• Krátkometrážní

Vykopni (2010) odpad!

odpad Fotbalu nefandím, ale tento titul mi kdysi jeden z kamarádů doporučil, že ho viděl na Mezipatrech, takže jak se objevily titulky, tak jsem do toho šel. Nechápu smysl filmu, kde se celou dobu jen prachsprostě kecá a žádná postav se nechová normálně - prostě jeden úchyl vedle druhého, ale aspoň jsou docela dobře vystiženi ;-). Dlouho jsem přemýšlel jestli má film něco, za co bych mu dal aspoň hvězdičku, ale ani náhodou. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Father and Daughter (2000)

-3* dojemně sentimentální a symbolický kraťas, který na vyšší hodnocení vytahuje příjemná animace. Docela zajímavé, že jsem ji našel ve dvou variantách: s hudbou i bez hudby. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Lars a jeho vážná známost (2007)

-5* tato srdcovka, kterou jsem už víckrát viděl, mi přináší dobrý pocit, že lidi nejsou jenom zlí a blízkým by se mělo pomáhat. Prostě takový malý milý optimistický film, který je vlastně strašně naivní a k realitě má hodně daleko, ale dokáže mi povzbudit vždycky mysl. A i když je to americká produkce, tak z něho dýchá severská mentalita a možná proto, je mi tak blízký. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Seznamte se, Joe Black (1998)

+3* mezi vánočními svátky jsem zkouknul i tento romantický slaďák, na kterém jsem byl kdysi i v kině. Normálně takové filmy spíš zatracuji, ale tento má originální námět a velmi slušné i herecké obsazení a dobře se na něj kouká a čístí se hlava ;-). Příběh je poutavý, i když prvoplánovitě dojemný. V rámci svého žánru ho hodnotím lepšími 3 hvězdami, a to i přes kupu klišé, kterého tam bylo nadbytek i možná přehnaně dlouhou stopáž. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Flashdance (1983)

-3* tento v dnešní době už klasický taneční muzikál jsem nikdy neviděl celý až teď o Vánocích a nemůžu říct, že mu ty roky od vzniku nějak uškodili a dalo se na něj stále dívat. Příběhově sice nepřináší nic překvapujícího a nového a je to moderní "pohádka", kterou si užijou nejvíce nedoceněné ženy. Ale na druhou stranu je slušně natočený a držel jsem pěsti "svářečce", ať se dá do kupy s princem i uspěje v konkurzu až do konce. Takže tři hvězdy jí už dám ze sentimentality a pohody :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Nádherná přítomnost (2012)

-3* po čase jsem si pustil film od mého docela oblíbeného režiséra s gay tématy Ferzana Ozpeteka. Tentokrát je to opravdu hodně vlažný film a žádné coming-outy neřeší. Sice ve spojení s duchařským tématem to bylo docela originální, ale nijak zvlášť poutavě rozvedeno a jemně budované napětí šlo do ztracena, škoda. Prostě průměrný film, na který není důvod lákat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Závěť (2007)

+3* takovou nálož divokých nápadů jsem od této komedie rozhodně nečekal a některé scénky jsou nezapomenutelné. Už dlouho jsem neviděl šílenější film než tento, ale na druhou stranou si tu Kusturica neláme hlavu nad nějakými logičnostmi, což mi ke konci už začínalo vadit. Kdo má tedy chuť na moderní barevnou balkánskou pohádku na vyplnění nudné chvíle třeba po obědě, tak jděte do toho, ale rozhodně to pro každého není! [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Legendy Polskie: Jaga (2016)

-3* Do pětice nám VideaCesky přináší přeložené pokračování Polských Legend, které asi neberou ještě konce. V této nám předvádí Babu Jagu, o které jsem vůbec netušil jaká je kočka a co všechno dovede. Asi poláci mají moderní Božku, která jim píše pohádky ;-), ale tyhle opravdu pro děti nejsou. Jako i u ostatních dílů je tu plno akce, tady à la Matrix, ale s příběhem si moc do hloubky nepohrály, ale kdo by ho tu taky hledal... [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Legendy Polskie: Operacja Bazyliszek (2016)

+3* tak tu máme další z polských legend - Bazylišek, který jsem mohl zkouknout v čestině. Jako u ostatních je velmi dobré zpracování i obsazení. A i když nemůžu říct, že jsem se nebavil, tak přece jen mě překvapilo, že k přemožení stvůry stačí být jen k******y dobrým polákem. To bylo i na mně moc - takže jen lepší průměr. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Operator (2015)

-4* na tomto kraťasu je zajímavá hlavně intenzivní atmosféra, která dokumentuje zaměstnání operátora na tísňové lince. Sice asi tyhle akce jsou velmi vyjímečné, ale o to je poutavější to slyšet i vidět v "přímém přenosu". Na druhou stranu by mě asi vůbec nelákalo si nechat tímto drásat nervy hodinu a půl, takže project na Kikckstarteru sabotuju ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]