The Last Train (1999) (seriál)

Vyborny namet, priserny scenar.

Vzpomínky (2006)

Po technické stránce skvěle odvedené sci-fi se zajímavou zápletkou. Po příběhové stránce velice nedomyšlený film, jehož scénář nedává vůbec smysl, za což pravděpodobně (úplně nebo z části) mohl producentský dohled Jerryho Bruckheimera. Každopádně jsem rád, že jsem se na Deja Vu podíval. Vždycky jsem totiž chtěl vidět nápad z He-mana použitý v nějakém seriózním sci-fi filmu. Jen je škoda, že kvůli hodně nedotaženému scénáři Deja Vu té serióznosti spíše pozbývá.

Voják (2006)

Skvělý akční film podle školy 80-tých let. Trochu mě překvapuje spousta nízkých hodnocení, když Mariňák nemá daleko od dokonalého akčního béčka - což je před zhlédnutím dobré vědět. A docela škoda špatného překladu názvu filmu, měl by se jmenovat Mariňák a ne Voják.

Velkej biják (2007)

Po kvalitativní stránce opravdu strašný film, ale musím mu přiznat pár momentů, které se povedly jako např. Hadi v letadle, Prison Break a parodie X-menů je snad zábavnější než celovečerní film.

Shrek 2 (2004)

Typický příklad pokračování, které selhává ve více faktorech - 1. v (slabém) příběhu, který není ničím jiným než nastavovanou kaší, 2. v (horším) humoru, jenž se snaží neúspěšně zopakovat úspěch jedničky, 3. v (nevtipných) postavách. Zbytečný a imho nepovedený díl...

Za plotem (2006)

Za plotem patri k tem animakum, ktere si uzije vice detske publikum nez dospely divak. Vetsina vtipu je nedotazenych a opravdu povedenych mist je tu jen asi okolo dvou. Dejove se to chce podobat pixarovskemu Toy Story, ale ve vysledku je to pouze jakasi zjednodusena verze Disneyovky pro mensi divaky. A navic ne moc povedena.

Saw 3 (2006)

Saw napotřetí a překvapivě skoro stejně tak dobré jako první dva díly. Na scénáři se opět podíleli stejní tvůrci a Bousman nemá od Wana, co se týče režisérského stylu, vůbec daleko, takže se není čemu divit, když Saw 3 působí stejnou atmosférou a podobným rukopisem. Chování postav mi přišlo přirozené, jako v ostatních dílech. Jediné co tak trochu kazilo uvěřitelnost filmu, byly mechanismy pastí, které působily naprosto absurdním dojmem. Trojka Saw je nejbrutálnější, ale míň by tu zřejmě znamenalo víc... Příběh má stejnou kvalitu jako předchozí díly a závěr funguje jako výborné uzavření Jigsawovské trilogie. Já jsem s třetím dílem spokojen.

Cypher (2002)

V první polovině se jedná o skvělý špiónský thriller. Dále je to scenáristicky poněkud slabší a na rozdíl od originální první části chudé na původní nápady. Jeden z vykradených filmů je například můj hodně oblíbený Total Recall. I tak jsem se ale u jeho sledování bavil až do konce, protože natočené je to velice dobře. 7/10

Obchodník s hrůzou (1993)

Hodně slabý film a příšerná adaptace. Jsem pro, aby někdo natočil remake.

Časožrouti (1995) (TV film)

První polovina je vynikající, má skvělou atmosféru a je dost napínavá. Možná by Tom Holland udělal lépe, kdyby ji o půl hodiny protáhl a Časožrouty na rychlo ukončil, protože druhá část je podstatně slabší. Atmosféra je řidší, částečně se mi nelíbil vývoj příběhu (nevím nakolik je to věrné knižní předloze) a především film ničí příšerné počítačové efekty. Každopádně na televizní film to ujde. 7/10