Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Opravdu to není tak špatné, jak zde většina uživatelů píše. Pojišťovna štěstí je zcela průměrný seriál, který samozřejmě není určen pro každého:) Tedy - je to spíše ideální televizní "drama":) pro utahané pracující lidi a zároveň výtečná "komedie" (zcela nechtěně) pro všechny ostatní lidi, kteří oplývají soudností či mírně nadprůměrnou inteligencí. Samozřejmě, že mě teď může kdokoliv napadnout za to, že příliš škatulkuji, ale já to tak vidím (samotný seriál sleduji opravdu pro zasmání, jelikož většina dialogů je trapně kýčovitých a hlavně klišovitých stejně jako "srdceryvné" scény, které jsou pro mě opravdu vrcholem zábavy). Zkrátka ze zcela objektivního pohledu (neberu v potaz, že je to Novácký produkt apod) je PŠ průměrný seriál, který jedny nadchne a druhé zhnusí:)

Old Boy (2003)

Wow! Všechno je v tomto korejském "majsterštyku" skvělé. Kamera, hudba, střih, atmosféra a hlavně - herecké výkony. Takto jsem se už dlouho nezžil s nějakou postavou (Ó Daesu - klasická "černobílá" postava, ale tak božsky zahraná, že to snad není ani možný).Já tomu chlapovi věřil úplně všechno a tělo i zuby mě bolely za něho. Jedinou vadou na kráse je třetí čtvrtina filmu, kdy by měl příběh gradovat a..nic. A také je škoda, že jsem se na tuhle pecku tak moc těšil...

Pláž (2000)

Boyle, Boyle:/ K čemu ti je nádherný ostrov a klidová hudba, když si vybereš TAAAK špatný scénář:/ 2* jen za DiCapria a hudbu.

Pád do ticha (2003)

Souboj člověka jak s přírodou, tak především sám se sebou. Nedokážu pochopit, že něco takového mohl Joe Simpson přežít. Zapomeňte na trapně akční Vertical Limit nebo na sice fajn akčního Stalona, který měl však k reálnému horolezectví daleko. Tato dokumentární rekonstrukce je neskutečně působivá, některé záběry na horské štíty apod. jsou božské. A nakonec..obdivuju oba horolezce, kteří o tom všem mluví "jako by se nic nestalo" - i když Joe některé momenty popisuje opravdu emotivně a neubrání se slzám.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Skvělý G. Rush a zdatně sekundující J.Phoenix a K.Winslest..bohužel nic víc. Obsahově prosté, vizuálně takřka uchvátné.

Moje levá noha (1989)

Nejlepší herecký výkon všech dob, Daniel Day-Lewis hraje naprosto neskutečně. Avšak i ostatní postavy jsou zahrány více než dobře, prostě z hereckého a emociálního hlediska je to za jasných 5*. Místy trochu horší kamera, ale ta není ve filmech podobného typu tím nejdůležitějším

6. den (2000)

K Arnoldovi mi prostě nesedí laserové zbraně. Vcelku dobrý námět sráží průměrný scénář i celková "béčkovost".

Životní zkouška (2000)

Čekal jsem mnohem mnohem horší film..a dostal jsem mírně (opravdu mírně) nadprůměrné akční drama (?) s kameným Crowem a přehrávající M. Ryan. Film neurazí, ale ani nenadchne.

Sexy bestie (2000)

B. Kingsley je odpornej, sprostej, agresivní psychopatickej magor..a mně se to strašně líbilo, stejně jako celý film.