Lůno (2010)

Hneď po dopozeraní filmu som mala také množstvo myšlienok v hlave, že som nedokázala napísať krátky a nechaotický komentár... teraz ale lutujem že som aspoň niečo nenapísala...už by som nedokázala tými správnymi slovami vyjadriť pocity, ktoré som pri tomto filme mala... Ak sa človek pokúsi vcítíť do hlavnej postavy tak nieje možné, aby sa nudil ...+ Eva Green ma nikdy nesklame :-)

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Pre mňa najlepší seriál aký som kedy videla :-) a to som si po prvých troch dieloch vravela, ok, seriál dobrý, ale prečo až tak vysoké hodnotenie?Už som pochopila a zrazu všetky seriály s fantazy postavami mi prídu ako smiešny slabý odvar. Je to niečo uplne odlišné od ostatných, skvele spracované,nové, herci perfektne zapadli do svojich rolí (konečne nezízame na vyumelkovane umelé ženské tváre s perami od botoxu a ani na steroidmi napchatých chlapov) a hudbu ani nespomínam (soundtrack mi ešte hodne dlho bude robiť spoločnosť). A Iwan Rheon... zaslúžil by si oscara...neskutočne brilantne zahral Simona Bellanyho...klobúk dole a navyše je mňamka :-)

Skins (2007) (seriál)

V prvej sérii mi niečo stále chýbalo k dokonalosti, druhú sériu by som ohodnotila ako dokonalú ak by som nevidela tretiu a štvrtú :-D. Herci výborný, zaujímavý dej i ked dosť surovo podaný a často hooooodne prehnaný...Tretiu generáciu som sledovala len piatu sériu a potom som to prestala sledovať pre nudu, nesympatických a už nie tak dobrých hercov a hlavne preto, že im očividne došli nápady :-).Začala to byť nudná sračka. Zhrniem: výborný seriál, som fanúšik druhej generácie ale ďalej ako po piatu sériu nikomu neodporúčam pozerať.

Jiná země (2011)

Depresívne, smutné, ponuré ale i zvláštne, krásne a so zaujímavým koncom. Kludne by som si to pozrela ešte raz, čo o Melancholii povedať nemôžem. Niekedy je menej viac. :-) avšak i Another Earth mohol byt ešte lepší, film má nevyužitý potenciál a hlavný predstavitelia ma ani nenadchli a ani nepresvedčili ale to je môj subjektívny názor. :-)

Dokonalý smysl (2011)

Uau konečne ma niečo tak okúzlilo ako Večný svit nepoškvrnenej mysle, tak dlho som na túto chvíľu čakala...prenádherný film s krásnou myšlienkou, nádhernou hudbou a Evou Green...Kedy sa len ľudia konečne zobudia, prestanú sa trápiť minulosťou, nepodstatnými vecami, prestanú sa večne za niečim hnať a začnú si vážiť to čo majú a vnímať to krásne na svete...kým sa ešte dá. Možno som iba prehnane sentimentálna ale toto ma dostalo :-)

Libertin (2004)

Muka a nuda obalená v krásnom barokovom kabáte...čim dlhšie som na film pozerala tym viac sa moje nadšenie menilo na jedno veľké sklamanie. Nepomohol ani Johnny Depp, ani kostými, ani hudba a ani sex ... dlhé a zbytočné... ale mohlo byť i horšie :-)

Uvnitř tančím (2004)

No tak toto si ešte minimálne raz musím pozrieť. Mám rada filmy, po ktorých dalšiu pol hodinku mi víri kadečo hlavou a som nútená popremýšľať. Po tomto filme ma napadlo len jediné - Prečo sa ja vôbec na niečo sťažujem ? Dojal ma k slzám, po celý čas sa mi ťažko dýchalo, ale cez to všetko ma dokázal i rozosmiať. Chvíľu sa namňa hrnulo pozitívne myslenie Roryho a pár minút nato som padala do depresie. Hotová horská dráha. Ale zato ta najlepšia za posledné obdobie.

Voda pro slony (2011)

No začiatok mi pripomenul starý dobrý Titanic.A neviem či to bolo len mojím momentálnym rozpoložením ale bolo to krásne. Taký jednoduchý príbeh lásky a i keď film na dej nieje bohvie ako bohatý cez to všetko je podaný tak, že sa človek nemôže nudiť a ponorí sa do príbehu, aspoň tie romantickejšie duše. A posledná polhodinka filmu ma dostala :-). Takže som spokojna :-)

Rozpal mě, sakra (2011)

No tak toto som teda vôbec nečakala no a tá zápletka filmu ma tiež šokovala. Už dlho som pri pohľade na obrazovku nestrúhala také usmievavé ksichtíky ako pri tomto nadržanom dievčatku. Zasmiala som sa aj zahanbila za Almu a dokonca som dostala chut na sex :-D. Prci prcičky sa môži skryť. Kde sa hrabe Amerika :-D

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Milá rodinná komédia na vianočné predpoludnie :-). Síce nevydvihne zo stoličky, ale na relax postačí. Bola by som rada, keby sa takýchto filmov točilo viac, aby deti nesledovali tie prihlúple moderné rozpravky s pikačom a kreslených bojujúcich kadejakých transformerov bez štipky ponaučenia, poriadného príbehu a pointy. Pán Popper mal všetko čo má rodinná komédia mať.Pobaví malého i veľkého.Možno keby dnešné deti pozerali len takéto filmy možno by bol svet lepší :-DD....