• Krátkometrážní

Total Recall (2012)

2* srovnávací komentář mezi originálem a remakem ... na původní Total Recall s Arnoldem mám nostalgické vzpomínky a rozhodně jsem ho na videu už několikrát viděl. Vím, že se jedná jen o akční béčkový film, ale jeho sci-fi námět i provedení ho u mě vyzdvihlo do výšin mého hodnocení. Sice původních 5 hvězdiček to už nebude, ale 4 hvězdičky si z nostalgie určitě zaslouží. V posledních letech jsem občas pošilhával po remaku a konečně se na něho také dostalo, i když mě to podle zdejšího hodnocení ani moc nelákalo. Sice je to remake, ale autoři si s ním vyhráli a co nebylo pro základní linku příběhu podstatné, tak pozměnili. Vzniklo z toho ještě akčnější a efektnější béčko, které mě už v současnosti moc nebere. Takže ani přes zajímavou vizáž, která připomíná hodně Minority Report, nemůžu dát vysokou známku, a proto si odnese jen 2 slabé hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Cukr, káva, limonáda (1993)

4* v poslední době jsem si oblíbil tohoto režiséra, tak si začínám hledat jeho filmy. Tentokrát padl los na tento s hezkým názvem evokující dětskou hru, které se tato absurdní hříčka docela podobá. Bláznivý styl vyprávění je zároveň jeho plus i mínus, ale furt to spíš beru jako pozitivum, protože jsem se víceméně skvěle bavil po celou dobu. O příběhu se nedá vyprávět, ten se musí vidět ... ale opravdu doporučuji jen fajnšmekrům libujících si vyloženě na absurdním humoru. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2A /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Švýcarák (2016)

-3* tak tohle byla opravdu šílenost na druhou. Ve své podstatě je to festivalový experiment, kde o nic nejde. Ale nebylo hloupé, dokonce i jemně filozofující a především puberťácky úchylný a fantaskní. Pár skvělých momentů shazuje přehnaně natahované fáze o ničem. Zahrané to však bylo dobře a myslím že Radcliffe mrtvoly umí hrát dokonale, tak ho snad ještě v podobné roli uvidím :-). Nemá cenu film doporučovat a jde o to, jestli to někoho láká, tak ať to zkusí ... jako já a nelituji. Vesměs mě to bavilo, i když jsem se dlouhou dobu rozhodoval mezi 2 či 3 hvězdičkami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2A /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

TRON: Legacy 3D (2010)

+2* Další nostalgická vzpomínka na mládí, kdy jsem pařil počítačové hry a zároveň jsem narazil i na tuto Disneyovskou akční sci-fi, která patřila ve své době ke kultovním peckám na videokazetách. Fantazie pracovala na plné pecky a lákala si užít víc a víc a taky nezůstalo jen u jednoho zkouknutí. Sice jsem z toho už dávno vyrostl a vím, že příběh není žádný zázrak a tehdejší animace už nikoho neoslní, ale ten dobrý pocit mi zůstal a za ní si 4 hvězdy odnese. A nezůstalo jen u originálu a nechal jsem se nalákat i na pokračování. Vizuálně i trikově nemá cenu srovnávat a příběh víceméně standardní pro podobné béčka. Ale je jiná doba a co fungovalo před 30lety teď mi nestačí, a proto byl Legacy 3D pro mě spíš zklamání. Tak to vidím já z mého pohledu a nikomu svůj názor nevnucuju. Prostě nic zásadního pod sluncem ani jeden z nich, ale jde tu hlavně o emoce ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Tron (1982)

nostalgické 4* Další nostalgická vzpomínka na mládí, kdy jsem pařil počítačové hry a zároveň jsem narazil i na tuto Disneyovskou akční sci-fi, která patřila ve své době ke kultovním peckám na videokazetách. Fantazie pracovala na plné pecky a lákala si užít víc a víc a taky nezůstalo jen u jednoho zkouknutít. Sice jsem z toho už dávno vyrostl a vím, že příběh není žádný zázrak a tehdejší animace už nikoho neosní, ale ten dobrý pocit mi zůstal a za ní si 4 hvězdy odnese. A nezůstalo jen u originálu a nechal jsem se nalákat i na pokračování. Vizuálně i trikově nemá cenu srovnávat a příběh víceméně standardní pro podobné béčka. Ale je jiná doba a co fungovalo před 30lety teď mi nestačí, a proto byl Legacy 3D pro mě spíš zklamání. Tak to vidím já z mého pohledu a nikomu svůj názor nevnucuju. Prostě nic zásadního pod sluncem ani jeden z nich a jde tu hlavně o emoce ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Viva (2015)

