Na tuhle nemám (2010)

Některé filmy nutí člověka k zamyšlení. Tenhle mne přiměl přemýšlet, kdo tu byl vlastně největší idiot. Zda Kirk, který se tak snaží po celou dobu úspěšně vypadat, nebo Molly, která na takovém individuu vidí něco okouzlujícího. Ale markantně vyšší mírou idiocie disponují Kirkovi kamarádi, které však záhy trumfnou jeho příbuzní. Na první místo ovšem aspiruje scénárista, který dokázal nevyprodukovat jediný nápad, který by stál za použití a značnou část dialogů zakryl tuctovou hudbou. Ještě větší idiot byl ten, kdo jej najal, kdo jeho trapnost zrežíroval a kdo to celé produkoval. Ale úplně největší idiot je jednoznačně ten, kdo na to celé vydržel koukat.

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968) odpad!

Za všechny ty Apanačky, Firehandy a Surehandy ... ten, kdo přesvědčil produkce, aby zcela opustily románovou předlohu a nechaly vypracovat blbý, blbější, až tenhle nejblbější scénář, to byl ten největší padouch filmových mayovek.

When We First Met (2018)

Otravně rozjívené, samoúčelné, málo vtipné a průhledné. Jeden z nejslabších filmů s mým oblíbeným motivem. S ubíhajícím časem, vlastně jeho smyčkami, se to trochu lepší. Přesto doufám, že to neprožiju znovu.

Kolo zázraků (2017)

Pro mne nejslabší film Woodyho Allena. Nenapadá mne, proč Kolo vlastně vzniklo, snad jen kromě otřepaného argumentu "a přece se točí".

Tváří v tvář (1997)

Někdy se utěšuji, že chudáci herci hrají jak o život, a předem netuší, co z toho nakonec vyleze. Tady to Nick a John nemohli nevědět. Mně z toho vyšly dvě hvězdičky v hromadě odpadu.

Pomsta: Milostný příběh (2017)

Ať se to předvádí a tváří a snaží jakkoliv, je to pořád jenom béčko jak z učebnice.

Teorie všeho (2014)

Jeden z řady filmových příběhů životem zkoušených géniů, avšak vyprávěný bez nápadu a ústící do prázdna. Herecký výkon Eddieho Redmaynea, dobrý úmysl tvůrců a osobnost samotného včera zesnulého Stephena Hawkinga jej částečně ospravedlňuje.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Clint Eastwood (podobně, jako pilot Sullenberger, jeho posádka a týmy záchranářů) neudělal sebemenší chybu. Proto odvedl naprosto dokonalou práci s dokonalým výsledkem. Existuje mnoho "béčkových" filmů na podobné téma, ale kdybych měl hodnotit Eastwoodova (a Hanksova) Sullyho, litoval bych, že abeceda začíná již písmenem "A".

Nad ostrovy nevyjde slunce (1973)

Tenhle film je pro mne legendou z dětství. Samotný děj si už nepamatuji, postavy se zcela rozplynuly, ale vzpomínám, že jsem odcházel z kina jako omráčený. A závěrečná scéna, kdy se dva vlaky s evakuanty minou v nekonečné krajině, se mi zaryla pod kůži a mám ji tam dodnes.