Černá smrt (2010)

Temné stredoveké obdobie, bažiny, tajomné lesy Anglie, mor, čarodejnice a údajne vstávanie z mrtvých celkom lákavá kombinácia. Výsledok potešil, ale nič nové nepriniesol do daného žánru. Pre mňa 60%

Plivu na váš hrob (2010)

Krutá pomsta za krutý čin. Pomerne vydarený thriller s celkom sympatickou hlavnou aktérkou a dosť nápaditými vraždami. Príjemne ma tento remake prekvapil, kedže som originál nevidel tak nemôžem porovnávať, ale určite si v najbližšej dobe pozriem aj originál. Pre mňa 60%

Dobrý synek (1993)

Roztomilej klučina zo Sam doma vs. mladý a naivný Frodo. Culkin je riadne démonický parchant, ktorého detské hry zachádzajú za hranice únosnosti. Wood je klučina, ktorý je veľmi milý dobrák, ktorý by ani mouše neublížil a každého by rád chrániť lenže nikto mu neverí lebo všetci skôr veria anjelskej tváričke Culkina. Snímok má dosť zaujímavý koniec lenže predvídateľný. Pre mňa 60%

Kriminál (1989)

Väzenská dráma zo všetkým čo k tomuto žánru patrí. Od hlavného predstaviteľa, väzňov, slizkého správcu väznice až po skorumpovaných bacharov. Sylvester Stallone ako väzeň uveriteľný a táto rola mu svedčila a zahral to slušne. Správca väznice v podaní Donalda Sutherlanda bol tiež zvolený dobre a tiež mu rola svedčila. Muklovia boli v pohode. Bachari boli asi najslabší článok filmu a mnohý neboli zvolený kto vie ako dobre. Celkom slušný príbeh z dosť predvídateľným koncom filmu. Pre mňa 70%

Počátek (2010)

Svet, ktorý vytvoril Christopher Nolan v ktorom herci balansujú medzi realitou a snom je naprosto nevídaný, úžasný a geniálny a Nolan k tomu nepotreboval ani 3D a prečo aj keď dokázal natočiť niečo také prevratné čo sa v dnešnej kinematografii len tak nevidí a neviem či sa v najbližšej dobe niečo také prevratné vôbec uvidí. Nolam opäť stavil na hudobný doprovod Hansa Zimmera a určite sa mu to vyplatilo a na herecké obsadenie ako špičkovej hviezdy dneška Leonarda DiCapria tak aj na obsadenie hviezd, ktorých kariéra sa len rozbieha Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, ale určite sa uberá tým správnym smerom. Málo ktorému filmu s takou dlhou stopážov sa podarilo udržať ma na stoličke počas celého trvania filmu a vonkoncom si nepamätám snímok od, ktorého sa tak ťažko odliepal zrak ako od Inception. Pre mňa 90%

Sherlock (2010) (seriál)

Príbeh o detektívovi Sherlockovi Holmsovi zasadení do dnešnej doby výborný nápad a ešte lepšie prevedenie. Hlavný predstavitelia boli zvolení na jedničku možno až na hlavného zloducha pána M, ktorý mi tam nejako nesadol. Holms ma vycibrené dedukčné schopnosti a používa najnovšie moderné vymoženosti a techniky pri riešení prípadov, ale je to parchant ako vyšitý a práve na ňom je veľmi pekne vidieť aká je tenká čiara medzi hrdinom a zloduchom. Watson je sympaťák, ale v tomto seriály hraje len druhé husle. Zápletky jednotlivých dielov sú na vysokej úrovni a nechýba ani veľmi kvalitný britský humor. Už sa veľmi teším na ďalšiu sezónu tohto najväčšieho seriálového prekvapenia roku 2010. Pre mňa 90%

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Prežívať jeden deň dookola zas a zas to je dosť nepríjemný pocit a detektívovi Hopperovi (Taye Diggs) sa presne toto stáva. Spočiatku dosť bizarné obvinenie z vraždy sa deň za dnom zauzľuje viac a viac a tak sa musí hlavný hrdina očistiť a poskladať všetky diely skladačky, aby sa dozvedel celučičkú pravdu. Korupcia, gangy, spiknutia a podobné veci to všetko a ešte viac nájdeme v tomto akčnom seriály. Akcia a zápletka veľmi pôsobivá a tak tento seriál pôsobí kompaktné a ucelene. Fakt, že všetko sa vošlo do jednej série len potvrdzuje kvalitu, ktorá niektorým seriálom chýba v často zbytočných ďalších sériach (Prison Break...). Pre mňa 80%

Nezastavitelný (2010)

Vynikajúca adrenalínová akcia zo šťastným koncom ako sa patrí, ale posledné pasáže filmu boli fakt po adrenalínovej stránke suprové. Na "dôchodcu" Denzla Washingtona a "školáčika" Chrisa Pina sa dalo v pohode pozerať ako aj na celkove herecké osadenstvo filmu. Hudobný doprovod filmu bol tiež výborný a tak sa tento nezastaviteľný vlak Tonyho Scotta dostal až na poslednú zastávku vo veľkom štýle. Pre mňa 80%

Dostaň ho tam (2010)

Sex & Drugs & Rock & Roll & Jonah Hill & Russell Brand = znesiteľná komédia. PS: Neviem si pomôcť, ale český preklad filmu(Dostaň ho tam) vo mne vyvoláva dosť dvojzmyselný význam. Pre mňa 60%

Whitechapel (2009) (seriál)

1 séria: Legenda o Jacku Rozparovačovi prenesená do prostredia súčastného Anglicka, ale tajomná atmosféra starého Anglicka zachovaná. Vyšetrovacie metódy nie sú kto vie ako oslnivé a nadčasové ako v CSI alebo NCIS, ale to neni podstatné a herecké obsadenie typicky Anglicky ladené. Práca Jacka Rozparovača rozobratá z viacerých hľadisk a pohľadov a zisťovanie vrahovej identity za pomoci logickými dedukciami a rukolapných dôkazov či legiend o Rozparovačovi. 2 séria: Tvorcovia oživujú legendu o brutálnom gangsterskom gangu Kraysovcov. Herci ostali a nejaký aj pribudli len je škoda, že tajomná Anglická atmosféra sa nejako vytratila. Pre mňa 70%