• Krátkometrážní

The Gunfighter (2013)

+4* Neodolám dát tomuto kraťasu vysokou známku, protože ač nemám rád westerny, tak tento mě pořádně pobavil. Kvalitní zpracování, dobří herci a jednoduchý avšak slušný nápad, za to všechno má ode mě palec nahoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Fabrika (2018)

4* Nenechal jsem si ujít tento film od ruského režiséra mého oblíbeného Duraka a i když současné hodnocení je v modrých číslech, tak jsem od něj odcházel spokojený, protože jsem dostal, co jsem očekával a žádný zádrhel nenastal. V jeho filmech asi nemůžete čekat nějaké místo pro optimismus a vše přebíjí neutěšená realita a ponurá atmosféra a spravedlnost odešla na nezasloužený odpočinek. Takové je současné Rusko, takové možná bude jednou i Česko, když to tady budou dál řídit jen velkopodnikatelé .... ale to je zase jiná písnička. Sice Hlupákovi se to nevyrovnalo, ale i tak můžu Fabrice dát palec nahoru a doporučit dále. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Léto 85 (2020)

3* François Ozon nám ve svém posledním filmu přinesl netradiční příběh o bouřlivé lásce mezi dvěma mladíky v osmdesátých letech. Dobře vykreslená atmosféra, retro styl včetně hudby i herecké obsazení slušné. Jenom ten příběh se mi nedostal pod kůži a jen mnou prosvištěl bez nějakých výraznějších emocí. A tak není divu, že u mě skončí u průměrných třech hvězdiček a nemám ani důvod doporučovat. Stejně si své fanoušky určitě najde mezi festivalovými nadšenci a když už se nemůže do kina, tak si ho můžete pustit třeba na Aerovodu. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Dárek (2014) (studentský film)

+3* Tento nenápadný animovaný kraťas asi i takovým zůstane, přestože v sobě skrývá malé poselství a velký kus optimismu. A i když ho docela doporučuji, tak mu nedokážu dát silnější známku a zůstane těsně pod 4 hvězdičkami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Jack-Jack útočí (2005)

+2* Už je běžným trendem, že populární animované filmy přinesou na DVDčku i nějaké bonusy a toto je zrovna ten případ. Rozhodně sám o sobě nemá smysl, ale pokud jste si Úžasňákovi oblíbili, tak to může být příjemné zpestření. Já jsem celý film hodnotil jako průměrnou zábavu a tento kraťas je jen jeho milý doplněk, tak akorát za milé dvě hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

ABBA: Our Last Video Ever (2004) (TV film)

-4* nic světoborného pod sluncem v tomto kraťasu nehledejte, ale jako fanouška švédské skupiny to potěšilo a pobavilo. Vlastně je to taková předzvěst k muzikálu Mamma Mia, protože se nejspíš poprvé jejich písničky staly součástí příběhu. Má to humor a jsou tu v epizodních rolích všichni z ABBy, včetně pár jiných celebrit. Takže myslím, že dokážu dát téhle loutkové hříčce své čtyři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Byl jednou jeden sněhulák (2020)

+2* tenhle animovaný bonus k populárnímu Ledovému království potěší nejvíc jeho fanoušky. Ten já nejsem a ani jinak zvlášť jsem se nebavil. Tudíž výsledek jsou jen neškodné dvě hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip) odpad!

odpad tentokrát musím hlasovat proti většinovému proudu a nevidím na tomhle videu (a ono jich je víc) nic povzbudivého a optimistického a jde jen o prachsprostou reklamu pro svůj youtuberský počin, který ho živí a vydělává penízky, aby mohl cestovat po celém světe. Navíc to nemá ani uměleckou hodnotu, takže jasný palec dolů. Je vidět, že i blbý nápad může z člověka udělat celebritu a určitě by se našli i takoví blázni, co by ho volili za prezidenta. Možná mě díky tomuto budete považovat za škarohlída, ale já to přežiju a stojím si za tím;-). Komentář a odpadovou známku dávám jen do jeho obzvlášť vysoce hodnocených děl a při tom všechny jsou na jedno brdo. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: -1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Where the Hell is Matt? (2008) odpad!

Volyň (2016)

+4* tak mám minimálně na půl roku vystaráno od válečných filmů, protože takovou beznaděj jen tak někde nenajdete. Reálie byly uvěřitelné a nechápu, že někdo může tomuto filmu vytknout jednostrannost. Ve válečném stavu nejen v minulosti se taková zvěrstva dějí běžně a lidé jsou ovce, které lze zmanipulovat pro každou věc a při davové psychóze se nedívají nalevo napravo a tam jde o život každému, kdo se chová jinak. A ani moc nezáleží předtím na tom, jak moc civilizovaný národ to předtím byl, stačí krmit nenávist a máte v sobě i sousedy. Hrozně těžký a depresivní film, který už znovu nemusím, ale rozhodně nelituji, že jsem ho viděl. Takové věci se prostě občas připomínat musí. Čtyři hvězdičky má za nefilmový střih, který spíš připomínal hraný dokument ... jinak bez výtek a doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]