Diktátor (2012)

Cohen opět perlí! Nevím jak ostatním, ale u mne se začíná posouvat mezi hereckou elitu. Samozřejmě ve své kategorii, ale je pravda, že málo kdo by v jeho rolích obstál tak skvěle jako on. Abych nechválil jenom jeho, tak musím pochválit i soundtrack a kameru. Příjemná komedie, která nepotěší jedině moralisty, slušnomluvce, češtinářky a "demokraty".

Re-Play (2009) (pořad)

No... gamepage bylo po hodně dlouhou dobu na trůnu, ale myslím, že RE-PLAY ho začal v roli krále nahrazovat. Je svěžejší a modernější. Celou dobu jsem měl i já na prvním místě GP, až do letošní výstavy E3, kdy GP ani neinformoval diváka, že se nejslavnější veletrh koná, zatímco RE-PLAY věnuje jeden celý díl každému z nejslavnějších produkovatelů her. Co se týká recenzí, je RE-PLAY objektivnější, GP si hraje až na moc velké kritiky, ale spíše by si měli zkritizovat svoje "vtipné " scénky. Mám rád oba pořady, ale RE-PLAY je u mě momentálně na prvním místě. ;-)

Když si Chuck bral Larryho (2007)

kamenujte mě, ale já mám prostě Sandlerovy filmy rád! Kevin James je jedinný svého druhu a kombinace těhle dvou je pro mě dokonalá!

Světová invaze (2011)

Krásná demolice ulic města LA, rychlý spád příběhu, trochu rychle vyřešen problém s odstraněním velitelství, trochu ošklivý a divní mimozemšťané. Sakum prdum zajímavá podívaná, která neurazí ale ani v rámci žánru nepřekvapí. 80%

Šifra mistra Leonarda (2006)

mám rád snímky, které mají atmosféru! Ať si tady říká kdo chce co chce, tak mně tenhle film atmosféru dal! Tajemná hudba je jen zlatou špičkou na vrcholu pyramidy. Jsou pasáže, které jsou nepřehledné a jejich řešenní mohlo být lepší, ale to jsou malé vady na kráse. Nezatracoval bych ani herecké výkony, Hanks se mi líbí skoro ve všem co kdy zahrál a tady mě opět nezklamal. Jak už jsem řekl: Potavý snímek s atmosférou!

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Spokojenost. Celkem se mi zamlouvá odklon od hlubokých monologů, které nás ovšem zcela neminou, ale tak nějak jsou lépe stravitelné. První polovina filmu se nese v odlehčeném duchu a přicházející temnotu rozbíjí povedené hlášky, s příchodem zla se změní tón filmu. Po minulém filmu jsme se (konečně) dočkali restartu série.

Noe (2014)

Musím říct, že na film jsem se opravdu hodně těšil, takže zklamání je možná o to větší. V ději je těžké se orientovat, nevím jestli to byl záměr, ale závěr mě taky bůhví jak neoslnil. Typický americký formát zvratů. Prostě ten film postrádal srdce, a ani přímé ruční masáže od hlavního manželského páru, nepomohli k jeho nahození. Je to jenom těžký průměr o náboženském fanatikovi a jeho rodinných potížích, namísto epického historického vyprávění.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Cítím se okraden. Ne, lístky tak drahé nebyly o to nejde, ale film, ze kterého je cítit síla, námět, který mohl nahradit nepovedenou Godzillu a sestřelit mnoho blockbusterů na nižší úroveň, to všechno jakoby se ztratilo někde mezi točením a divákem. Nedá se říct, že by se mi film nelíbil, ale tak nějak už jsem od každého kousek někde viděl. Měla to být třída A+, ale všechno kromě efektů a bitek vyznělo hrozně Béčkově. Tak proto se cítím okraden! 6/10

Po zániku Země (2013)

Právě jsem shlédl rodinné drama o sbližování chlapců Smithových. Nevím jestli se kvůli tomu museli vydávat až na několik tisíc světelných let vzdálenou Zemi, ale tak hlavně že si kluci k sobě našli cestu ne? Smithovi staršímu jsem jeho roli zatvrzelého nepřístupného otce moc nežral, Smithovi mladšímu se nedá upřít snaha, ale že by nějak přesvědčil. Na druhou stranu má tu nevýhodu, že se vždycky dočká srovnání, i když třeba nebudou na místě, se svým dosud fenomenálním tátou. Zápletka je tak ohraná, že jsem vlastně po 20 minutách věděl, jak se budu tvářit na konci stopáže. 5,2/10

Pár nenormálních aktivit (2013)

Je to... no je to... je to prostě dobrý. Víc k tomu snad ani říct nemohu. Pasáže kdy mě bolely břišáky od smíchu střídaly momenty nadabsurdních situací. A prostě to nemohu přehlédnout, když bych, ač nerad, srovnával film se Scary Movie, tak je Děsnej biják o 1,5 levelu výš. Jinak v rámci žánru a záplavě akčňáků perfektní volba. 70%