Zuřící býk (1980)

Prakticky to nema jedinu chybu, dokonala atmosfera, charaktery, herci a v neposlednom rade reziserska taktovka a mnozstvo nasilia. Film o sporte, ktory ani neni tak o sporte ako o opise "zakulisneho" zivota jednej boxerskej hviezdy. Dvojica Pesci a De Niro su pre mna najzohratejsia dvojica vobec, nikdy ma nesklamu, preco tie 3 hviezdy? Lebo ocakavania boli velke.

Ztraceno v překladu (2003)

Som trpezlivy, ale co je vela to je vela. Takyto prazdny film som snad este nevidel, film kde sa za cely cas nic ohromujuce nestane ma nemoze zaujat, a pritom som vdacny divak, ale toto naozaj nie.

Informátorka (2010)

Dost zhava a aktualna tema. Som si vedomy velkosti tohto problemu, ale budem hodnotit len film. Pre mna sa Weisz do hlavnej nehodila ako malokto, vobec ma nepresvedcila, viac ma presvedcili Monicine pery. Okrem jednej dvojminutovej sceny som sa ani necitil blbo, ani nic, chybal tomu vacsi doraz na vec, na ukor nudneho vysetrovania.

Moulin Rouge (2001)

Originalnu formu upriet nemozno, ale je tu dost faktorov, ktore nedokazali pozdvihnut uroven filmu na mnou pozadovane naroky. Vadilo mi velmi rychle strihanie zaberov, vadil mi nevhodny herec pre vojvodu, ale najviac mi vadila ta moja ignorancia voci zaveru, lebo uz len tazko to mohol byt viac klisovity scenar, pri emocionalnom vrchole na konci som len pustal slzy, ale nie vdaka dojatiu, ale vdaka unave a nude. Piesne boli krasne, aj vdaka Queenu,Madone,Houston,Nirvane, atd.Najviac ma vsak zaujala scena kde sa Satine v slonovi zoznamuje s vojvodom, tam bol jej vykon naozaj vzrusujuci :). Z vacsej casti davam tretiu hviezdu len kvoli Nicol.

Pianista (2002)

Aj ked koniec mohol byt plnsi vysvetleni, ktore ma zaujimali a nevedel som ako dopadli. V Pianistovi je k veci troska viac povedane ako u Spielbergovho zoznamu, a navyse toto nie je o holokauste, ale o pohlade jedneho zida, s ktorym prezivame celu vojnu. Sokujuce, zlu a depresivnu naladu nasobia mnohe malickosti ktorymi si hlavny predstavitel musel prejst, napr. rozne nazory na vec roznych postav /paradoxne nemec mu pomahal, a polka nanho chcela volat policiu, alebo obleceny nemecky kabat a poliaci nanho strielaju, a mnoho dalsich absurdit/. Z pohladu hlavneho predstavitela skvelo herecky podane, co je pre mna jeden zo zakladov uspechu filmu.

Štěstí na dosah (2006)

Unudeny vecer, v telke nic nedavaju, tak len prepinam a vsimol som si scenu s rubikovou kockou, a ta ma tak zaujala ze som uz od filmu nedokazal odist. Absolutne neznaly dlzky, obsahu, nazvu filmu som zacal pozerat a nelutujem. Hned ma ocarila neuveritelne mne blizka rezia, ktora zobrazovala skutocnosti ktore v inych filmoch len tak neuvidite, celkovo originalne pojatie filmu nemoze nikto upriet.Smitha som vzdy bral len ako hollywoodsku babku, ale teraz som si uvedomil jeho herecke kvality. Skoda, ze som nevidel uvodnu polhodinu..

Big Lebowski (1998)

Zmysel filmu mi unikol uz pocas pozerania, tolko zbytocnych kecov, ktore ma prestali po case bavit, nezaujimava zapletka a hlavne vela nudy, castokrat som sa proste zamyslel a ani som si neuvedomil ze film nevnimam. Zo dvakrat som sa zasmial, raz poriadne, druhykrat to pozerat asi nebudem.

Pronásledovaná (2011) (TV film)

Film bez napatia, bez dobrej rezie, bez dobrych hercov /poznamka: krasna Jodi Lyn Okeefe nemusi byt dobrym hercom, ale ma ine prednosti/, proste bez vsetkeho co ma obsahovat dobry film, niekedy az komicka reziserska neschopnost. Cely cas to vyzera na dvoch potencialnych pachatelov, ale nakoniec to je uplne inak, vzhladom k celkom zaujimavemu zaveru davam 2,75 hviezdicky.

Orphan (2009)

To je ono. Jeden z najradikalnejsich hororov co som videl, kvalitne odvedena praca so vsetkymi postavami s uplne naplnenym potencialom.Rezia nema strach zlikvidovat ziadnu postavu. Prvu hodinu sledujeme krasny rodinny pribeh s nejakymi vaznejsimi a menej vaznymi zapletkami, ale hlavne sledujeme jeden najzaujimavejsich hororovych charakterov , a to male dievcatko, rozvijajuce sa z nevinnej siroty po bestialnu kurvu. Mam sto chuti dat tu piatu hviezdu, ale zdrzim sa jej, kvoli nejakym tym hororovym klise, ktore tu mozme badat, reziser sa casto snazi navodit falosnu atmosferu s efektom, a to mi dvakrat nepripadalo vhodne. Zaver nemusel byt happyendovy, podla mna by sa viac hodil uplne iny koniec, aj ked som podvedome "drzal place" tym "dobrym", ale chcel som smutnejsi koniec.

Prázdniny pana Beana (2007)

Len zostrih vsetkeho co sme uz videli do jedneho celku, sklada sa to len z jednotlivych Atkinsonovych ksichtov a situacii, ktore uz predviedol, cize som sa takmer vobec nebavil. Na povodnom Beanovi sa zabavam stale, aj po stykrat, dokonca aj na Najvacsej filmovej katastrofe pukam smiechmi, ale toto..