Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Stejný základ a pořád to funguje. Bez příběhu a bez čehokoli jiného. Hlavně že uvidíme na plátně Stalloneho, Stathama, Gibsona nebo třeba Schwanzeneggera, ikdyž jeho jen na chvíli. Škoda že tam byl jen pro výplatu a reklamu. Dá se říct že tam ani nehrál, těch pár scén nestojí moc za zmínění, ale potěšily. Ale k filmu, jeho první polovina je vážně skvělá a akčně oddychová, jenomže po nástupu nových tváří to sem tam pokulhává. Prostě u takového filmu by člověk mladé tváře nečekal, ale po nějáké té chvíli otrkání i tato omladida dokáže film udržet, ale stéjně po návratu stárých kumpánů se kvalita značně zvýšila. Až mě konec filmu přiměl ke zvýšení hodnocení. A nemůžu tomu uvěřít, ale musím říct že Mel Gibson byl opravdu vynikající záporák a to nemám Mela rád. Co se týče srovnání s předchozými dily, je to lepší než jednička a o něco horší než dvojka. (1.8.14/MAC/600 okomentovaný film na ČSFD.cz )

Evoluce (2011) (studentský film)

Cpát lidem jak vznikl svět tímto způsobem není vážně dobrý nápad a ani animace nestoji za nic. Takovou animaci jsem viděl naposledy... No nikdy. Jediné co na tomto za něco stojí je hlas Matouše Rumla. ( 1.8.14/MAC )

Spojenec (2006)

Geniální loupež, která nejde popsat bez spoilerů. Jednině tak můžu napsat že je to plné skvělých hereckých výkonů a nečekaných faktů v tomto žánru. Nebýt konce, který nebyl dvakrát valný nemělo by to daleko k plnému hodnocení. ( 31.7.14/MAC )

Nabít a zabít (2006)

Opět jeden z thrillerů co má grády a to už od začátku. Hlavní postava, možná nemá takovou osobnost, ale jeho osud mi nebyl lhostéjný a jak se ukáže není tak obyčejný jak se zdá. Takřka do konce to tedy tahají vedlejší postavy, ale s přehledem to celou dobu dokážou utáhnout. Ten konec to jen dorazil. ( 30.7.14úMAC )

Dovolená za trest (2014)

Adam Sandler se opět vrátil a v celé své síle. Takto by měly vypadat romantické komedie. Romantika nebyla takřka vidět a když byla tak něják mi nevadila byla spíš jako doplněk. Komedie tu byla na prvním místě. A Drew Barrymorre po boku Adama Sandlera jen zářila, zpočátku vypadala nevýrazně, ale později v roli matky příjemně překvapila. Celkové to působilo jako Zkus mě rozmát, ale bylo to podáno odlišným způsobem. ( 30.7.14/MAC )

Očista (2013)

Tak tomuto se říká nevyužitý potenciál. Celý ten nápad je víc než originální a jak se to dokázalo pokazit. Neříkám že je to vyloženě špatné,ale ten nevyužitý potenciál z toho bije do očí. ( 29.7.14/MAC )

Collateral (2004)

Ještě jsem neviděl takovýto typ filmu a sakra je to dobrý. Po příběhové stránce to sice nemůže nic nabídnout, ale svou atmosférou a nepředvídatelností si to vynahrazuje. Navíc Tom Cruise a Jamie Foxx jsou opravdu skvělá dvojka. Možná jsem čekal lepší konec,ale to se překousnout dá. ( 28.7.14/MAC )

Rozsudek smrti (2007)

James Wan dokazuje to co jsem doted o něm nevěděl a to je to že dokáže zvládnou jakýkoli žánr. Jasně mělo to prvky hororu,ale to k Wanovi prostě patří a zvládá vše romantiku drama a i thriller. Tomuto filmu chybí jen málo k dokonalosti. ( 27.7.14/MAC )

Město bohů (2002)

Opravdu autentické ztvárnění života z ghetta. Ukazuje hezky vzestupy a pády takového prostého obchodníčka s drogami, příběhy se hezky proplétají, každá situace má svůj smysl a opravdu nenudí. Nebýt pokulhávání druhé poloviny, tak je to takřka dokonalé. ( 26.7.14/MAC )

Noe (2014)

Noemova archa je příběh který zabírá sotva 40 stran knížky a tady to máte ve 138 minutách, které nejsou v žádném případě opodstatněné . Navíc tento příběh by se dal epicky zpracovat, ale ne evidentně tímto člověkem. No nebýt té šíleně dlouhé stopáže byl by to normální průměrný film, ale tak je to podprůměrné. ( 26.7.14/MAC )