• Krátkometrážní

Matrix Revolutions (2003)

-3* toto kultovní akční sci-fi patří mé nejoblíbenější a s Terminátorem 2 bojuje o prvenství v mé TOP10. Momentálně tam není, ale to jen díky tomu, že dvojku Terminátora jsem viděl nejspíš víckrát. Rozhodně je však příběhem hodně originální, prozíravý a průkopnický a vážně se bojím, že něco podobného bude v budoucnosti možné. Navazující dvojdíl jen paběrkuje na slávě prvního dílu a snaží se rozvézt téma boje o svobodu lidstva do konce. Pokračování nemá v příběhu už ten pořádný šokující náboj, chybí moment překvapení a už nepřináší nic nového. Taky dává velký důraz na efekčnost akčních scén, které zase tak nevyhledávám. Proto nejsou pro mě tak významné a znamkuji mnohem méně. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Matrix Reloaded (2003)

Matrix (1999)

+5* toto kultovní akční sci-fi patří mé nejoblíbenější a s Terminátorem 2 bojuje o prvenství v mé TOP10. Momentálně tam není, ale to jen díky tomu, že dvojku Terminátora jsem viděl nejspíš víckrát. Rozhodně je však příběhem hodně originální, prozíravý a průkopnický a vážně se bojím, že něco podobného bude v budoucnosti možné. Navazující dvojdíl jen paběrkuje na slávě prvního dílu a snaží se rozvézt téma boje o svobodu lidstva do konce. Pokračování nemá v příběhu už ten pořádný šokující náboj, chybí moment překvapení a už nepřináší nic nového. Taky dává velký důraz na efekčnost akčních scén, které zase tak nevyhledávám. Proto nejsou pro mě tak významné a znamkuji mnohem méně. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Legendy Polskie: Twardowsky 2.0 (2016)

-3* A když jsem byl na stránkách VideaCesky u Polských Legend, tak jsem zkouknul i oba díly Twardowského. I tohle je zaměřeno pro puberťáky a nešetří tu na sprostých nadávkách, ale aspoň druhý díl je s nějakým slušnějším příběhem a zápletkou, a proto hodnotím o trošku líp. Koukám, že se brzy dočkáme animačně kvalitních filmů, když i poláci je vyrábějí jak na běžícím pásu .... ale kam se poděla kvalita příběhů? [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Legendy Polskie: Twardowsky (2015)

+2* A když jsem byl na stránkách VideaCesky u Polských Legend, tak jsem zkouknul i oba díly Twardowského. I tohle je zaměřeno pro puberťáky a nešetří tu na sprostých nadávkách, ale aspoň druhý díl je s nějakým slušnějším příběhem a zápletkou, a proto hodnotím o trošku líp. Koukám, že se brzy dočkáme animačně kvalitních filmů, když i poláci je vyrábějí jak na běžícím pásu .... ale kam se poděla kvalita příběhů? [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Legendy Polskie: Smok (2015)

+2* Na stránkách VideaCesky jsem narazil i na tento polský kraťas. Od tohoto známého a zkušeného animátora jsem už pár filmů viděl a nehodnotil jsem je špatně. Tento, ale přes veškeré precizní provedení nepochválím, protože je jen na efekt, totálně puberťácký a chybí mu duše. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Happy End (2015) (studentský film)

4* No konečně jsem se dočkal a našel jsem tady tento opěvovaný kraťas. Animačně slušné, atmosféra napjatá, ale nic z toho se nevyrovná schopnostem českého zdravotnictví ;))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Učitelka (2016)

+4* Vypadá to, že letos v Českém Lvu bude boj o hlavní sošky. Po filmu "Já, Olga Hepnarová" mě dostal další tuzemský film a od Hřebejka bych to už tuplem nečekal. Na první pohled lehké drama z běžného života, ale na druhou stranu z něj mrazí, jak představuje totální manipulátorku, která umí využívat svého postavení a myslí si, že může všechno. Pro mě, který má bohaté zkušenosti s podobnými existencemi a bezmocí a beznadějí, která z toho plyne, to bylo dostatečné zadostiučení, že má smysl bojovat, dokud síly stačí. Potěšilo mě i herecké obsazení, u kterého bych skoro neměnil. Proto se nestydím dát velmi dobré čtyři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Little Ashes (2008)

2* opravdu zvláštně natočený film, který prezentuje přátelství mezi F.G. Lorcou a S.Dalí plné nenaplněné vášně, ale proč ne - všechno je možné. Asi jméno Salvador Dalí víc láká, protože ve své podstatě je to spíš film o Lorcovi. Provedením mě moc nenadchl a při sledování jsem spíš usínal, jak byl utahaný a nevýrazný. Ale zase jsem o něco chytřejší, takže ještě 2 hvězdy si zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Kniha džunglí (2016)

4* K nové Knize džunglí jsem přistupoval s nevelkým očekáváním a hlavně proto, že mě zajímala technická stránka, kterou tu všichni vychvalují. A musím říct, že překvapila po všech stránkách, a proto musím doporučovat dál - převážně celým rodinám. Hlavní dětský hrdina to hraje opravdu dobře a skáče z imaginární větve na větev velmi zkušeně;-) I když sice není moc věrný své předloze, tak je z něj cítit ten správný duch a to je nejdůležitější. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]