• Krátkometrážní

Kosmo (2016) (seriál)

+4* tento seriál mi přišel k chuti a hlavně se na veřejnoprávní televizi konečně objevilo něco kritického, co paroduje aktuální politickou situaci a tahle satira tu hodně chybí. Rozhodně není dokonalý a má i slabší chvilky, ale hezky sebekriticky ukazuje to naše čecháčkovství a nastavuje mu zrcadlo. Byl bych rád, aby to k něčemu bylo, ale o tom si můžu jen zdát. Silné čtyři hvězdy má hlavně za výjimečnost a po dramatické stránce je to na roveň běžných sitcomů. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Paralelní světy (2012)

+2* I romantické filmy nemůžou ustrnout jen na Zemi a hledají si cestu i k fanouškovi sci-fi žánru. A protože se k této komunitě hlásím a nejsem úplný cynik, tak jsem neodolal a vyzkoušel. Nezapomněl jsem vypnout logické myšlení a mohl se ponořit do vyfantazírovaného světa, kde protinožci na sebe stále vidí, ale odpuzují se jako magnety se stejným pólem. Ale samozřejmě je láska silnější a překáná všechno i přírodní zákonitosti. Romantici si přijdou na své a ostatní asi budou skřípat zuby. Já to dal dohromady a vyšly mi z toho hezké dvě hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Elysium (2013)

-2* jelikož nejlepší sci-fi mám asi za sebou, tak si začínám vybírat i z těch hůře hodnocených a doufám, že budu překvapen a narazím na něco obstojného. Elysium se mezi ty lepší určitě nedostane. Díky kvalitnímu provedení je koukatelný a necelé 2 hodinky utečou jako voda. Ale na druhou stranu jeho povrchní přístup mi byl proti srsti, jelikož uzdravovat lidi na přelidněné planetě je pro mě totální nesmysl. Ale co taky čekat od akčního blockbusteru. A proto jsou 2 hvězdy maximum, co jsem schopný dát. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Muž na hraně (2012)

+2* na tento film jsem narazil v noci v televizi po pár skleničkách až po první třetině a protože mě zaujal popis filmu a nebyla nálada ani síla na hlubokomyslný film, tak jsem u něj zůstal. Takže alkohol způsobil, že jsem se vlastně i docela se bavil. Přesto by mi bylo stydno ho přirovnat k dobrým filmům a tak aspoň dostane lepší 2 hvězdičky ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

The Zero Theorem (2013)

-3* divný, hodně divný film. Nemůžu mu upřít invenci ani zajímavý styl, ale to od Terryho Gilliama očekávám vždy. Smysluplnost v něm však nenajdete a i když na na začátku hezky předkládá závislost na technologiích, tak se vydává po jiné cestě. Příběh je hodně abstraktní, pseudofilozofický a surrealistický, takže se běžný divák těžko chytne a ujíždět může maximálně na prapodivné atmosféře. Prostě divnost, která může být ráda, že u mě přelezla 3 hvězdy a neláká mě se k ní vracet, či doporučit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

M*A*S*H (1972) (seriál)

5* i když je tento kultovní seriál z období korejské války a přímo se odehrává v její blízkosti, tak je ve své podstatě silně pacifistický a ukazuje související činy s tím spojené s notnou dávkou absurdního humoru. Bez toho to ani jinak nejde a díky tomu nutí k zamyšlení. I když jsem ho nikdy nijak zvlášť intenzívně nesledoval, tak mám určitě zhlédnutou víc než polovinu dílů. A stále patří do ranku pořadů, u kterých se při občasném přepínání programů v televizi zastavím a s chutí dokoukám a téměř nikdy nezklame. Objevují se v něm postavy s typickými charakterovými vlastnostmi, na které si jde rychle zvyknout a jsou dobře zahrané. Proto patří k mým nejoblíbenějším seriálům [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

+2* i když filmy Tima Burtona nejsou pro mě v posledních letech nijak významné jako kdysi, tak jsem jeho nejnovějšímu lákadlu neodolal. Fantastický svět, který předvádí je zajímavý a má své kouzlo, ale bohužel atmosféra není nijak závratná a spíš mě chvilkami uspávala. Stylově se filmu nedá nic moc vytknout a díky tomu je koukatelný. Příběh je však nevýrazný a nepřináší nic nového prostě jen další varianta boje dobra proti zlu. Není důvod doporučovat a nakonec jsem byl hodně kritický a nedal ani třetí hvězdičku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Petr Pan (2003)

-4* nedávno jsem viděl film o stvořiteli Petra Pana, tak jsem si řekl, že bych si měl zkouknout něco i o samotném díle (které je o dospívání či naopak jejímu bránění), které se mi číst nechce. Tak jsem si tu našel disneyovský animovaný muzikál a mnohem mladší hraný rodinný film. Sice na CSFD má starší kousek vyšší hodnocení, tak mě moc nebavil - vlastně skoro vůbec. Zub času za to podle mě nemůže, ale nejspíš forma a přílišná infantilnost a zkratkovitost, která se chvilkami blížila groteskám na způsob Tom & Jerryho. Myslím, že dětským divákům by byla přijatelnější a bližší hraná verze, která vyvolává mnohem víc fantazii a je celistvější. Dokonce se mi líbila natolik, že jí dám 4 hvězdičky, abych jí pomohl zvednout rating, i když ke konci dost tlačí na pilu po sentimentální stránce. Rodiče budou možná skřípat zuby, ale děti by si užít měli, pokud nejsou už příliš rozmazlené ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Petr Pan (1953)

1* nedávno jsem viděl film o stvořiteli Petra Pana, tak jsem si řekl, že bych si měl zkouknout něco i o samotném díle (které je o dospívání či naopak jejímu bránění), které se mi číst nechce. Tak jsem si tu našel disneyovský animovaný muzikál a mnohem mladší hraný rodinný film. Sice na CSFD má starší kousek vyšší hodnocení, tak mě moc nebavil - vlastně skoro vůbec. Zub času za to podle mě nemůže, ale nejspíš forma a přílišná infantilnost a zkratkovitost, která se chvilkami blížila groteskám na způsob Tom & Jerryho. Myslím, že dětským divákům by byla přijatelnější a bližší hraná verze, která vyvolává mnohem víc fantazii a je celistvější. Dokonce se mi líbila natolik, že jí dám 4 hvězdičky, abych jí pomohl zvednout rating, i když ke konci dost tlačí na pilu po sentimentální stránce. Rodiče budou možná skřípat zuby, ale děti by si užít měli, pokud nejsou už příliš rozmazlené ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Svatba (2004)

4* je důležité si na tento film udělat správnou náladu a hlavně od něj neočekávat komedii, ale naopak surovou a naturalistickou realitu. Happyendu se rozhodně nedočkáte, ale užijete si poctivý a snad i poučný příběh, který začíná bujarým veselím. Provedení připomíná hodně filmařský styl dogma a tento mu výborně sedí. Pokud Vás nic z popisovaného neodradilo, tak můžete zkusit - doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL:1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]