• Thriller

Plán 9 (1959)

Ed Wood miloval filmy a chtěl je tak moc točit, za každou cenu natočit své vize. Výsledky jeho práce jsou prostě "šokující". To v jednu chvíli žasnete, pak se smějete, nevěříte vlastním očím, kroutíte hlavou, jak mohl někdo něco takového stvořit. Ten film je odpad a geniální dílo zároveň, ovšem jeho genialita spočívá v tom, že to vůbec nějak drží pohromadě. Kdo neviděl, neuvěří.

Zasaženi bleskem (2009) (TV film)

Film to není špatný, i když se dalo docela lehko odhadnout, co bude následovat, což udělalo z celého docela vážného příběhu, takovou skoro tuctovou záležitost. Liška s Magálovou byli velmi dobří.

Zodiac (2007)

Fincherovým majstrštykem je bezesporu film Sedm, ale v Zodiakovi předvádí, jak skvělým režisérem je. Ona to není žádná legrace natočit film o nedořešeném zločinu, protože to není až tak divácky atraktivní, když se nakonec nějaké to velké rozuzlení vlastně nekoná. O to víc klobouk dolů, že se podařil natočit film, který si i přes dost dlouhou stopáž stále udržuje divákovu pozornost, za což vděčí i skvěle hrajícím hercům, které si Fincher vybral bezchybně a oni se mu za to k naší potěše odvděčili.

Květ pouště (2009)

Dokážu si představit, že kniha je velmi dobrá a zajímavá. Ale filmová adaptace se moc nepodařila. Nic moc herecké výkony a na zajímavosti dodala filmu až poslední čtvrtina, zhruba od chvíle, kdy vzpomíná na den, který jí změnil život. Jinak to byla obyčejnost o peripetiích imigrantky a ještě k tomu spousta kýče, např. když nastoupí do letadla a v dalším záběru vidíme letadlo vysoko na nebi, kamera sjede níž a tam se vzhůru dívá malý bratříček (brrr!!!) Je to škoda, protože námět tu byl velmi silný.

The Soldier (2007) odpad!

Obyčejná blbost bez jakéhokoliv nápadu a zajímavosti.

Lovefield (2008)

Velmi dobře natočený krátký film s překvapivou pointou.

Pevné pouto (2009)

Tak slibně to začalo a jak to pokračovalo, šla kvalita filmu rapidně dolů. Zejména všelijaké ty nebeské výlety byly chvílemi dost uspávací. Velmi dobrá a originální myšlenka, kterou se bohužel nepodařilo adekvátním způsobem zpracovat.

Jump! Nejslavnější naháči světa (2008) (TV film)

Lehké nahlédnutí do světa "narušitelů" spotovních utkání. Můžeme si o nich myslet, co chceme, a stejně tak si oni můžou říkat, co chtějí o tom, co dělají. Obrázek si udělá každý sám. Já si spíš jen tak poklepu na čelo. Dokument vcelku dobrý.

Nechoď klepat na dveře (2005)

Bylo tam několik dobrých a zábavných momentů, ale celkově to je jen lehce nadprůměrný film.

Dokonalý přítel (2006)

Filmy o hledání minulosti zapomenuté v důsledku traumatu a následné ztráty paměti bývají docela zajímavé, což ale rozhodně není tento případ. Slabé herecké výkony jen podtrhují a dovršují celkovou plytkost, která na diváka přímo útočí. A že byl hlavní hrdina tak blbej, dobře mu tak v závěru.