Volte mě! (2012)

Tak není to žádná bomba a prakticky to táhne opět Zach, ale krásně se trefuje do zákoutí politické scény.

96 hodin (2008)

Žánrová klasika, která je zde sedřena na to nejpodstatnější. Samotnou akci. Žádná zbytečná zdlouhavá omáčka, ale jen pořádně nadupaná akce. A vidíte, 93 minut bohatě stačí. Největší devízou oproti ostatním filmům je právě spád filmu, který vás za hodinu a půl nemůže v žádné části nudit. A to u takového "ohraného" scénáře je jen a jen dobře. Liama bych nechtěl nikdy naštvat...

Prometheus (2012)

Tak to snad ne... Klišé vedle klišé s absolutně nulovou vypovídající hodnotou. První polovina filmu je velmi dobrá, mnoho otázek, výborná atmosféra a prostředí, tak proč se to v druhé půlce muselo zvrhnout na takový béčko místy až céčko? Nelogické chování postav v určitých situacích je naprosto katastrofální. Kamera občas taky mírně chaotická, ale to vem čert, víc mě zarazilo, jak některé scény a triky vypadají jak z let 80tých. Ridley se teda solidně vykradl.

Vrchní, prchni! (1980)

Klasika od dua Svěrák/Smoljak, kde v hlavní roli září Josef Abrhám. Film jen překypuje parádními fóry a komickými situacemi. Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů české kinematografie.

Nedotknutelní (2011)

Film hraje určitě na vaší citlivou stránku, ale nijak se nevnucuje jako ostatní podobně laděné snímky. Působí velmi přirozeně, ikdyž samozřejmě z vás chce vyždímat pořádnou dávku emocí a ze mě jí nakonec taky vyždímal. Všechno je takové krásně stylizované, upravené a dalo by se říct i vysněné, ale nemůžu si pomoct, narozdíl od ostatních snímků působí uvěřitelněji.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Moc a moc jsem se obával co přinese 4ka Smrtonosné pasti. Přinesla samozřejmě digitální éru na bedra staršího policisty Johna McClanea. I když musím uznat, že konec se stíhačkou už byl trochu moc, tak já si oživení legendy užil náramně.

Smrtonosná past 3 (1995)

Já vám nevím, ale já se bavil o moc víc než u dvojky. Samuel tomu dodal novou šťávu a Jeremy... ach Jeremy, ten je absolutně famózní. Trojka je už trochu uvolněnější a jinak pojatá než předchozí díly a vůbec to není na škodu. Parádní Bruce, kterému zdárně sekunduje Samuel a opět padá pár nezapomenutelných hlášek.

Smrtonosná past 2 (1990)

John McClane se vrací. Bohužel ne v takovém stylu, v jakém se předvedl ve famózní jedničce. Ale to už tak bývá. Jako akční snímek je to pořád na velmi dobré úrovni, Bruce to zase skvěle táhne. Hlášky padají na každém kroku, ale asi ne tak zapamatovatelné jako v jedničce. Slabší než jednička, ale rozhodně stojí za to.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Zajímavý barevný film od Gilliama, který to má stále v ruce. Samozřejmě z jeho tvorby se jedná o slabší snímek, ale mě překvapil. A to velmi. Heath je ve své, bohužel, poslední roli opět výborný. Stejně tak Jude Law. Trošku mi nesedl Colin Farrell, ale ani Johnny Depp, nevím proč. Jinak se jedná o pozoruhodný zážitek, kdy nakoukneme do Gilliamovy představivosti.

Lepší už to nebude (1997)

Absolutně geniální a protivný Jack Nicholson dělá z této komedie něco víc. Bez Jacka by to na 5 určitě nebylo.