Sněhurka (2012)

Takto to asi dopadá, když za velkou louží točí pohádku. Přišlo mi to až moc umělé a na "pohádku" dost sexistické. Vizuálně pěkné, ale tahle interierová záležitost byla až příliš umělá a plastická. Jednu hvězdu přidávám jen z a J. Roberts, která mě bavila, čímž myslím její herecký projev. Trochu toho vtipu tam je, především v brlohu trpaslíku, ale jinak nic moc.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Pokud se jedná o poslední díl série, tak jde o dobré vyvrcholení. Překvapivě zábavné, nechutné, trhlé. Nostalgie je to protkané, ale ono by to asi jinak nešlo, pokud měla být zachována jistá "důstojnost".

Válečný kůň (2011)

Mám rád koně a rád se nechám unést příběhem. Ale tady se to nepovedlo.

Strašáci (2011)

Klidný venkovský thriller, který je jako jahoda. Dlooouho čekáte než uzraje a pak je hned po všem! Nechci říkat, že by byl špatný, jen špatně napsaný. 80% filmu se nic neděje, přesto, že už od začátku tušíte, kam to směřuje. A tak čekáte a čekáte. Dva menší dramata jen zvyšují očekávání celé akce a ta je k zoufale fádní, čitelná a kraťoučká. Kdyby to bylo naopak a tvůrci dali více prostoru oné noční konfrontaci, mohlo to být daleko TRILLEROVATĚJŠÍ.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Dobrý špionážní filmek o špinavostech CIA. Po rozjezdu si film drží svižné tempo až do srdcervoucí scény dvou agentů a samozřejmě jsou špatní potrestáni. Tento stokrát ohraný model by ani nebyl takový problém, ostatně, to jsou prostě Amíci, ale ta stupidně epileptická kamera, to celé posílá do hoven, mezi rádoby moderní cool autentické záběry. Ve střižně si před práci zahulí brko a na světě je další epilepticmovie. Nemůžu se dočkat konce tohoto trhlého fenoménu.

Speciální jednotka (2011)

Za mě vynikající. Na Frantíky dost dobrý a vojenská jednotka krásně drsná. Žádný velký vlastenecký žvásty, nebo hluboký myšlenky. Přímočaré, nádherně natočené, drsné. Možná, že někdo čekal srdce rvoucí příběhy jednotlivých vojáků a v absolutně zoufalé situaci bezmoci jednotky proti přesile dvaceti tanku, stovky talibanců s houfnicemi a jadernou náloží, že se nad horizontem nečekaně zjeví úderná letecká jednotka, poněvadž ten kompas měl v sobě zabudovaný GPS Lokátor o čemž nikdo nevěděl a všechny zachrání atd atd? Tak to jste si kapku spletli Evropu s Amerikou. Zde jde o živočišnost.

Miláček (2012)

Film ve své dramatické podstatě nepřináší nic, než sled událostí, které neosloví a jen plynou. Pattinson je strnulý jako řepa před sklizní a bylo mi po celou dobu úplně jedno, jak to s ním, potažmo s celým dějem dopadne. Jakákoli emoční linka, která by provázala diváka s příběhem čí očekáváním zde téměř není. Pletichy, či politické machinace jsou odsunuty do pozadí dialogových narážek a vše je podřízeno Pattisonovým postelovým dobrodružstvím, které jsou ale přímou korespondencí do společenských pater za oponou. Čímž vzniká nevyvážený guláš zaměřený prvoplánovitě na líbivé kulisy a Pattisonův zadek.

Gang Story (2011)

Vysloužilí gangsteři si zatančí své poslední tango a Marchal nám to naservíroval na temně zachmuřeném podnose. Gérard Lanvin si střihl parádní roli a Marchal odvedl opět dobrou práci.

Avengers (2012)

Vynikající, akci nabytý komiksový film poslední doby. Jen je škoda, že od druhé půlky hraje téměř prim Iron Man a ostatní trochu zadržovaly potenciál. Hulk je famózní a setkání s bohem "muflonem" mě od srdce rozesmálo. Nevím, co víc napsat :D Edit: První Avengeres a první relativní, ale velká spokojenost s MCU. Možná tomu přicházím na chuť jako celku, možná to je tou kadencí v jaké teď MCU sjíždím, jako celek. Neměl jsem nic proti. Jen jsem vypnul a užíval si jízdu. Hulk vs. Loki byla top scéna. Upřímně jsem se zasmál.