Všichni jsou v pohodě (2009)

Trošku dojemný i sentimentální příběh starého pána, který chce opět spojit rodinu, což znamená vycestovat za svými dětmi ze svého městečka. De Niro svou roli zvládl bezvadně, což platí i o zbytku hereckého obsazení. Situace, kdy každému vypráví kam, za kým a proč jede, je přímá a úsměvná aplikace z myšlení starých (postarších) lidí, se kterou se beztak setkáváme všichni. Stejně tak i focení je zde zakomponováno tou nejsirovější formou s vyčítavým čekáním kolemjdoucích. Pěkný snímek. Nenáročný, ale příjemný!

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Série filmových Star Treku opět skočila do lepší půlky a opět je to jeden s povedenějších dílů. Jen doufám, že si série nebude již udržovat tuhle prokletou křivku, kdy po dobrém filmu následuje špatný a naopak. Dá se říct, že jde o důstojný konec Kirkova putování a předání žezla "mladší generaci". Spec. efekty už vypadají docela slušně, herci se snažily a Meyer si je uměl ukočírovat, díky čemuž má film slušnou úroveň i akci. I,II,IV,VI jsou nejlepší díly staré školy.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Tento díl začíná slibně, bohužel poté upadá do průměru. Akce zde moc není, což nemusí být vždy špatné, ale scénář tomu dvakrát nepřidal. Až vcelku k smíchu byla situace, jak snadno a téměř bez námahy se dá obsadit a unést vesmírná lodˇ. Velkým pozitivem byl konečně po Star Treku I opět bezkonkurenční Originál Star Trek Theme, což lahodilo mému uchu! :) Celkově ale slabší kousek.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Bezesporu jeden z nejpovedenějších dílu. Pomineme-li cestování časem, je to hodně povedený kousek a po nezdařené trojce příjemná změna. Akce, skvělý humor, napětí i zápletka, vše skvěle klape!!!

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Tenhle díl filmového Star Treku trochu nudí. Druhý díl byl vcelku fajn, ale tady je cítit, že jde jen o jakousi vsuvku, která by klidně stačila jako jeden díl seriálu. Taková rychlovka pro uspokojení fanoušku po spockově smrti.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Gilmorova děvčata jsem brával jako seriál pro holky, než jsem nějakou náhodou při opakování v r. 2006 koukl na pár dílu a už jsem u něj zůstal :)) Hoodně pohodová záležitost. Trochu trhlé město s trochu trhlými obyvateli, ve kterém by bylo parádně trhlé bydlet a účastnit se všeho trhlého:) Jen nevím, zda-li bych zvládal jejich konverzace!!! Už jen ten scénář stojí za plný počet. O hercích a jejich bravurně trhlých výkonech ani nemluvě. Nenapadá mě nic záporného, tudíž trhlých 5*

Krajní meze (1995) (seriál)

Sci-fi seriál který jsem jako mladší zbožňoval, už jen proto, že každý díl je jeden příběh. Některé slabší, jiné geniální. Každopádně dobrý počin, který pomaloučku louskám znovu. Nadšení už není tak veliké jako dřív, ale některé díly jsou prostě nezapomenutelné! :)

Akta X (1993) (seriál)

4* jen za klesající "úroveň" od 4 řady. První 3 řady slušná záležitost. Pomlsáničko.

Spartakus (2010) (seriál)

Opravdu děkuji za takové seriály, které nejsou jen 50-ti minutovou hovadinou, kterých ale bohužel vzniká víc, než je zdrávo. Tady to funguje i přes neskrývaný televizní feeling. Líbí se mi právě ta vyzdvižená sirovots doby, komiksovost, vývoj postav. Ne každému to bezesporu zavoní, ale já se kochám!

Star Trek: Film (1979)

Stár Trek je záležitost mého dětství a nedávno jsem zatoužil kouknout na všechny celovečerní filmy pěkně popořadě. Sci-fi z roku 1979 jsem už moc šancí nedával. Nicméně, jsem si to náramně užíval. bylo trochu sentimentálně k smíchu jak jsme jako malí jásali nad dokonalostí tohoto filmu. A i přes prehistorickou animaci, nebo spíš spec. efekty, filmu který byl natočen 2 roky před mým narozením, jsem jej musel obdivovat. Tenhle film nestratil nic ze svého kouzla a soundtrack to celé završuje jako úžasný kousek zlatého fondu kinematografie. Věřím, že nemalou zásluhu na úspěchu ma i Isaac Asimov. Tohle byla skvělá volba a náramně mě to natěšilo na další kousky jednoho fenoménu jménem Star Trek.