Královna banditů (1994)

Surový exkurz do praktik kastovního systému v Indii.

Glee (2009) (seriál)

Seriál s nekonečnou řadou ALE..., které pro mě do pozadí zatlačila výborně zvládnutá hudební stránka a přesný a kvalitní casting. Neuvěřitelně energický, někdy absurdní a přestylizovaný, vždycky milý a, k mému obrovskému překvapení, pod jehož povrchem jsem našla hodně opravdové emoce. Jen je mi líto, že druhá sezóna už na energičnost té první tak úplně nenavazuje, některé vztahové konstrukce už jsou opravdu over-the-top, a k mému velkému zklamání jsem nenalezla (zatím) téměř žádný velký, nezapomenutelný moment, kterých mám v první sezóně na tucet a víc... PS: Nikdo jiný by si ten Glóbus nezasloužil tak, jako super bad-ass cheerios coach Sue Sylvester (Jane Lynch), protože trojrozměrné charaktery se v tomhle typu seriálu tak úplně nenosí... PS2:Já tomu na začátek té třetí sezóny musím ubrat - pro výstrahu...PS3: Třetí sezónou se Glee posunulo za hranici toho, co jsem ochotna divácky snášet - je nepravděpodobné, utahané a překombinované, ani písně tomu nepomáhají, protože to nejlepší bylo vytěženo už v úvodní sezóně. Ke třetí sérii bych s hodnocením ráda uhnula, ale in memoriam čtvrtou hvězdu zachovávám, protože první sezóna byla energická, svěží a zábavná. Gratuluji New Directions k tomu, že konečně vyhráli národní soutěž, do dalších sezón se jako divák rozhodně pouštět nebudu.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Seriál s geniální první polovinou, kde se poměřovaly dva nadané mozky v rozsáhlé šachové partii o lidské životy. Někde kolem 17. dílu se to však zlomilo a hra o Zápisník připomínala houpačku oscilující mezi genialitou a nudou. Čím víc postav se do pronásledování Kiry zaplétalo, tím víc jsem začínala být otrávená a finále mě definitivně zabilo. Hodnotila bych průměrně, ale za souboj nervů mezi Ryuzakim a Lightem přidávám hvězdičku.

Říše slunce (1987)

Napoprvé jsem Říši slunce zjevně plně nedocenila. Nádherná kamera, geniální kompozice, výborný mladý Bale. A úžasná hudba Johna Williamse.

Dešťová víla (2010)

Po zhlédnutí traileru jsem žila v očekávání daleko horší tragédie. Nakonec mě Dešťová víla překvapila relativně příjemně. Chybí jí sice vtip, osudovost a nějaký charismatičtější mužský hrdina, ale zato má pěkné exteriéry, atmosféru a nedementní zápletku.

Artype (1966)

Pokud bylo účelem zhypnotizovat diváka, proč ne...

End After 9 (1966)

Já nemůžu jinak. Byla jsem pobavena nečekanou pointou:-D

Vinyl (1965)

Divně znepokojivé, znepokojivě divné.

451° Fahrenheita (1966)

Upřímně jsem byla překvapena tím, že režíroval Truffaut. Jinak přiměřená adaptace Bradburyho variace na Orwella.