci prácu nejako uľahčovali, ale myslým, že niekto, kto má s r d c e pre sci-fi, by z toho vytĺkol ďalšieho BLADE RUNNERa (minimálne). Fantastický námet od legendy Phillipa K. Dicka dostal riadneho facana, ale aj tak sa hneď nezložil, a je najväčším plusom filmu. A tak sa tí, ktorí vedia, že čistá punkfikcia vo svete filmu chýba ako rozum Georgovi Bushovi, musia uspokojiť s tým, že Spielberg si pred natáčaním MINORITY REPORT určite pozrel Impostor a vrátil nám nádej, že raz to príde. Napriek tomu, že Minority "zobrala" tomuto filmu pár originálnych scén (ktoré v predlohe určite nemala) si však myslím, že v Impostore ostalo ešte veľa vecí, ktoré by iný režisér mohol využiť... ()

Emílio

Skvela Dickova poviedka, z ktorej vsak scenarista z nejakeho nepochopitelneho dovodu do filmu zmrzacil zakladnu pointu. Nakolko povodne bola cielom Zem a nie nejaky politik ako je prezentovane vo filme, mnohymi vyzdvihovane finale absolutne stratilo na razancii a akejkolvek logike. Lacne prevedenie mi nevadi, kludne to mohlo byt natocene aj ako inscenacia a filmu by to nijako neuskodilo, ale prave za ten necitlivy zasah a tym padom nelogicky koniec davam iba dve. ()

GigaPudding

Napínavě natočené scifi řešící tu typickou Dickovskou otázku vlastní identity a spiknutí. Levné a málo detailní kulisy a scény tomu trochu škodí a pár nedořešených momentů tomu taky zrovna neprospívá, ale naproti tomu je to velmi napínavě natočené, se sympatickým hrdinou a hlavně člověk čeká ten Dickovský zvrat, ale těch možností je tu několik a dokonce ani před úplným závěrem se nedá přesně odhadnout jak to s tou identitou nakonec je, takže to je velké plus, přinejmenším pro lidi, co se dívají na příběh spíš než na kulisy. :) ()

Anderton

Žiadna avizovaná hrôza sa nekonala, zrejme očakávania ďalšej Dickovskej adaptácie boli privysoké. Proste priemerná, pozeratelná sci-fi s divným Gary Sinisom v hlavnej úlohe. Keď už nie poriadna výprava, aspoň atmosféra bola dostatočne temná. Záver je dosť divný, vlaste inak to ani skončiť nemohlo. Buď to bol on, alebo nie, nič iné, takže prekvapenie sa nekoná. Medzičasom som čítal aj predlohu a tak nejak mi pripadala jej adaptácia celkom k veci. VIDENÉ ZNOVA 7/23 po opätovnom prečítaní poviedky. Všetko platí, len ak nie sú peniaze na triky, tak úvod mal skôr patriť samotnému výletu v lese a tento výrazný problém by sa vyriešil. Poviedka je implicitne o tom, že v každom sa skrýva temná stránka bez toho, aby sme si to priznali, tento myšlienkový rozmer plochá adaptácia opomína, ale zase je tu paralela s atómovou bombou ako akási menšia pridaná hodnota. ()

Morholt

Impostor sází především na nejistotu. Prakticky po celou dobu jsem netušil, zda je pronásledovaný dotor Olham skutečně nepřátelský kyborg anebo ne. Posléze jsem začal podezírat i ostatní postavy vč. vrchního pronásledovatele, že jsou jen nastrčení bio-roboti a proto jsem si myslel, že jsem na všechny možné konce připravený, ale přece jen se nakonec povedlo režisérovi překvapit mě. 75% ()

• V úvodní scéně doprovázené vysvětlujícím monologem je použit úryvek z filmu Hvězdná pěchota (1997). (Cobur)
  • Natáčanie začalo v Runing Springs, Kalifornia, kde napríklad vytvorili kulisy kozmického lietadla. Ďalej sa natáčalo v Los Angeles. (Greenpeacak)