RoboCop (1987)

Dnes již hloupé a naivní béčko s drsnýma poldama, hustýma plecháčema, rychlíma honičkama v autech (přesně vystřižených jako z Cobry11), ale... .....ale.... ....jinak celkem pěkné :) a místy také vtipné (reklamy). Dobře příběh je trochu slátanina (policajti bojují s nepřátelenou bandou a tak si vyrobí plecháče, kterej je vlastně bývalej policista, kterýho ale rozstříleli. Jeden z mafiánů je dokonce i jeden z hlavních policistů, což RoboCopovi trochu znepříjemňuje práci a nakonec je ale všechny rozstřílí), ale... ...ale.... ....ve své době určitě klasika :)

Predátor (1987)

Ono je to celý docela pěkný a napínavý a má to skvělou hudbu, ale je to korunovaná blbost a to mi nedovoluje dát pět hvězd. burg to vystihl dokonale.

Kmotr II (1974)

Dávam pět, ale nudil jsem se, stejně jako u prvního dílu - pochopte žiju ve 21. století plný vzducholodí, rychlej aut, raketoplánů, formulí a... . ...jednoduše 30 let od doby vzniku se na dílu podepsaly

Temný rytíř (2008)

Boží!!! Tenhle film je výborná jízda, jeden z mála filmů ve kterém chybí "kecací scény" a je založen pouze na akci a stejně má nějaký smysluplný scénář... ...no ale to se dalo čekat... ....REŽIE: Christopher Nolan

Zlatý kompas (2007)

Fantasy pohádka, která je neuvěřitelně poupravená "Pro efekt", která nudí, která je předvídtelná a zápletky vlastně nejsou (teda pokud nepočítam, jak jdou sehnat bílýho medvěda do města a vlastně bez poblémů ho dostanou) Nicole Kidman je umělohmotná a Daniel Craig ve filmu vlastně vůbec nehrál. Ale to mam za to, že jsem čekal nějakou super napodobeninu Pána prstenu, jinak film neurazí - 60%

Králova řeč (2010)

Nikdy bych nevěřil, že tak komorní snímek se mi může líbit. Colin Firth je výborný a Geoffrey Rush (Který si určitě taky zasloužil oscara za vedlejší roli) také. Doplňuje je pak moje oblíbená herečka Helena Bonham Carter. A vůbec nejlepší scénka je generální zkouška před projevem (Fuck, fuck, fuck, fuck, fuck). Tenhle snímek určitě stojí za povšimnutí.

Kick-Ass (2010)

Pěkné, tenhle film mi připomínal tak trochu moje začátky se superhrdinstvím, kdy jsem se teprve rozkoukával. Každopádně z některých scének se Vám bude chtít možná zvracet

Defendor (2009)

Krom nižšího rozpočtu který se projevil hlavně na výběru méně výrazných herců (kromě Woodyho) a efektech (všechno to působí nějak komorně), tak je to vlastně BEZVADNEJ FILM, a že je to debut dávam za čtyři (65%)

Veřejní nepřátelé (2009)

V tomhle filmu je jakási nevysvětlitelná "umělá" atmosféra ve které nevíte komu fandit (a mezi takovými hereckými esy jako Johny Depp a Christian Bale je opravdu těžké si vybírat), nepřidává tomu ani hudba, která možná měla být zajímavá, ale mě v určitých momentech přišla nevkusná, přesto všechno jsem se ani chvíli nenudil.

Zelená míle (1999)

Jeden z mála filmů, u kterého snad nejde zatlačit slzu ( - "Musíš říct fáze dvě"), film o jedné velké nespravedlnosti, o léčení rakoviny a Mousevillu. Film má docela povedenou hudbu a samozřejmě Toma Hankse, který podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů, stejně jako Michael Clarke Duncan a ta maličká tryskomyš. Tento film doporučuji snad úplně každému...