+3* mám tu čest být první od koho si tu můžete přečíst komentář. Sice nevím jestli to k jeho shlédnutí naláká, ale to nechám na Vás. Tohle je můj asi třetí nebo čtvrtý kubánský film a většina byla spojena s gay tématikou. Tentokrát je to sociální drama o vztahu otce a syna, který se shlédne v "umění" předvádění se na prknech travesty klubu. Z tohoto prostředí jsem už pár filmů viděl a tento není nijak vyjímečný, i když zahraný je slušně. Suma sumárum mu víc než tři hvězdy nedám a basta ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Fúsi (2015)

+3* mí oblíbenci už mají většinou zkouknuté toto islandské drama a tak jsem se k nim musel přidat i já. Je o mamiňákovi, který se chce postavit na vlastní nohy a převzít za sebe zodpovědnost, i když je hodně nezkušený a naivní. Vznikl z toho takový malý milý sociální film s typickým jemným ale kousavým severským humorem, jaký mám rád i já. Takže jsem byl spokojen, i když v porovnání s podobným filmem "Mazel" se mi tento líbil o něco míň. A nebylo určitě tím, že by svalovec byl hezčí než pupkáč, který se v kovbojském klobouku podobal velmi Michalu Tučnému ;-). [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Všechnopárty (2005) (pořad)

-4* toto je snad moje první zhodnocená talk-show ;-). Ostatním TV pořadům se vesměs vyhýbám, ale když se v televizi objeví Karel Šíp se svým pořadem, tak je to většinou to nejlepší, co se dá naladit ze všech kanálů, které mi dopřává běžná anténa. Vybírá si zajímavé hosty, se kterými dokáže příjemně i vtipně hovořit a není podrazák narozdíl od Jana Krause. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: X /// TEMPO: X /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: X /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Věc (1982)

-5* sci-fi thriller The Thing patřil kdysi v mládí k mým srdcovkách a vzpomínám si, jak jsem ho potají sledoval kolem půnoci na rakouské ORF ;-). Tehdy se o něm mezi mládeží mluvilo jako o 3. dílu Vetřelce s kterým má společnou atmosféru. Původní Věc jsem ještě párkrát viděl na videu nebo v TV a stále si držel vysokou úroveň a vysokou 5hvězdičkou známku tu má i trošku z nostalgie. Teď se mi naskytla možnost vidět v televizi jeho nově natočený prequel a ani zdejší hodnocení mě od něj neodradilo, protože zvědavost byla silnější. Za vše hovoří, že jsem u něj vydržel hodinu včetně 2 reklam. Autoři vytvořil slabé béčkové dílo bez špetky původní atmosféry s hloupými dialogy i chováním postav a všechno bylo tak předvídatelné podle šablony původní Věci. Takže buďte rozumější a pusťte si raděj jen originál - a mě se aspoň podařilo zabít dvě Věci jednou ranou ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Věc: Počátek (2011)

1* sci-fi thriller The Thing patřil kdysi v mládí k mým srdcovkách a vzpomínám si, jak jsem ho potají sledoval kolem půnoci na rakouské ORF ;-). Tehdy se o něm mezi mládeží mluvilo jako o 3. dílu Vetřelce s kterým má společnou atmosféru. Původní Věc jsem ještě párkrát viděl na videu nebo v TV a stále si držel vysokou úroveň a vysokou 5hvězdičkou známku tu má i trošku z nostalgie. Teď se mi naskytla možnost vidět v televizi jeho nově natočený prequel a ani zdejší hodnocení mě od něj neodradilo, protože zvědavost byla silnější. Za vše hovoří, že jsem u něj vydržel hodinu včetně 2 reklam. Autoři vytvořil slabé béčkové dílo bez špetky původní atmosféry s hloupými dialogy i chováním postav a všechno bylo tak předvídatelné podle šablony původní Věci. Takže buďte rozumější a pusťte si raděj jen originál - a mě se aspoň podařilo zabít dvě Věci jednou ranou ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]