• Krátkometrážní

Duna (2021)

+3* Nemá cenu nějak moc vyzdvihovat tuhle první část, i když se na to dobře dívá a provedení je na výborné úrovni. Těm kterým se to nelíbilo to zabalí hned a mě to nalákálo na pokračování, ale to si ještě dlouhou dobu počkáme. Knihu jsem nečetl a jen kdysi hrál hru Dunu, tak se mi vybavují jen nějaké detaily. Příběh se rozbíhá dobře, ale každému musí být už jasné jak to dopadne, ale cesta Paula Atreida k trůnu bude ještě trnitá. Připomíná mi to takový mix Hvězdných válek a Avatara, ale to jsou tyhle rozsáhlá epická díla všechna podobná, jen tempo je oproti nim dost pozvolné a určitě, ti co jsou zvyklí na akční blockbustery, tak budou brblat. Takže více ….. see you in 2023. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Kill Bill 2 (2004)

+3* Doplňujícím komentářem uzavírám toto už asi kultovní dílo Quentina Tarantina, které jsem kdysi viděl i na plátně. Oblíbenost obou dílů je i tady vysoká a hodnotit je samostatně asi ani nejde, protože jeden bez druhého nemá smysl. Sice nemám moc rád tyhle krvavé jatka, ale režisér tomu dal hezký stylový kabátek a naplnil hutnou atmosférou, která vydrží až do konce. Gangsteři, mafiáni a nájemní zabijáci mají někdy čest, ale ruku na srdce, všechny podobné příběhy o pomstě jsou na jedno brdo. Proto nakonec dávám oběma dílům  lepší tři hvězdičky a nemíním se k němu už vracet. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Kill Bill (2003)

+3* Doplňujícím komentářem uzavírám toto už asi kultovní dílo Quentina Tarantina, které jsem kdysi viděl i na plátně. Oblíbenost obou dílů je i tady vysoká a hodnotit je samostatně asi ani nejde, protože jeden bez druhého nemá smysl. Sice nemám moc rád tyhle krvavé jatka, ale režisér tomu dal hezký stylový kabátek a naplnil hutnou atmosférou, která vydrží až do konce. Gangsteři, mafiáni a nájemní zabijáci mají někdy čest, ale ruku na srdce, všechny podobné příběhy o pomstě jsou na jedno brdo. Proto nakonec dávám oběma dílům lepší tři hvězdičky a nemíním se k němu už vracet. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Jako kůl v plotě (2021)

+1* Gay víkend mi ještě přinesl tento vánoční kousek, který podle traileru vypadal lákavě. Byl jsem připraven na kýč a klišé, protože to k Vánocům tak trošku patří a tady jsem ho dostal opravdu nad míru, kterou dokážu ještě zkousnout ;-). Nemůžu říct, že se nenašly žádné okamžiky, které by nebavily, ale nepřebily výsledný pocit z této „laskavé“ a totálně přeslazeně naivní komedie. Herci ani zpracování filmu určitě neškodí, ale k čemu to, když je scénář typicky americký, takže na prd. Dávám mu palec dolů a snad se letos dočkám ještě nějakého příjemného vánočního filmu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Coltonův coming out (2021) (pořad)

1* Pro mě osobně tato reality show nemá žádný význam a ani si moc nemyslím, že někomu může pomoct v jeho vyoutování a možná tak maximálně k tomu, že okolí pochopí traumata, které nosí zakomplexovaný gay v sobě. A i když je Colton sympaťák, tak ani tohle mu nepomohlo k vyšší známce ;-) Tento způsob zpracování mi nepřijde přínosný, protože před kamerou se každý chová jinak a nepřirozeně, než když by si povídali mezi čtyřmi očima. Viděl jsem nakonec jen půlku, ale i se závěrem, takže jsem si udělal dostatečně jasný obrázek o tomto pořadu a dodatečně snižuji na hvězdičku, protože tento způsob prezentace a sebeprezentace je ubohý. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Kid (1921)

-4* Tak jsem si na stoleté výročí pustil nejchválenější němý film na tomto serveru a možná i celosvětově. Byl jsem natěšený na grotesku a nakonec to byl docela vážný film s vtipnými místy. Možná moje odlišné očekávání způsobilo, že jsem byl nakonec z výsledku poněkud rozpačitý, ale zároveň chápu nadšené ohlasy, protože dokázal Chaplin skloubit více žánrů dohromady. Jinak na něm nevidím nic výjimečného a momentálně Moderní dobu považuju za jeho nejlepší film. Přesto i vzhledem k jeho stáří mu dokážu dát vyšší známku a nebudu mu kazit reputaci ;-). Viděl jsem plnou nezkrácenou verzi a možná ta osekaná by byla lepší. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Zázračné houby (2019)

