Krajina přílivu (2005)

Nudil jsem se strašně, film o kterém jsem si přečetl : Malá holčička po smrti své matky odjíždí s otcem na venkov. Podobně jako v Alence v říši divů je film založený především na fantazii hlavní hrdinky.... A tak jsem doufal v nějakou Gilliamovskou verzi filmu "Kdopak by se vlka bál" opak je pravdou: SPOILERy: Malé holčičce, kterou hraje Jodelle Ferland a je naprosto výborná, zemře matka a odjede, jak jsem si přečetl opravdu na venkov, kde je spoustu veverek, mravenců a mrtvejch krys, tam se její otec předávkuje a také umírá. Holčička (ačkoli je jí něco kolem deseti let) nepozná, že otec umřel a povídá si sním dál. To je docela chytrá a originální zápletka, když ale si sním holčička povídá už desátý měsíc, je to nejen celkem nuda, ale to také začíná už diváka pěkně štvát, pak přichází na řadu sousedka holčičky, která najde mrtvého otce a ..... hádejte, co udělá? Vycpe ho! a tak si sním holčička povídá dál, ona sousedka je trochu zvláštní, vlastně všechny postavy v tomhle filmu jsou trochu zvláštní, vlastně celý film jsem doufal, že se objeví někdo normální... Možná by to mohl být bratr sousedky...neni! Trpí epileptickými záchvaty a tak se chová jako šestileté dítě a nejoplzlejší je, že se do něj ta holčička zamiluje, což beru jako vrchol všeho! (neni moc příjemné sledovat lásku 30letého "muže" a 10leté dcery. Tak, to by byli asi všechny postavy, ktré se ve filmu objevili, vlastně počkat! Málem bych zapomněl na vycpanou babičku! Tak, proč proboha dávam tomuto patetickému, přímočarému filmu dvě hvězdičky? Možná za nějaké dvě scénky, které jsme mohli shlédnout dětskýma očima a možná jako úctu Terrymu Gilliamovi, který prostě šlápnul vedle...

Green Lantern (2011)

Tak takhle: Z filmu mám divný pocit, samozřejmě na začátek bych rád vyzdvihl to dobré: Je tu určitě několik skvělých vtipů na adresu filmového klišé superhrdinů byla to například scéna kdy přiletí Ryan Reynolds za svou vyvolenou s tím, že ho (stejně jako Lois nepoznala Clarka v Supermanovi) jeho holka nepozná. Dále bych pochválil výborné "cool (nejlepší bylo jak proletěl tlamou tý potvory ... to bylo "fest hustý"!)efekty" Ono za 300 milionů dolarů musí být efekty dobrý i kdyby je vytvářel Zdeněk Troška na notebooku. Dále byl výborný originální dabing animovaných postav - Geoffrey Rush, Michael Clarke Duncan a líbil se mi i sympatický Tim Robbins v roli senátora. V neposlední řadě bych rád pochválil výborné 3D a přístup kina Cinemacity, kde jsem sledoval film ve 3D a s titulkama (tedy v originále), což je pro mě ta nejlepší kombinace. Teď to špatné: Scénář byl hloupý a nebo spíše zbytečně jednoduchý, vemte si například "Kapitána Ameriku" Scénář tohoto vysloužilého generála byl jednoduchý, ale alespoň se tvůrci snažili do příběhu zakomponovat nějakou vedlejší zápletku s "kostkou" a nebo nějakou milostnou zápletku. Tady Green Lantern již od začátku se svou láskou chodil a byla mu dobrá jenom tak k tomu, aby ji mohl na konci zachránit (ačkoli tato scénka byla zrovna vynikající) Konec filmu už dost nudí, a že tam běhá nějakej pošuk v obleku a dává moudra o lidskosti jsou už všem dost ukradený. Ona nevyváženost příběhu je znát, když už se konečně vžijete do pocitů hlavního hrdinu a začnete se být s prvními padouchy, hned se z Green lanterna stane zase Hal Jordan, který lautr nikoho nezajmá. Příště bych doporučoval DC comicsu vybrat pro režírování filmu za 300 melounů někoho komu kromě bondovek jdou natáčet i jiné filmy. Stále se nemůžu rozhodnout zda dát tři a nebo čtyři hvězdičky, zatím dávam čtyři hvězdy, bojím se však, že pe shlédnutí filmu ve 2D na DVD své hodnocení snížím - 65%-75%

Útěk z Planety opic (1971)

