Mei to Koneko basu (2002)

Opravil bych info z obsahu (zřejmě z nausicaa.net) - nebyl promítán pouze krátký čas, neb jsem ho tam viděl v červnu 2008 :-) Děti si v něm najdou krásnou přímočarost a roztomilost, dospělí ukrutně zajímavé podrobnosti doplňující pozadí Totorů a kočko-dopravních prostředků (víc sem psát, zkazil bych úžas všem, kdo se na něj těšíte -- ale podle rozpisu zase nebude promítán nejmíň do září).

Válka rozumu a cti (2006)

Úchvatné, akorát skoro bez šťávy (krve, potu a dalších tekutin -- na to, že má jít o syrovou válečnou historii). Také nevím, jestli by úplně všichni až na plebs byli v reálu tak fatalisticky chladní... Inu a děj se mi zdál hrozně předvídatelný... Takže jestli přes to vše dávám ****, je jasné, že zbytek tyto výhrady hravě vyvážil...

Iron Man (2008)

Nezodpovědný yuppie prodává zbraně a užívá divokého života. Pak je osvícen, že zbraněmi jsou zabíjeni lidé, tak si vyrobí brnění a jde vymlátit ty zlé. WOW!!! To je ale geniální zápletka.... Jenže... Výsledný film je vysoko nadprůměrný a dokonce motivace postav, jakkoli je nadsázka (je to comics...) přehnaná, funguje.. Downes je vynikající, takhle solidní scénář filmu by ale nejspíš fungoval i s jiným hercem, který by se také nepitvořil. Neškodilo by propracovat vedlejší postavy, ale i tak dobrá práce.

Early Bird (1983)

Velmi sympatický nabitý filmeček :)

Elitní jednotka (2007)

Trochu moc didaktické, ale co beru jako největší plus: Bylo to pro mě po dlouhé době filmové vyprávění příběhu -- s důrazem na slovo vyprávění. /// I v močálu si můžeš uchovat čest a jiné hodnoty -- ale platíš za to, na různých rovinách. Jinak kvituji s povděkem velmi "jemnou" studii smrtelného pacifistického bludu, něco ve smyslu "když budem hodní a proti válce a nenávisti, tak naše mravní síla vyřeší všechny problémy světa"... i tomu hlupákovi Gándhímu (kam vítr, tm plášť), to vyšlo náhodou jen proto, že měla Anglie Indie plné zuby (a hned ho zabili a začala válka s milionem mrtvých).

Volný pád (1993)

Jako bych se na jeho místě viděl. I když, asi bych se nechoval tak klidně. Trochu mě dráždila sociálně kritická nota, ale studie utržení ucha džbánu je to skvostná. Nadsázka nenadsázka.

Já, legenda (2007)

Jezdí hezkým Mustangem GT 500 Shelby. I další product placement je úctyhodný... Jo -- a film vlastně.... Hm, zajímavá atmosféra, místy divný, místy dobrý... a závěr ho dost pokazil. ***1/2 ... při použití alternativního závěru bych možná uvažoval o čtyřech.

Ozvěna vln moře (1993) (TV film)

Moc mě tedy nechytl... což jsem nečekal, protože šlo o film studia Ghibli. Přesněji řečeno: Není mi jasné, proč byl film animovaný... nebyl důvod ani technický, ani stylizační, nenatočit jej jako hraný (a asi by atmosféra fungovala lépe). Úplně realisticky stylizované nepřepísklé středoškolské .... drama? .... s docela jednoduchou animací a mně nesympatickými hlavními hrdiny (asi bych je nezaškrtil, ale kámoš bych s nimi nebyl, u každého z jiného důvodu).