• Krátkometrážní

Spoušť (2021)

No, rozpočet je malý, režie je slabší a herci působí prkenně, i když zrovna Ice Man umí hrát, tak problém musel být v produkci. Ale přesto námět je celkem dobrý, i provedení nepůsobí jako pěst na oko. Co ale vadí je mdlé tempo, velká délka. Když opravdu nic nečekáte, tak se to dá, ale jestli očekáváte super horror-thriller, tak to ne.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Viděl jsem opravdu pár epizod a dále nechci pokračovat, proto zatím nechávám hodnocení takto. Třeba se někdy k pořadu vrátím a hodnocení zvednu, zatím ale takle. Bear Grylls je rozhodně odborník na přežití a frajer, to bez debat. První epizody jsou super, kde to skutečně má smysl. Potom ale dochází ke klasickému problémů, kdy jsou epizody velmi silně vykonstruované a Bear skotačí (nejspíš na kokainu) jak debil a většina pořadu je spíš o kaskadérských kouskách než o přežití. Zkrátka opička, co žere hovna pro peníze a lidi se smějou a tleskaj. Možná se mýlím, ale po asi pěti zkouknutých epizodách napříč řadama mi to tak přijde.

Mizerové II (2003)

Dvojku Mizer jsem viděl jako malej když to vyšlo z půjčeného DVD. Trošku mě tehdy zarazilo přehnaný násilí a ani mi to nepřišlo tak vtipný. Dnes už chápu proč tam je takto vykresleno a zpětně mi možná vadí ta přehnaná pozlátkovitost a důraz na luxus Miami raného milénia. Je to zkrátka takové nesprávné celé, ale co se týče akčňáku, tak je to pořád áčková produkce.

Spiknutí (1997)

Strašně dobře to vypadalo, ale výsledek neodpovídá potenciálu. Donner je z toho cítit, ale tak nějak schizofrenně. Tam, kde je humor a akce, tam to je typický Donner, ale celé je to takový mišmaš. Roberts skvělá, ale zase škoda jí v tomhle filmu. Gibson je možná celý zádrhel. Hrál přiblblíka, který je ale brilantní, magora, který je ale charismatický, no prostě to byl kočkopes. Celé to tak nějak nesedělo po kupě a přitom je námět o konspiračních teoriích zajímavý, jen šel poslat úplně jinam a jinak. No a vražedná délka filmu to jenom víc ubíjí. Škoda.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Jako jo, beru, že se KONEČNĚ něco děje po pěti dílech, ale ježkovy voči, to jsme čekali na tohle? První díly se bály ukázat cancourek krve a teď tu máme nechutnou scénu s polykáním skřetí krve následovanou scénou zapékání bodné rány. Proč? Proč tím museli zaplácnout snad deset minut? Z ničehonic? Je to naprosto nevhodně nasazeno. Jak tady někdo komentuje, že se takovému Goru Jacksonovi ani nesnilo. Tak Jackson zrovna má na kontě jedny z nejvíc gore horrorů vůbec a to jako měl v Lotrovi nechat skřety trhat ruce, hlavy a nohy? To by byla jatka. O to přece vůbec nejde, celý Lotr se bez takových scén obejde. No, o bitvě o vesnici ani nemluvě. Galadrieliny kaskadérské pózy garantují vyprsknutí smíchy. Strašně moc věcí tu nedává smysl. Elf tu sám vykydlí půlku skřetí armády, no paráda. No a nakonec dají nejzlejší artefakt nepřítele do rukou chlapci, který je tím očividně posedlý, aby se toho zbavil. Kecy Galadriel k chhudákovi temnýmu elfovi, kterýho mučil Morgoth v kobkách, to no comment. Kéž by jí takle mučili.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Druhý díl je mnohem lepší než první a takhle měl vypadat ten první. Tady se něco dělo, načrtly se nějaké zápletky apod. Absolutně nechápu, proč ten první byl tak špatnej.

