Fargo (1996)

Až na jejich dva bezchybné kousky - True Grit a Big Lebowski - jsem se zatím nestal nekritickým obdivovatelem nevšedního pohledu na svět bratří Coenů. Přiznat se jim ale musí, že Fargo vybočuje z řady celkem čehokoliv, s čím se Hollywoodská produkce chlubí světu, a tahle odchylka od průměru je na správné vlně. No a po letech připomenutí mi to osvěžilo pohled na to, že jinak jsme schopni čumět někdy fakt na neskutečné vymývárny a tak si ladím chuťové pohárky s Fargo seriálem a už to cítím, jak se mi vrací chutě na Davida Lynche, Al Pacina a jiné evropské formáty, které obsahují víc, než jen chlamst a domů nebo spat. A to je fajn :)

NON-STOP (2014)

Není co řešit. Je to vcelku napínavé a nevadí přitažení za uši ve prospěch klasického hledání vraha, kdy už jste schopni podezřívat v určitém okamžiku v podstatě všechny včetně režiséra a své vlastní manželky :) Vyústění a la Smrtonosná past 2 neurazí. Úkol splněn. Těšíme se příště na shledanou :)

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Zimní voják je ok, ale to je všechno. Jo, Redforda bych chtěl v dobrém dramatu v roli záporáka. A všiml si někdo konkrétních odkazů na Nolanovy Batmany?

Úsvit planety opic (2014)

Epické, charismatické, s jedinečnou atmosférou, vypráví silný příběh a daří se jim to na jedničku. Cítil jsem se v kině zcela bezpečně, že se nic nepokazí a užíval jsem si to. A WETA se Serkisem si zaslouží Oscara nejen za triky, ale i za nejlepší herecký výkon v hlavní i vedlejší samčí šimpanzí roli. A ocenění za to, že se to točí v přírodě a ne ve studiu. Ten rozdíl tam prostě je.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Víc než film, je to mozaika svérazných scén zrcadlících dobu, ve které vznikla. Bolek Polívka je ale fakt legendární v tomhle a umělé neherectví ostatních dokonale zapadá.

Ona (2013)

Bezprostřední dojem - perfektní film. Láska, společensky přijatelná nepříčetnost.

Stud (2011)

Co do tématu i zpracování je to neotřelé a dobrý filmový zážitek s vyváženým obrazem i zvukem pro zaujetí smyslů diváka. Výsledek mi přijde planý a neuspokojivý. Čekal jsem víc, ale přiznávám, že přemýšlivému člověku to mozek zahřeje. Čtyři místo tří hvězd dávám za dlouhé scény. To je uklidňující, když někdo nechává herce hrát a nestříhá jak krejčí.

Na hraně zítřka (2014)

Ten Limanův "Bourne efekt" na konci je fajn :) Ani napodruhé film ani na moment nenudí, je dobře a poctivě natočený, má celistvý a celkem epický příběh, je zábavný, nadchnul a vrátil chuť chodit do kina i na sci-fi. A dá se o něm bavit.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

V první řadě jde o film, který je asi dvacátou třetí adaptací nějakého komiksu v pořadí od prvních X-Menů, a je to umělé jako sériová výroba plastových víček.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Silný příběh, atypicky český, krásně zpracovaný, nelidský, krutý, strohý v řeči, bohatý ve výrazu. Vydržím se koukat kdykoliv a vždycky mě to vyústění dostane.