Bratři (2009)

Opět jedno dobře fungující drama o někom, kdo prošel peklem války. Je těžké se ztotožnit, s takovými pocity. Kdo nezažije, asi pochody v ve vojenských hlavách nepochopí. Celé téma je pěkně a pocitově dobře aplikované. Je zajímavé, jak krásně se otočí o 180° kladné a řekněme pohled mezi prsty, vnímaní bratru. N. Portman je okouzlující a T. Maguire je jako v neustálém transu. Netvrdím, že jsem s tohoto snímku na větvi, ale za zhlédnutí to určitě stálo. Původní předlohu jsem neviděl a tak nechci nic srovnávat. Celkově pěkné!

Na tuhle nemám (2010)

Jednoduché, úsměvné, neurážející :)

Černá smrt (2010)

Černá smrt na mě působí trochu mdle. Potenciál ten film určitě má, jen to téma je asi ohrané již mockrát. Mladý kněz si zachoval výraz osla na pastvě po celý film. Končetin je zde usekaných dost a potemnělá atmosféra je fajn. Jen k hororu to má hodně daleko. Středověk byl kruté období a to převážně kvůli zvěrstvům, které páchala církev. A vesnice? No, na mě to spíš působilo, že ta "čarodějnice" znala nějakou čistě přírodní, formu anestezie? Bohu dík, že církev ztratila svou moc a my nemusíme umírat na rýmečku pod křížem nebo u hranice, kde pálí anesteziology! :) Myslím ale, že kdybych si to pustil znovu, hodně bych se nudil.

Tekken (2010)

Tento film se prostě nepovedl! Souboje celkem fádní, nic zásadně zajímavého se tam neděje. Holky si to rozdají jednou nějakým nudně utahaným způsobem. Závěr celkem slabota, vlastně ani pořádně nevím, jakou to mělo závěrečnou pointu. At se snažím jak chci, nic pozitivního mě nenapadá. Ztráta času, alespoň pro mě!

Sexy 40 (2009)

Takový lehký romantický snímek, na který se podíváte a zapomenete. To možná neplatí pro někoho, kdo se s filmem a příběhem ztotožní, nicméně to něco postrádá. Catherine Zeta-Jones je prostě kus a táhne celý snímek. Justin Bartha mi po jejím boku nějak nesedl. Tak to ale chodí i v životě.

Centurion (2010)

Jednoduchý a přímočarý příběh, který nenabídne nic víc než hodně krve, charismatické herce, hodně krve, neuvěřitelné divošky, nad kterými bude pomlaskávat, hodně krve, celkem fajn hlášky, hodně krve, špetku romance, a samozřejmě spousty usekaných končetin a hlav se spoustou krve. No a málem bych zapoměl na hrdinu, který to vše ustojí a nakonec zabije démona. Asi není co vychvalovat, ale ani na co nadávat. Já se bavil, snímek má spád a koukalo se na to fajn. Tak proč ne?

Machři (2010)

Několik týdnů mi ležel film doma bez povšimnutí, převážně proto, že jsem mu moc šanci nedával a zase vedle. Bavil jsem se od začátku do konce!!! A bavila mě právě ta jednoduchost celého snímku. Nejde o převratné dílo Sandlerovské kinematografie, ale svěží oddychovka. Nikdo nevyčníval, prostě pár přátel a rodiny si užívají čas a venkov jednoduchým, uvěřitelným způsobem.

Vetřelec (1979)

Tak už poněkolikáte jsem si opět liboval nad Vetřelcem a nutno podotknout, že Scott to prostě uměl a umí. Vetřelec navíc má jen "pár štěků" a přes to vás to drží a nepustí. Ta atmosféra je neuvěřitelná a opravdu bych rád seděl v kině v roce 1979 a sledoval reakce okolí! :)

Pacifik (2010) (seriál)

Tady je asi největší problém, že Bratrstvo nastavilo laťku hodně vysoko. A teď se očekávalo ještě víc. Jenže, tvůrci šli trochu jinou cestou a to málokdo skousne. Je to celé trochu o něčem jiném. Jiné prostředí,jiný nepřítel, jiný druh války, více o pocitech, postavách. Válka v Pacifiku byla úplně něco jiného, než tvrdě kontaktní boj v Evropě. Je zde méně akce, více omáčky kolem, ale pořád jde mezi seriály o smetánku. Já nejsem proti a nechci nic vytýkat. Nemusím přece koukat na to, co už zde bylo, jen v jiném prostředí. Jednoduše, sakra dobrá práce!

Ninja (2009)

Tenhle film nenabízí nic nového, nic převratného, nic zajímavého. Tedy ano. nutno podotknout, že souboje jsou koukatelné a některé povedené, ale nic víc. Bohužel, před pár lety, před hodně lety, bych se asi nepozastavoval nad scénami, kdy po vás střílí pět balíku asi 5 metru od vás a trefí vše kolem a každého kolem jen ne vás!!! A to se můžete krýt jen za odpadkovým košem velikosti poštovní schránky a jste dva. A takových okamžiků je zde víc než je zdrávo!!! Tohle už raději víckrát nee, děkuji.