Monstrum (2008)

Není to horor, je to zábava: zábava na rozhraní tří až čtyř hvězd.

Avengers (2012)

Přiznávám, že jsem měl z tohoto filmu docela obavy, hlavně když jsem se dozvěděl, že takto významný snímek, který spojí "nejmocnější hrdiny světa" dostane do rukou Joss Whedon, který má za sebou pouze jeden celovečerní snímek a co si budeme povídat, i ten byl vlastně jen levný předfilm seriálu. S radostí tedy mohu říct, že se moje obavy nevyplnily. Pokud mám srovnávat s loňskými X-meny, tak nejspíše o chlup Avengers vítězí. Na rozdíl od X-menů Avengers přinášejí mnohem nadlehčenější zábavu, víc akce, 3D (byl jsem překvapen, že bylo velice kvalitní) a Hulka, který celý film vede, rozráží co může a Mark Ruffalo se tak představil jako nejlepší Hulk vůbec. Z filmu jde cítit, že Joss Whedon je velký komiksový fanoušek a vytvořil tak snímek, na který my nerdi jen tak nezapomeneme a pár logických kiksů rádi odpustíme. 80%

V peřině (2011)

Příšerný film, který má jediný štěstí, že nedávám odpady.

Nedotknutelní (2011)

Kopie Dustina Hoffmana, veselý černoch, trocha patetismu. Výsledek však dokáže příjemně pohladit po duši.

Máj (2008)

Divně barevné porno bez spádu a bez kouzla kytice. A to se mi ani ta Kytice zas tolik nelíbila...

Tajnosti (2007)

Trochu přeceňovaný film, ve kterém je hlavní postava kráva.

Jeden musí z kola ven (2011)

Nepřehledné, nepřehledné, děsně, ale děsně nepřehledné. Nevíme, kdo koho hledá nevíme proč a nevíme, jak to vůbec všechno dopadlo. Pro znalce předlohy poklad, pro řadového diváka (pro mě) k uzoufání nudná nuda. Tento film vyniká dobrou výpravou, hudbou a hereckým obsazením. Pokud je však v dramatu nepřehledný scénář přijde to všechno vniveč.

Johnny English se vrací (2011)

Rowan Atkinson se po osmi letech vrací do kin ve filmu Johnny English se vrací. Johnny English za tu dobu stačil zešedivět, koupit si Rolls Royce a stát se ninjou. Rowan Atkinson nevytvořil snímek, který se stane kultovním děditstvím Británie, vytvořil však film, na který se všichni rádi podíváme, když poběží v televizi a nebudeme stydět smát se u něj nahlas. Film začíná v tibetském klášteře, kde vrchní mnich učí Johnnyho Englishe táhnout kámen na provázku a chodit na rozžhavených uhlících. Johnny English se pak vrací zpět do Londýna, aby mohl znovu bojovat za svou vlast: zmlátí pár babiček, proletí se v helikoptéře nebo rozbije židli. Tyto scény rozdělují diváky na dva tábory. Jedni tvrdí, že Rowan Atkinson se po několikáté znovu opakuje, a že ani zdaleka není tolik vtipný jako poprvně. (On už jmenovaný vtip s židlí se objevil již jednou a to v TV filmu The trouble with mr. bean) Druhá skupina se stále směje a nevadí jim, že se smějí již po druhé stejnému vtipu. Já oceňuji, že se tento díl povedl mnohem víc než ten první, ať už je to více akcí nebo absencí fekálního humoru. A oceňuji i to, že Rowan Atkinson se umí opakovat velice dobře. "Výborná" hudba vystřižená jako z opravdové bondovky a mrkající Johnny English, aby prohodil nějaký ten sarkasmus, dělají tento film skvělou parodií na nudný zimní večer. V průběhu sledování filmu jsem se ani jednou nepřistihl, jak se nudím, což se o prvním dílu říct nedá, proto 75%

Vdaná snoubenka (2008)

Podprůměrnou komedii zachraňují herecké výkony tří hlavních představitelů a hlavně výborná Uma Thurman. Jestli se mě nějak poselství filmu dotklo? nedotklo asi v jako každé druhé romantické komedii, nedotklo . Zasmál jsem se asi dvakrát a konec mě šíleně nudil, ale co! Jeffrey Dean Morgan prostě UMÍ jíst zákusky máčené mlíkem