Avengers: Age of Ultron (2015)

Druhý díl Avengers jsou akčnější, velkolepější a příběhově zajímavější. To ale nemění nic na věci, že všechno se zdá být chvílemi trochu okoukané. Příběh mě opravdu přišel zajímavější a vyspělejší než v předchozím díle, postavy se zase o trochu více posunuli blíže k sobě a našel se prostor na vykreslení jednotlivých superhrdinů. Tyto pasáže považuji za to nejlepší, co celý film nabídne. Určitě se nejedná o špatný film. Jako zábavná akční jízda skvělé, ale trochu zvolnit a zaměřit se na charaktery postav, jejich problémy, motivy a bohatou minulost, by v dalších příbězích neškodilo. Naopak se domnívám, že té akce už máme od Marvelu tolik, že nás to už nepřekvapí. Komorní psychologický snímek o takovém hrdinovi by neškodil. Doporučoval bych nabourat stereotypnost a přijít s něčím novým. 75%

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Prostě a jednoduše jsem byl ohromen skvělými dialogy a úžasnými hereckými výkony. Nádherný příběh, který pohladí na duši. 100%

Co je šeptem... (2005)

Devadesát minut neuvěřitelné nudy, nezajímavého scénáře, nesympatických postav. Jedině, co mě zaujalo, byla návaznost na slavný snímek Absolvent. Škoda, podobné romantické filmy mám rád, ale tohle se opravdu nepovedlo. Jediný, který trochu hrál a bavil mě, byl Kevin Costner. 40%

23 (2007)

Sakra dobře povedený thriller s vynikajícím Jimem Carreym, který díky svému výkonu drží laťku filmu o hodně výš než by se zdálo, nebo než by filmu příslušelo. Celých 90 minut jsem byl napnut a v očekávání, jak to celé dopadne. Musím přiznat, že mě konec poměrně překvapil, i když jsem měl pocit, že několik logických chyb by se tam našlo. Myslím ale, že tak nízké hodnocení si film nezasloužil. 80%

Podivní (2010)

Zpočátku to vypadá opravdu tajemně, chytře, originálně, ale poté, co bylo vše prozrazeno, tak si člověk uvědomil, že je to laciné, nezajímavé a v druhé půlce se už nestalo nic zvláštního, konec předvídatelný. Původní film jsem neviděl, ale vzhledem k místním komentářům, který uvádějí, že je to mnohem lepší, tak se tomu asi vyhnu. 50%

Godzilla (2014)

No, páni. To jsem nečekal. První polovina filmu mi doslova vyrazila dech, kdy jsem si říkal, v USA dokázali natočit smysluplný blockbuster bez kliše a trapných scén. Druhá půlka už taková nebyla a posledních dvacet minut to totálně zabilo. Ke konci filmu dochází dech a dostaví se trochu nuda, ale i tak se jedná o mnohem lepší zpracování klasického příběhu než Emmrichův pokus. 75%

Domov šedých motýlů (2008)

Tvrdý a nekompromisní příběh několika nezvladatelných chlapců na malém ostrově. Výborní herci, scénář a skvělá gradace příběhu. Některé momenty byly opravdu velmi silné a emočně strhující. Akorát si nejsem úplně jistý napravením hlavního protagonisty jenom tím, že mu někdo řekne, aby minulost hodil za hlavu. Myslím, že vzhledem k takovým otřesným zážitkům by nestačila jenom jedna věta. Celkově se jedná o velmi nadpůrměrný film, který se určitě jen tak nezapomene. 90%

Gamer (2009)

Doufal jsem, že to bude na mnohem lepší hodnocení, ale druhá půlka to totálně zabila. Naprosto nesouvislé vyprávění něčeho, co bychom měli nazvat příběhem. To si snad někdo udělal z diváka legraci. Jako kdyby se mě to vůbec netýkalo. Navíc jsem spoustu věcí nepochopil a vlastně jsem o to ani neměl zájem. Zpočátku velmi zajímavá myšlenka hraní videoher se rozplynula v naprosté nic. 30%

Trávníkář (1992)

V první polovině filmu jsem byl sám zvědav, kam se film posune. Jestli se vydá po hororové lince, kdy Job začne ve městě chladnokrevně zabíjet ty, co mu celý život ubližovali, nebo se podíváme na zoubek virtuální realitě. Bohužel se vydal tou druhou, kdy se střetl s dříve natočeným Tronem, který je v mnoha ohledech lepší, zajímavější a revolučnější. Celkově to není špatný film, dobře se na to kouká, ale při závěrečných titulkách máte dojem, že jste neviděli nic výjimečného. 60%

Velký Gatsby (2013)

Typický Luhrman, který skloubil knižní klasiku se svými vizionářským a inovativním způsobem vyprávění, který předvedl ve fantastickém Moulin Rouge. První třetina filmu je doslova nabitý kulomet, který střílí na všechny strany a ukazuje nám nový pohled na New York na počátku 20 století. Hýří kostýmy, dynamickou hudbou, rychlými střihy a různými kamerovými švenky. Tady si myslím, že šlo trochu ubrat a dříve se začít soustředit na samotný příběh. Druhá třetina se věnuje výhradně postavě Gatsbyho v podání opět skvělého DiCapria. Tady dostanou všechny postavy hodně prostoru, tvůrci stvořený svět dostává další rozměr a rozehrává opravdu dobré drama. Poslední třetina dle mého názoru postrádá správné dynamické tempo, které by člověk po téměř dvou hodinách očekával. Celkově se nejedná o špatný film, pouze v některých momentech by potřeboval ubrat páru a jindy zase upustit. 80%