4* Snímek Fantastic fungi (nyní na Netflixu) se ze začátku tvářil jako běžný přírodopisný dokument, ale v polovičce se to „zvrhlo“ na zdravotně osvětový pamflet o zázračných účincích hub. Tenhle zlom byl pro mě poněkud překvapující, ale rozhodně mi nevadil. Určitě o houbách a houbičkách uslyšíme časem dost a dost a snad přírodní trend v medicíně, který nedávno znovu začal, bude pokračovat a nebude všechno jen o chemii. Jinak dokument byl dobře zpracovaný a časosběrné videa i použité animace mu slušely. Tématicky mi připomenul pořad LSD made in ČSSR, který se týkal ukončenému výzkumu této drogy v psychiatrické praxi. Odnesl jsem si z něj dobrý pocit a tak si moji vyšší známku zaslouží a doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Choking Hazard (2004)

+1* Tenhle bizár jsem kdysi dávno viděl, ale neohodnotil a tak když se naskytla příležitost k repríze, tak jsem do toho šel. Ve výsledku jsem rád, že se můj prvotní pohled nezměnil a můžu tenhle kousek okomentovat. Je to typický fanouškovský film s kupodivu docela známými tvářemi, kteří se nebáli přidat a myslím, že je natáčení mohlo bavit. Pro úzkou skupinu diváků, které baví hororové parodie a nezáleží jim na provedení to může být taky dobrá zábava. U mě platí bohužel jen první polovina pravidla a tak ho můžu bez okolků zkritizovat ;-). Ani mi nevadil ten amatérismus, který může být někdy i ku prospěchu, ale spíš scénář, který nejspíš pro nikoho z autorů nebyl důležitý. Diky možnosti přetáčet jsem to zvládnul a při pár momentech se i docela zasmál, ale jinak je to dost málo, abych dal filmu dvě hvězdičky. Proto mu musí stačit jen jedna a další repríza opravdu nehrozí [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

Lásky jedné plavovlásky (1965)

-3* Nedávno jsem viděl Hoří má panenko, tak jsem v rámci kulturního sebevzdělávání zhlédl i zbylou opěvovanou ranou tvorbu Miloše Formana, abych nebyl za burana;-). Stejně se jím stanu, když jeho fanoušci uvidí moje hodnocení, které není ovlivněné nostalgií. Formanův rukopis je vidět v každém jeho českém filmu a podle mě každým filmem se lepšil a nakonec na jeho první dva napíšu společný komentář. Lásky jedné plavovlásky jsou intimní výpovědí o pocitech nezralé naivní dívčiny. Pomalé tempo, jednoduchý příběh a improvizované dialogy vystihují vše. Zatímco Černý Petr je trochu alegorické vyprávění o dospívání mladíka a jeho nesmělé krůčky k dívčinu srdci a zároveň jeho zapojování do pracovního procesu v rámci socialistického ducha. Oba filmy mě vlastně extra nebavily a bral jsem ho jako dokument tehdejší doby, a proto známky podle toho vypadají. Zároveň mi už přijdou vyčpělé a dnešnímu mladému divákovi nemají asi co nabídnout. Ale zase díky tomu si víc vážím prvního uvedeného filmu a zvyšuji jeho skóre opět na 4 hvězdičky. PŘÍBĚH1 /// SMYSL1 /// ATMOSFÉRA1 /// TEMPO0 /// ORIGINALITA2 /// NÁLADA1+ /// ART1 /// STYL1 /// CASTING1 (3*MAX) ]

Černý Petr (1963)

+2* Nedávno jsem viděl Hoří má panenko, tak jsem v rámci kulturního sebevzdělávání zhlédl i zbylou opěvovanou ranou tvorbu Miloše Formana, abych nebyl za burana;-). Stejně se jím stanu, když jeho fanoušci uvidí moje hodnocení, které není ovlivněné nostalgií. Formanův rukopis je vidět v každém jeho českém filmu a podle mě každým filmem se lepšil a nakonec na jeho první dva napíšu společný komentář. Lásky jedné plavovlásky jsou intimní výpovědí o pocitech nezralé naivní dívčiny. Pomalé tempo, jednoduchý příběh a improvizované dialogy vystihují vše. Zatímco Černý Petr je trochu alegorické vyprávění o dospívání mladíka a jeho nesmělé krůčky k dívčinu srdci a zároveň jeho zapojování do pracovního procesu v rámci socialistického ducha. Oba filmy mě vlastně extra nebavily a bral jsem ho jako dokument tehdejší doby, a proto známky podle toho vypadají. Zároveň mi už přijdou vyčpělé a dnešnímu mladému divákovi nemají asi co nabídnout. Ale zase díky tomu si víc vážím prvního uvedeného filmu a zvyšuji jeho skóre opět na 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]