Želary (2003)

Tenhle film jsem docela dlouho odkládal, protože jsem neměl chuť k depresivnímu životu přidávat ještě další depku navíc... Nicméně, co se týče emocí, trochu po mně stekly. Anebo mi nepřijde depresivní zrovna tohle... Myslím, že Geislerové ta role moc na tělo nepadla, jiná herečka v ní mohla zářit úžasně (nicméně sama od sebe tak nepřesvědčivá ve sbližování s Jozou asi nebyla, to ji nejspíš musel vést režisér, že...). Spousta zajímavých roliček a jedna velká Cserhalmiho. Donutil... říkám si, že bych ho rád viděl v nějaké větší nepitvořící se roli -- ten se mi vyloženě líbil velice. Podobně Dušek mi už obyčejně leze krkem, že je všude (a pořád stejné pitvoření se nebo "humor beze vtipu"... a tady v seriozní roli výborný). Bittová absolutorium, i když nechat ji zpívat mi přišlo od režiséra laciné :) Film vcelku daleko do dokonalosti, ale nadstandard na pokoukání.

Paprika (2006)

Něco mi trochu vadilo... Asi mi přišel rušivý ten toporný podtext "natočíme ještě větší bombu než Ghost in the Shell".... nebo já nevím :) Ale snová melodie je výtečně hypnotická.

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Jojo, všichni hláškují, i když mají v kalhotách. Každý je neomylný filosof, i když je totální mentální zrůda. Každý si je jist ... Nikdo si není ničím jist. Takové trochu moc líbivé a "vycházející" překlenutí.... Ale jo, pár věcí mě potěšilo... :-)

Sahara (2005)

Jako zábava ušlo, i když to byla sprostá kompilace, která si vypůjčila krom vyprávění stylu Indyho a zápletky stylu několika bondovek tu a tam scénu či motiv snad z další desítky filmů... prostě nic nebylo neprovařené... Penenope mi přišla celou dobu vyděšená, v čem že má hrát (moc se jí nedařilo), ale asi za ty prachy... Kdyby její linku úplně vyškrtli a bylo by to jen hledání pokladu, mohl být dojem lepší.

Pád do tmy (2005) odpad!

Těm ženským jsem prostě nevěřil ani trochu jejich motivů a glumovským potvůrkám ve tmě možnost jejich existence (byly nechutné, nikoli hrozivé... a jestli mě měly děsit, tak asi jinak).

Žít a nechat zemřít (1973)

Nejlepší herec tam byl krokodýl.. Podle mě nejhorší Bondovka scénářem (teda tou spatlaninou) + Roger Moore se ještě vyloženě hledal + až na "Dech života" zde také byly nejméně atraktivní Bondgirls.

Dech života (1987)

Smutné, Bonda nechali bojovat na špatné straně a nechali ho snad (proboha) být věrným nehezké a blbé ženě. Socialistické reálie docela dobré, ale příběh je nemastný, neslaný eintopf ze všeho, co zbylo :-(

Diamanty jsou věčné (1971)

Silně přeplácaná, ale hodně zábavná.... vynikající koncová hláška...

Dnes neumírej (2002)

Trochu samoúčelné hračičkování, exotické lokace, technologické lahůdky, debilní příběh. No... bavil jsem se, tak *** ... ale tohle je slepá větev vývoje Bonda.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Z dost podprůměrné Flemingovy předlohy (kterou jsem četl dokonce anglicky) dost nadprůměrná bondovka -- v rámci žánru přinejmenším. Jen mě trochu zarazilo, že textem písně se úplně změnil výklad titulu (You only live twice, once when you are born, once when you look with Death face to face). Samotná realizace je dost kompromisní -- některé scény jsou precizní a uvěřitelné, něco je na záchvat smíchu (i kosmický program SPECTRE je směs realistických rekvizit a nepopsatelná směs zbytku)... Pro mě scénárista Dahl vnesl do filmu spoustu neotřelého a významně ovlivnil vývoj celého Bondova fenoménu.