• Krátkometrážní

Žabákova dobrodružství (1996)

pohádkový příběh se tentokrát se členům skupiny Monty Python moc nepovedl. Výtvarně i choreograficky je to docela dobře zpracované, ale pohromadě to nějak nesedí a moc jsem se nebavil. Příběh ničím extra zajímavý a žádné poučení si z něho těžko někdo odnese. Ale třeba se děti pobaví a chvilku zase nebudou rodiče otravovat. Zklamal mne i český dabing. Takže slabé 2*

Magnolia (1999)

Propletenec roztodivných příběhů, které se dějí divným lidem. Téměř všechny postavy mi byli vnitřně nesympatické, snad kromě dítěte, které hraje soutěž a policisty. Celý film je nabitý zbytečnou agresivitou, nenávisti a sprostotou. Vůbec jsem nebyl spokojen, i když si myslím že herecky je to zahrané slušně. Podle mne zbytečný film, u kterého mně navíc vadil střih a rychlé střídání scén a situací. Dvě hvězdičky jsou i moc a možná bych měl ubrat něco kvůli tomu, že jsem musel na film koukat přes tři hodiny.

Barva kouzel (2008) (TV film)

jedna z prvních knih o Zeměploše byla zfilmovaná stejným režisérem jako už dřívější Otec prasátek. Prostředí i atmosféra stejná. Triků tentokrát víc, ale abych si to víc vychutnal to nepomohlo. Nějak mi to připadlo přeplácané a v ději se hodně skákalo sem tam. V knize je to podobné, ale do filmu mi to moc nesedělo. Takže ve srováním s Hogfatherem je to horší. Přesto je to dílo na televizní tvorbu úctihodné a působí na mně mnohem víc než většina filmových fantasy filmů a pohádek. Rozhodně lepší tři hvězdičky a doufám, že další film z díla Terry Pratchetta opět potěší.

Otec prasátek (2006) (TV film)

asi zatím nejlepší zpracování knihy Terry Pratchetta. Má to příjemnou atmosféru, humor a triky jsou adekvátní a nijak nebijí do očí. Jako seznámení se Zeměplochou doporučuji. Minimálně 80%

Hvězdný prach (2007)

podle zdejších recenzí jsem se na to těšil, ale dost mně to zklamalo. Takže jednou a dost

Pretty Woman (1990)

+3* Sice mé předchozí hodnocení byly lepší 4 hvězdičky, ale to po zralé úvaze musím snížit rating o celý jeden stupínek. Určitě mě tahle "dnes už klasika" kdysi za nevybouřeného mládí brala za srdce, ale to je už pryč. Její sláva zas však tolik nevybledla a zaslouží si aspoň dobrou známku. Sice k tomu využívá všech hollywoodských prostředků a kýčem to přetéká, ale co by chtěl člověk od romantické komedie jiného? Na téhle vyšperkované moderní pohádce, na kterou se hezky kouká a odpočívá, není nic špatného a maximálně se nějaké naivky můžou zasnít a být na ocet celý život, ale to je jejich problém ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

asi jsem úchylný, ale viděl jsem to v době jeho vzniku a hodně to na mně příjemně zapůsobilo a od té doby jsem to viděl víckrát. Je to však už dlouhou dobu než jsem to viděl naposled a teď by to nebylo určitě tolik ;-)

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

první setkání s animovaným Burtonem. Bylo to příjemné, zábavné, černé a hezky animované ... První dojem byl výborný. Časem hodnocení trochu snižuji po seznámení s jeho dalšími díly, ale myslím že těch 90% si zaslouží

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Barevné, hodně barevné a zase ty písničky ;-(. Jednou za čas se však do dětských let vrátit můžu, ne? Ale aspoň je to lepší než Burtonův další počin - Holič ;-) Oceňuji hlavně, že se povedlo z knihy do filmu dostat vše podstatné. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

úchylárna. Dost překombinovaná a ještě to zpívání teda nemusím. Nechápu proč ti američani musí mít skoro všude písničky. Dobrý nápad byl tím dost zničen a tak se to stalo pro mne nestravitelné. Výtvarně však působivé jak je u Burtona zvykem. Čistých 40%

Časové pásmo bylo změněno