Želvy Ninja (2014)

Proboha co to zase bylo? Něco tak otřesného jsem už dlouho neviděl. Akční scény jsou nereálné a k smíchu. Scénář to ani nemělo a příběh se vytratil hned po prvních deseti minutách. Myslím, že univerzum želv ninja má co nabídnout a co vyprávět, ale takhle se to určitě nedělá. Doufám, že jim dojde, že příště by to mělo být celé animované a při natáčení taky někdo zapojí mozek. Nejvíce mě rozčilovaly záběry na Megan Fox a prdlého Trhače. 30%

Ghoul (2015)

Ukázka toho, že když se v české zemi chce, tak to jde. Jsem moc rád, že se po dlouhé době natočil český horor, který se nemá za co stydět. Naopak bych řekl, že může směle konkurovat takovým peckám jako Záhada Blair witch nebo Paranormal aktivity 1. Není to originální film, ale jako skvěle fungující FF počin to je opravdu povedené a místy jsem se skutečně bál. 85%

John Wick (2014)

Jelikož v hlavní roli v tomto snímku hraje akce, nemohu hodnotit jinak než velmi pozitivně. Příběh je trochu slabší a nedotažený, ale jsem ochoten to odpustit a nechat se unášet velmi dobrou akcí, která místy opravdu překvapí. 80%

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem se domníval, že horší už to nemůže být a ono může...0%

Fotograf (2015)

O životě jednoho z výstředních lidí českého umění. Jan Saudek jako ho neznáme, nebo alespoň tak, jak by jsme ho nechtěli znát. Film svojí skladbou a celkovou režií připomíná hraný dokument obsazený výbornými herci. Karel Roden v životní roli se ukázal jako geniální herec ve všech směrech. Celkově se jedná o velmi podařený snímek mapující zásadní zlom v životě jednoho slavného fotografa. Jsem rád, že v českých poměrech konečně vzniklo také něco biografického a dokonce i povedeného. Není to bez chyby, ale rozhodně se staví nad průměr českých filmů. 80%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Dokonalé filmové dílo v akčním žánru, který tady hoooooodně dlouho nebyl. Neskutečná jízda plná originálních prvků, dechberoucích momentů, skvělých střihů, nadupadné hudby a bez klišé a trapností, které vládnou americké kinematorgafii posledních deset let. Zase někdo přišel a ukázal světu, že by se to dalo dělat úplně jinak a hlavně dobře. 100%

Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček? (1995)

Rozhodně lepší, než první díl, i když se nic zase tak zvláštního nestane. Tady ovšem nepostrádám příběh a větší spád děje. 60%

Hlava rodiny (1991)

Tak průměrná komedie, jak jen průměrný film tohoto žárnu může být. Nic víc, nic míň. 50%

Velká šestka (2014)

I když tady komentáře hýří superlativy, musím se nad tím pozastavit. O čem je vlastně Velká šestka? Tolik opěvovaný animák oceněný slavným Oscarem za nej animák roku? Vlastně o ničem. Zpočátku jsem sledoval opravdu nadupadnou jízdu plnou originálních prvků se zajímavě se rozvíjejícím příběhem. Vzápětí se ovšem stane něco nepochopitelného...všechno to dobré je nenávratně pryč. Druhá polovina se zvrtne v hloupou bojovku, která jako přes kopírák napodobuje slavné Avengers. Veliká škoda. Ve výsledku lehce nadprůměrný zapomenutelný film plný stupidních kliše. Vyzdvihl bych některé animované scény, u kterých jsem myslel, že jsou natočeny v reálném prostředí. 65%

Už jsme tam? (2005)

Neurazí, neuchvátí, příjemný odpočinkový film na sobotní dopoledne při vaření oběda. Ale ten konec...to bylo něco otřesného. 45%