Iron Man (2008)

Iron Man aneb kterak Obchodník se smrtí potkal Transformery, zatímco Batman lítal nad nimi... Z těchto tří si totiž Železný muž vypůjčil dějové / vizuální / psychologické motivy a vykoval z nich ocelové brnění. Kupodivu však zajímavějí, než nezničitelný oplechovaný muž je jeho alter ego, miliardářský věděc Tony Stark, hláškující, popíjející skotskou a škádlící své robůtky, o věrné sekretářce ani nemluvě. Tony Stark je prototypem chodícího úspěchu, svého statutu si však neváží a zhýrale proplouvá životem... jako Bruce Wayne. Jednou si ho však vezmou na mušku teroristé, kteří patří k jeho věrným zákazníkům a on pak, s magnetem v hrudi, vytvoří své lepší já. Jeho bývalý opatrovník ho však za náhlé pacifistické výroky přestane mít rád a ... *** Lehký komiksový film s komediálním nádechem a nekorektním, nepubertálním hrdinou ve výborném podání R. Downyho, který dodal Starkovi charisma i sex-appeal, vždy dokonalou a věrnou Gwyneth Paltrow coby Pepper... Naroubování válečného konfliktu na celkem aktuální Afghánistán je poměrně sympatické, stejně jako ne zcela typická hudba, která se nebojí jít víc do kytar a dál od orchestrů... *** Zkrátka čas mi v kině velmi příjemně ubíhal, na hodinky jsem ani nepomyslela, narozdíl od posledního Bayova filmu a blížící se premiéry Temného Rytíře...

Iron Man 3 (2013)

...aneb jak byl tentokrát hrdinou Tony Stark, nikoli Iron Man... Krutý pád na dno, zpochybnění vlastního statutu superhrdiny a hledání sebe sama v souboji s opravdu nepříjemnými padouchy. Úplné nadšení však brzdily neodbytné otázky, jako například: Kde se flákal Shield, když se Tony topil v největším průšvihu své Iron-Maní existence?

Italské prázdniny (2003)

Vymývárna mozků pro malé holčičky. Teď si budou všechny nešikovné Američanky myslet, že někde v Itálii je čeká krásný zrádný popstar princ a úžasné dobrodružství. *** Tímto filmem jsem vymítala nudu, ale efekt nebyl stoprocentní, dokonce ani padesátiprocentní. Klišé zakopávalo o klišé, efektní animovaná panenka pronášela své hluboké citáty a každému mimo Hillary muselo být jasné, kdo ji opravdu miluje. *** Pak jsem musela na autobus a koncertu jsem se nedočkala...

Jack a obři (2013)

Velké zklamání, když v pohádce mezi ústřední dvojicí naprosto neproběhne jiskra, Evan McGregor s pitomě napsanou rolí je největší tahoun a v průběhu člověk zjistí, že jediný, komu se dá logicky fandit jsou obři, které lidé vyhlazují, podvádějí, okrádají, zneužívají - a považují to za naprosto správné. Trošku respektu, ne?

Jádro (2003)

Hlavní otázkou u sledování roztáčení zemského jádra není, jestli se jedná o blbý film... Lepší je se zeptat o jak blbý film se jedná.:-D Hodně, ale to neznamená, že se nejedná o pekelnou zábavu... Sympatická osádka lodi trousí hlášky a hrdině pokládá život za dobro světa podle vzorce: otec rodiny, kapitán, hrdinný černoch a hlavní záporák, takže je snadné přehlédnout nijak zvlášť dobré triky a logické nesmysly jakéhokoli druhu... V souboji se Sunshine sice prohrává na celé čáře, avšak na herecké obsazení si nemůže stěžovat... Sympatický geolog Aaron Eckhart a pochybnostmi zmítaná pilotka Hillary Swank mě totiž naprosto dostali, a ačkoli mě co chvíli přepadaly záchvaty smíchu, film jsem si náramně užila... PS: Velryby prokázaly, že po myších a delfínech jsou nejchytřejší rasou:-D

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Svělá adaptace divadelní komedie z pera Oscara Wildea, který skvěle pracuje se slovem... Herci jsou přesvědčiví, Judi Dench v roli Lady Bracknelové mi připomínala královnu ze Zamilovaného Shakespeara, tyhle role jí vážně sednou. Nemohu jinak než za 5.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Je hrozně škoda, že byl Rukojemník z jakéhosi důvodu pro českou distribuci přejmenován a předabován. (Čára se tam hraje všehovšudy dvakrát, zmíněna nebyla ani jednou.) Dabing je povětšinou pekelný. Příjemným překvapením byly naopak výkony dětských herců - ti dokonce působili mnohdy lépe a přirozeněji než přehrávající Libuše Šafránková. Krásná je výprava a poetická kamera, nostalgii se daří navodit bezchybně. Bohužel se něco pokazilo ve fázi scénáře a dramaturgie, protože občas to, co se děje na plátně nedává úplně smysl, i některé nahozené dějové linky vyšumí do ztracena. Přesto je Rukojemník jedním z lepších letošních filmů a po dlouhé době filmem o dětech, ze kterého mám relativně dobrý pocit.

Jak prosté (2012) (seriál)

Au... Už sám nápad američanů předělat Holmese po svém a především genderově a etnicky korektně byl blbost. PO první epizodě potvrzeno. Jak prosté.

Jak vycvičit draka (2010)

This is Berk. It snows nine months out of the year, and hails the other three. What little food grows here is tough and tasteless. The people that grow here, even more so. The only upsides are the pets. While other places have ponies, or parrots... we have dragons. To samé pro film. PS: Veřejná omluva a jedna hvězdička navíc po druhé projekci.