Tento díl jsem si pustli potom, co jsem v kině zhlédnul film Zrození Planety opic. Tento film neni vůbec špatný, je to vlastně taková planeta opic z roku 1968 z "jiného úhlu pohledu". V prvním díle přiletěli lidé na "Planetu opic", v tomto díle přiletěli inteligentní opice do našeho světa. Bohužel již nemůže být film pro nás nikterak objevný, a proto přívlastek rodinný se velice hodí - vtipné, svižné a na svou dobu velice povedené sci-fi, bohužel jak jsem říkal, film narozdíl od jedničky postrádá hloubku, obsahuje spoustu logických chyb a další pokračování tento díl "absolutně zahanbuje" - 60%

Správci osudu (2011)

Nápadité, originální, zábavné... ...bohužel také hrozně umělohmotné, roztahané a kýčovité. Chce to místo Matt Damona Harrisona Forda a namísto Georgeho Nolfiho Ridleyho Scotta a potom dobře placenýho chlapíka, kterej by píchal do Ridleyho špičatym klackem, aby nenatočil něco tak roztahovaného jako Blade Runner. (Se vší úctou k filmu Blade Runner, kterého si vážím jako "klasiky") Pak bych chtěl, ale asi trochu moc, takhle je to velice působivých 77%

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Tohle česko-světové vydání se drží podobné osnovy jako originál, bohužel všechno je to nějak "prapodivně" sestřihané, tak-že to není uplně super a navíc češi a slováci moc nezvládají anglický humor, poslední dobou si bohužel říkám, že češi nezvládají žádný humor. Maroš Kramár pobavil...

Transformers 3 (2011)

Tak takhle: mě Shia LaBeouf ještě nikdy neštval, "náhražka Megan" také zklamala. Že neumí hrát by mi zas tolik nevadilo ;), ale to, že má ještě předsunutý "horní pysk", to už nedokážu odpustit (když neumí hrát, tak má alespoň PERFEKTNĚ vypadat). Na druhou stranu mě překvapily nějaké nápady ve scénáři (SPOILER: jak ovlivnili "Transformeři" historii, zápletka s "pilířema"), scénář je ale bohužel pořád plný patosu, infantilních zápletek a skrytých reklam (všimli jste si jakou značku notebooku používá John Malkovich? ). Konec filmu je zbytečně roztahaný a po návratu z kina domů si nic nepamatuju. Bojím se, že Michael Bay netočil film, aby ho natočil jako nejlepší hustej film, ale že ho točil pouze stím, že natočí jenom hustej film. 75% - s odřenýma ušima

Útěk ze Sibiře (2010)

Začátek působí jako vojenský kurz ruštiny pro pokročilé. Když pak konečně utečou, což mimochodem bylo velké zklamání, jelikož útěk vězňů proběhl naprosto bez potíží (prostě utekli), opakuje se podobný scénář jako z "Master & Commander", cítím se, jako bych tu hroznou cestu šel s nimi. Po 60 minutách mě to už přestává bavit (- ťap, ťap, ťap, někdo odpadne, ťap, ťap, ťap, někdo odpadne) Konec, který ačkoli není nijak vygradovaný vše zachraňuje a dojímá. 70%

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

"Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna" nejsou bezesporu špatný film. Film ve kterém se mi líbila naprosto boží hudba Hanse Zimmera, pěkné kostýmy a Johnny Depp, který svou přítomností dokáže i "nevtipné vtipy" udělat vtipnými, 3D mi nevadilo . Nadruhou stranu je tu i pár okamžiků, které mi nepřišli uplně fajn: Možná chybí nějaká větší bitva, která by se mi nějak vryla dopaměti, něco jako "točení v mlýnském kole jako ve dvojce", dále jsou to zcela zbyteční Španělé a pak jsou tu některá hluchá místa. Přesto velice fajn podívaná na úrovni "Truhle mrtvého muže".

V jako Vendeta (2005)

V jako Vendeta - fim o chlapíkovi, kterej bojuje pro blaho vlasti, žádná hlubší zamyšlení jsem sice ve filmu nenašel, ale hezky se na to kouká a docela jsem se bavil...

Majestic (2001)

Co tak nízké hodnocení? Někomu možná nesvědčí, že se Frank Darabont konečně přesunul z věznice na venkov, někomu možná vadí "podivná Timburtonovská zápletka" (ačkoli v Zelené míli tomu tak také bylo), někomu možná vadí, že Jim Carrey hraje "vážnou" roli, ale mě překvapivě tohle všechno svědčilo... ...jen stopáž mohla být trochu kratší (já jsem film viděl nadvakrát, až jednou film uvidím vcelku možná své hodnocení snížím, ale takhle jsem spokojený - viděno podruhé, snižuji hodnocení)