Oliver Twist (2005)

Stručně: Nejprve, co se mi líbilo: Krásné exteriéri a interiéri, hezky "ošumtělé" kostými, pěkná hudba. Teď to, co se mi nelíbilo: Příběh zachycuje pouze to důležité (viz. příchod do Londýna), o Oliverovi Twistovi víme vlastně jen to, že je chudák (jestli je chytrý nebo hloupý, to už můžeme jenom hádat) a chvílemi je film poněkud roztahaný - čtyři hvězdy jsou pro film akorát :)

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Kterak Britové mají hodně peněz a nemají co dělat = vynikající zábava

O mé rodině a jiné zvířeně (2005) (TV film)

Knihu jsem četl a myslím, že přenesení knihy na filmové plátno dopadlo na výbornou: poetika, vtipy, Imelda Staunton. Díky přiměřené stopáži nemám problém dát za plný počet.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

To je špatně "jednička" se dala pochopit jako, že je pro děti (8 let) , ale tohle je směřováno k těm starším (13 let) a pro ně je to až moc naivní

Thor (2011)

Juj, nečekal jsem tak svěží a milý film. Myslím, že Kenneth Branagh se se svým komiksovým úkolem popral velice dobře (a když už byl v tom nezapomněl tam přihodit nějaký ten motiv z Romea a Julie :) Thor je velkej sympaťák, který srší vtipem a zároveň všechny dokáže pořádně zmlátit. Mě dal Thor velkou lekci: Už nikdy nebudu odsuzovat film podle traileru. Tenhle film dopadl nad moje očekávání.

Velkovlak (1998) (seriál)

Kvalit Monthy Pythona sice tento seriál přece jenom nedosahuje, ale přesto velice příjemná oddychovka se skvělými vtípky: Graham Linehan je génius a soutěž v požírání je super

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

No nechápu, ano je to film pro děti, ale tak by se to mělo jako film pro děti hodnotit!!! Tolik dobré akce (závěrečná bitva, útěk z bobří nory), tolik napětí (skvělá Tilda Swinton), tolik humoru (příjezd Santy Clause) se v dětském filmu jen tak nenajde. Jen dětští herci možná nebyli vybráni uplně navýbornou...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Když jsem viděl film Harry Potter a Fénixův řád, udělal jsem si o Davidovi Yatesovi docela pěkný obrázek nadprůměrného režiséra, u filmu Harry Potter a Princ dvojí krve jsem si začal uvědomovat, že bez "barevných sklíček" (které způsobovaly pěkně "vyblité" barvy) by byl asi uplně nahranej) a tenhle film byl natáhlý už příliš. Čekal jsem, že se ve filmu alespoň objeví malebné exteriéry, ale chyba lávky, většina děje se odehrávala v lese. Nebýt Alana Rickmana (který ve filmu dostal jen malý prostor) a Heleny Bohnam Carter, šel bych s hodnocením ještě níž. Takhle je to "pouhých" (na Pottery velice slabých) 70%. P.S: Konec nebyl vůbec smutnej...

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Nevím jestli hudba a písničky byly úplně dokonalé. Nevím jestli to byl tak uplně horor (asi ne), ale jednoduše se mi to líbilo a to neříkám jenom proto, že se na filmu podíleli moji tři oblíbenci: Helena Bonham Carter (hlavní ženská role), Johnny Depp (titulní a hlavní role) a Tim Burton (režisér filmu). Každopádně BurtonovskoDeppovská atmosféra mi vždycky sedla a tady tomu nebylo jinak.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Narozdíl od předchozího dílu se toto pokračování nijak netváří jako " drama, fantastický, mysteriózní horor", tento díl byl jednoduše vytvořen pro konzumního diváka jako jsem já, tak-že spokojenost. Ono v komiksových filmech se velice často stává, že "dvojka" předčí "jedničku" (např. Spiderman, temný rytíř, X-men apod.), ačkoli jednička taky nebyla žádný průšvih, ale ode mne má "jenom" SLABŠÍ čtyři hvězdičky :)