Zmizelá (2014)

Exkluzivní dárek pro psycho thriller drama s jemnou dávkou absurdního humoru chtivé diváky.

Olga (2014)

Intelektuální, nemainstreamový, pohled na přední českou intelektuálku, který si nedělá ambice vypichovat to, co životopisci zdůrazňují, ale hovořit o tom, co tvůrcům přišlo zajímavé nebo milé. Dobře, že je, že byla. Snad naše budoucnost není v herdek tupých babách, které moc nafukuje, ale v těchhle normálních ženských, které s mocí zachází lidsky, jako s čímkoliv jiným. A nepanikaří, když mocné nejsou. Kdybych ji znal, asi bych ji měl rád. Díky tomuto dokumentu ji mám rád zas o něco víc.

Truman Show (1998)

Nejlepší film Jima Carreyho. Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Srdcová záležitost.

Pod kůží (2013)

Bezprostředně po shlédnutí vůbec, ale fakt vůbec, nevím, co si mám myslet. A vůbec netuším, jestli bych to dokoukal nebýt Scarlett Johansson, jedinou nadějí, že by nekývla na angažmá kdyby jí to jako celek nedávalo nějaký smysl. Každopádně z filmu jsem pochopil jen minimum toho, co vidím teď v synopsi, že je někde v nějaké knize. Jako filmové zpracování bez výtky. Ale mazec... Neumím zatím a ani nechci hodnotit. To se asi musí rozležet, jestli forma přebije absenci obsahu... Je to hodně artový film, tedy takový, že jak někdo nepřežije absenci přímočarého scénáře, který vede diváka za ručičku a všechno mu vysvětluje, tak to nemá cenu ani pouštět.

Ledová archa (2013)

Osvěžující variace na postapokalyptické téma a la Matrix, Kostka a spol. Škoda, že se film bral občas až příliš vážně a nadnášel špínu a násilí nad pestrost jednotlivých vagónů a občas až příliš karikoval. Jinak nemám nic moc proti tomu, říkat nahlas, že co do sci-fi, dá se na to koukat bez bolesti. Ten komiks by mě asi ale zajímal více.

Hra (2011)

Asi bych si to více užil v kině. Multikulturalismus ve švédském pojetí tedy není nic jednoduchého asi žádná sranda. Play se nepodobá ničemu, co jsem za poslední roky viděl. Nepočítám-li dokumenty a la Jeden svět. Akorát ve filmovém zpracování. Film pro nejednoduché diskuse. Nelehká podívaná... A o to mocnější zážitek.

Fargo (2014) (seriál)

Díky za ten film. Díky němu a Coenových úspěchům máme toto Fargo. A ten seriál je dokonalý, i když nebo díky tomu, že na něm Coenovi vlastně vůbec nic nedělali :-) Jedna radost. Se vším respektem k House of Cards, Boardwalk Empire nebo Dexterovi, tohle je pro změnu ten správný weird, ale TRUE model. Nostalgie po Twin Peaks a Aktech X, True Detective. Seriál s disrespectem k divákovi, ale s touhou vytesat monument. No fajně :-) A titulky music a Billy Bob Thornton a Martin Freeman z toho dělají těžkou klasiku. II. série - první tři díly baví neskutečně skvěle. Film na to nemá stopáž a Twin Peaks je daleko. Pecka.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Z důvodů, proč věnovat více než dvě hodiny tomuto filmu. Za prvé, jeho režisér není žádný amatér. Za druhé, Al Pacino jede na 110 % a neuhne ani o mikrometr v působivosti. Za třetí, je to perfektně napsané a natočené, žádná prvoplánová depka. Za čtvrté, tohle téma se fakt nedá probírat v hospodě a 134 minut času je dost na to, aby Vám Jack Kevorkian trochu pohnul paradigmaty a dogmaty. No a konečně třeba za páté, v tom filmu je řečeno tolik myšlenek podněcujících zapalování mozkových buněk, že mě svádí, abych se k němu ještě někdy v životě určitě vrátil. A ani nebudu tajit, že mi to hnulo i emocemi v několika případech. Shrnuto, Kevorkian / Pacino Vás nenechá chladnými.

Nejhledanější muž (2014)

FIsh eaten by the fish eaten by the fish eaten by the fish. Třicet, čtyřicet let zpátky by tenhle film plnil kina. Kina by v té době netahala diváky na vymývárny mozku a diváci by měli dvě hoďky na úvahy o tom, že zjenodušeně nejde nahlížet na nic. Poctivá práce, sofistikovaná manipulace s divákem, postupně se otevírající mozaika příběhu, perfektní vyvrcholení na závěr. Make the world the safer place.