Jedině ona (2010)

Mám rád Commona a Queen Latifah hlavně díky jejich hudebním kariérám, které sleduju. A tak mi byli sympatičtí i ve filmu, který je jako příjemný vlastně svojí pozitivitou a neskrývanou naivitou. Nicméně je to chvílema taková mexická telenovela a tedy trochu nuda. Ovšem, když je chuť na romanťárnu na vypnutí, nebo i něco černošského, ale ne moc, tak je to v klidu. Dá se to.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Já teda čekal mnohem horší film, než jsem dostal. Upřímně mě zklamal Ragnarok v době, kdy z něj všichni byli nadšení a od tohohle jsem čekal teda větší průser. Možná to je důvod, proč mě film i vcelku zabavil. Kdyby po hodině neztratil brutálně tempo a neupadl do čiré průměrnosti, bylo by to fajne. Vtípky mě zase tak neotravovali, párkrát jsem se slušně zasmál a ty trapné vtípky se daly přehlédnout. Co mě bavilo, tak to byla počáteční stylizace do 80s heavy metalu. Takle to mělo zůstat klidně celou dobu, to bylo cool. Aj to hezky kopírovalo Star Wars, které jsou teď pod jedněmi křídlemi. Bavil mě Bale a linka s bohy. Jsem strašně rád, že se objevila Eternity, protože to je to, co vyhlížím celou dobu v této fázi (čtvrté?). Kosmické entity se tu zjevují jak na běžícím páse a já jsem nadšený, protože tady se nám odhaluje celá škála toho, co přijde. Komiksoví fanoušci moc dobře vědí, čeho všeho je to předzvěst a tak je to takový spiklenecký pocit, když se jen tak zjeví Eternity a normies netuší, o co jde, přitom to bude mít magnifikální podíl na rozuzlení těchto fází. No, ale zase způsob jakým se zjevila je meh, já kejvu jen na to, že tam vůbec je. Mohlo to být epičtější. No.. takže suma sumárům silná trojčička, oproti Ragnaroku, což byla slabší trojčička. Zklamán nejsem, protože jsem nic nečekal. Vlastně mi přišlo fajn, že se Thor opět někam posouvá, ať už citově, tak i fyzickým upgradem a dovedu si představit, že se na konci Secret Wars stane Runovým králem, nebo podobně silnou mocnou entitou. Jestli bude vykreslen ve filmech stejně jako u Hickmana před Secret Wars, čili jako jednoruký jednooký vůdce multiverzních Avengers, tak to bude skvostný a myslím, že tady se ten posun již ukazuje.

Agáta Jaromíra Soukupa (2022) (pořad)

Hele, takhle.. Pustili jsme si to s manželkou pro pobavení z bizárků, protože to i na papíře je totál bizár. A ano, splňuej to všechno. První díl byl chvílema slušný cringe, nasmáli jsme se a druhý už byl nudnější. Nicméně pod vší tou bizarností mě napadá, že je to dost ojedinělý pořad. My jako doma nemáme televizi, takže tyhle pořady si najdeme jen na YouTube. Každopádně nevím, jestli existuje pořad, kde pár spolu volně freestyluje a hovoří jen tak o různých tématech. Agáta je z toho očividně nervózní a Jaromír zase ve své kůži, je vidět, že nejedou podle scénáře, je to prostě puštěná kamera a pochybuju, že je štáb přítomen, ten podle mě mezitím točí Soudkyně a tohlencto. Každopádně tím vzniká velmi autentická reality show, kde na sebe pár prozrazuje nejen to, o čem mluví (a kolikrát jim naprosto chybí filtr), tak se dá povšimnou ti různých detailů z jejich začínajícího vztahu. Což je fascinující televizní experiment a vlastně je to dost real. Jakože když zahlídnu v televizi v práci nebo na návštěvě nějaké kvízy celebrit, kde se všichni chlámou od ucha uchu, cejtím z toho faleš na sto honů, tady je to prostě doopravdy Agáta a Jaromír, co se vykecávaj. Svým způsobem je to solidní guilty pleasure, proto fakt nemůžu dát odpad.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Bez nelogičností postav, absurdity některých situací a plně nevyužitého potenciálu bych s chutí dal 4 a klidně aj 5 hvězd, protože jde o nejlepší Texaský masakr snad od toho prvního a i nejsolidnější hororovou jízdu za poslední dobu. Sympatická délka, kvalitní mordy i mytologie kolem hlavních protagonistů byla skvěle podchycená. Zdejší hodnocení je samozřejmě zcela mimo mísu, ale zase nemám svědomí to naschvál nadhodnocovat.