• Krátkometrážní

Green Light (2016)

-3* Hezky zpracovaný animovaný kraťas, který však působí hodně naivně a sentimenálně, takže si citlivé duše užijí. Takže kdo je enviromentálně založený a má chuť uronit slzu, tak si ho může pustit rovnou tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

Milarepa (2006)

-3* Ač jsem zastáncem budhismu, tak mě toto dílo natočené dle klasického tibetského eposu o osvícení Milarepy neuspokojilo. Jeho forma je od začátku dost křečovitá stejně jako herecké výkony, o kterých si myslím, že by to zahrál líp kdejaký místní ochotník. Samozřejmě hlavní na tomto filmu je poslání, a to částečně naplňuje, i když tím, že nebylo natočené plánované pokračování, tak je vlastně poloviční. Film byl přinejmenším dobrý aspoň v tom, že mě nalákal ke knížce Eduarda Tomáše, kterou tu někteří uživatelé zmiňují a chválí. Takže si pasáž přechodu od nenávisti a msty k duchovnímu osvícení budu muset přečíst. Nakonec budu smířlivý a dám filmu aspoň dobrou známku, abych si zlepšil karmu, protože snaha autorů tu byla. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

-4* Jedna z těch lepších televizních pohádek, kterou si dobře pamatuju a i po zopakování se mi líbila a zároveň patrně nejlepší od režiséra Karlíka. Nakonec i trochu nadhodnocuju, protože těch dobrých televizních pohádek bylo natočeno poskrovnu a tahle si nejspíš zaslouží dostat do červených čísel. Mezi ty lepší ji vyzdvihuje hlavně humor a herecké výkony Janžurky, Bohdalky i Krampola a samozřejmě i nostalgie. Na písničky moc nejsem, ale ta jedna je opravdu kultovní a nezapomenutelná ;-). Takže kdo nezná, tak vzhůrrru na ni ... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA

A co ten ruksak, králi? (1985) (TV film)

-2* Taková veselá televizní pohádka, která nijak zvlášť nevybočuje z řady ostatních natáčených v tehdejší socialistické době. Herecké výkony standardní a v příběhu přináší dětem poněkud vyumělkované moudro. Možná z nostalgie bych mu dal víc, ale zopakoval jsem si ji a nejde to a možná i dvě jsou moc. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

Croodsovi (2013)

+2* Bylo by nespravedlivé říct, že jde o špatný film a myslím, že si tam každý z rodinného klanu dokáže něco najít na pobavení a možná i k poučení, když jste na úrovni neandrtálce ;-). Animace je moc hezká a vypiplali se tam hodně s detaily. Příběh taky funguje, i když je hodně jednoduchý ai když cesta za lepším zítřkem je neuvěřitelně krkolomná, tak ve své podstatě přímá. Na můj vkus je moc infantilní, ale vždyť je to hlavně pro děti, že? ;-) Najdete tu vše, co jste zvyklí  od americké pohádky ... samé honičky, pitvoření a rozmanitá roztomilá přítulná zvířátka. Skoro by to mohlo dostat i tři hvězdičky, ale čím dál víc ke konci to mělo klesající úroveň – takže shrnutí zní: „Pokud nebudete přemýšlet moc do hloubky, tak neurazí ale ani nenadchne“, a to jsou přesně lepší dvě hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ]

V nemilosti (2021)

4* Netflix aktuálně přináší nové drama i s českým dabingem se Sandrou Bullock, které se povedlo. Sice tu nenajdete nic moc pozitivního, ale příběh je dobře napsán a dokážete se vcítit do kůže každého účastníka a pochopit jeho chování. Přece jen zabití způsobuje výčitky a na druhou stranu zášť a chuť se pomstít. Samozřejmě i tady je dobře skrytý nečekaný zvrat, který dokáže pocity obrátit naruby. Se závěrem mám trošičku problém, ale asi takto by si ho většina přála … víc neprozradím. Ani není důvod, protože stojí za to ho vidět. Myslím, že zpracování je slušné a na žádný zádrhel jsem nenarazil, co by mi kazil zážitek. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Napoleon Dynamit (2004) odpad!

odpad* Na tento film jsem byl nalákán přes zdejší provázanost s mým oblíbeným australským filmem The Rage In Placid Lake, který také pojednává o šikanovaném puberťákovi. Tím však veškerá podobnost končí a tento americký nezávislý film mu nesahá ani po prsty na nohách, i když je momentálně dělí v hodnocení jen 7%. Vůbec mu nerozumím, nechápu jeho úspěch a vlastně ani jeho pochvalné glosy ve srovnání s prvními filmy Miloše Formana zde v obsahu a komentářích ostatních. Díky tomu se cítím jako mimoň a při tom tu snad všichni herci nehráli nic jiného. Je to podivínský film, který jde mimo mě ... chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu, abych tu nebyl jak pěst na oko, ale nakonec si nezaslouží ode mě ani to. Děkuji za přečtení mého názoru, vy si hodnoťte jak chcete, ale já to bez přetáčení nedokázal dokoukat. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: X /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Vikingové (2013) (seriál)

2* Tenhle seriál mě ani po 6 dílech nechytl a tak ho posílám do Valhally, ale věřím že pro ostatní to může být zajímavé vyprávění. I když tématicky to není můj šalek čaje, tak jsem podvědomě od něj očekával něco jako Hra o trůny a ta mě po pár epizodách chytla a už nepustila. Tady je děj moc jednotvárný, upjatý kolem jedné rodiny a některé situace mi přijdou nevěrohodné, ale to může být jen můj pocit. Zpracování není špatné, ale na to jak jsou Vikingové krvelační, tak se v zobrazování násilí tady autoři dost krotili (myslím například ve srovnání s Kill Bilem, kterého jsem nedávno opět viděl ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Proměna Placida Lakea (2003)

5* Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších australských kousků a teď jsem navíc zjistil, že i ostatní režisérovi filmy jsem docela vysoce hodnotil. Ale zpátky k tomuto filmu – jde o ujetou nezávislou komedii o dvou týnejdžrech, kteří se kvůli výchově vymykají svým vrstevníkům a hlavně Placid je provokatér na n-tou a možná i díky tomu je na škole šikanovaný. Určitě by se tahle komedie mohla líbit všem „intelektuálům“ a artovým vyznavačům, kteří si potřebují odpočinout od těžkých kousků. Já doporučuji všemi deseti a rád si ji zase zopakuji, protože mě vždy dodá dobrou náladu. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

1* Docela jsem se těšil s čím novým přijdou autoři SKORO NA mizině a po prvním díle je to u mě velké zklamání, které se ani vzdáleně nepřibližuje humoru předchozího pořadu. Sice chápu, že si chtěli udělat srandu ze současné přehnané korektnosti, ale u mě to nezabralo a vtípky vyznívají do prázdna. Navíc chybí hlavní členové divadla Mír tak je to dost nuda. Zkusím ještě druhý díl a uvidí se …. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA