• Krátkometrážní

Život v tranzu (2000)

(takový milý malý nic, klidně i zaokrouhlený na 4*, ale to by bylo jen o 1* míň než Human Traffic, no a to nende, že)

Čas (2021)

(klasické Shyamalanovské třiapůl*)

Duna (2021)

1984 všichni bílý a bez soudnosti, 2021 všichni černý a bez koulí (doslova). Povinná šovinisticko-rasistická poznámka check. Nicméně by mě nenapadlo, že budu mít někdy takové nutkání zvednout hodnocení Lynchovy cringe pohádky. (2,5* - generický shluk sci-fi propriet - malé bezvýznamné plus za vážky - viděno v Theatre Deluxe, takže nikdo nemůže nic říct jako).

Duna (1984)

Takřka nezfilmovatelná předloha a režisér neschopný točit normální filmy - tohle muselo dopadnout dobře, ale nedopadlo...

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Nebýt bolestně debilní hlavní postavy, které se dá fandit cca 10 vteřin čistého času, bylo by to chvílemi docela osvěžující (kdo neřval u kuliček, nemá srdíčko). 001 potěšilo, závěr hry a poslední křeč červené karkulky pojistily neobjektivní zaokrouhlení dolů. (2,5*)

Dokonalý smysl (2011)

Snad jsem si z toho správně vzala, že se mám nejpozději do další pandemie doučit morseovku. (2,5*)

Jelenice (2019)

"Něco" tam neni. Jinak je tam všechno. Teda aspoň mluvící bunda. (3,5*)

Gepard (1989)

Tady mizí komentáře!§ Jinak bych tu měla ospravedlněný nekritický plný počet tím, že jsem jako malá chtěla svobodně courat na všech čtyřech. (coura-ni check, všechny čtyři check, svoboda 0)