Dark House (2014)

V istych momentoch to je posobive a zaverecny zvrat ma nijak nenahneval, ale polovicu casu som zival. Aspon ze tu je vtipny prvok v podobe vlasatych demonov so sekerami v pokľaku, ak toto ma byt strasidelne, tak mam asi odlisny vkus.

Old Boy (2003)

Uprimne som si myslel ze uvidim najlepsi korejsky film; pravdepodobne to vsak je najhorsi korejsky film co som videl /dokopy zatial 18/. Nudil som sa dokonca este viacej ako pri pozerani prvej casti tejto volnej trilogie, a ak som tvrdil ze remake bude neporovnatelne slabsi ako original, teraz to uz netvrdim.

13 hříchů (2014)

Raz za cas nejaka nelogicka akcia neuskodi, a mam rad takuto jednoduchu zabavu pri ktorej netreba ani minimalne rozmyslat. Samozrejme to nie je plnohodnotny film, zákony sedliaceho rozumu tu nehraju prve husle, ale ide o to ze to nenudi, a celkom ma zaujimal buduci dej. Pravdupovediac, to co vychadza tento rok z ameriky za filmove zazraky som poteseny aj z takychto omrviniek. V nedavnej dobe ma na podobnu tematiku trocha viac uspokojil indický film Stol č.21

Neznámí autoři (2014)

Dobre, vedel som ze to bude o nicom, ale Kaley Cuoco ma presvedcila aby som si to pozrel. Plytky prazdny film, a v tomto pripade by som fakt skorej uvital nejaku lacnu romantiku so stastnym koncom, ako toto. Nic zaujimave sa tu nedeje...ak by to bol napriklad pribeh o slepom chlapcovi ktory sa beznadejne zalubi do svojej princeznej a jej slzy radosti by ho uzdravili a zacal by vidiet, bolo by to zaujimavejsie. Prakticky 98% filmov v tejto databaze je zazivnejsich, ale netreba brat tento moj komentar vazne. Chcel som len vidiet Kaley Cuoco v niecom inom ako v teorii velkeho tresku. Co sa tyka zazitku, v mojej osobnej filmovej stupnici si to nezasluzi ani jednu hviezdu, ale odpad! by bol kruty. Uz len alibisticky vymysliet nejaky dovod preco ta jedna hviezda.....tak teda za Nicole Scherzinger ktoru som pocuval v scenach kde nevystupovala Kaley Cuoco.

Retornados (2013)

Jeden z najlepsich co som na tuto tematiku videl a preto mi je trocha smutno z tak nizkeho hodnotenia. Vobec to nie je o zombikoch, krvi je tu dokopy tak na jedno vedro. A prave to, ze tu nie je takmer ziadna akcia ani krviprelievanie, povazujem za najvacsie plus a prinos. Zlych /Mrtvi a nekludni/ a priemernych /Svetova vojna Z/ filmov o zombikoch mame desiatky, ale takych kvalitnych a originalnych veci ako je toto, nie je vela. Som na rozhrani tretej a stvrtej, ale prihodim si.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

"Napisme na zaciatok, ze je to podla skutocnej udalosti a na konci hodme nejaku nahodnu fotku co sme nasli na facebooku, ludia tomu uveria." Isteze, zalezi na divakovi ci uveri alebo nie. Ja som neveril ani na sekundu. Ale to nie je dovod preco tomu davam zívajúce dve hviezdy. Skreslene povedane, kazdy treti americky horor je o tom istom...rodina niekde uprostred lesa a vsade duchovia. To uz v sebe nemaju trocha kreativity? Vacsinou to je tak, ze ak ma film z uvodnych minut nebavi, tak vypojim aj to malo aktivnych mozgovych buniek ktore pouzivam. Jedina dobra vec na tomto filme su dve pohladne herecky. Strasidelne to nie je vobec, lakal som sa dost casto...najma ked som pozeral na casovac kolko dlhych minut este ostava do konca filmu...

Má je pomsta (2002)

Este jeden alebo dva podobne filmy od Chana-wook Parka a nebudem ho mat rad. Nesedel mi jeho pristup, nepacilo sa mi to slimačie tempo a dlhe nemé pasaze, a nepochytil som vyznam niektorych podla mojho nazoru uplne zbyocnych scen. Nebudem si nahovarat a sam seba klamat, ze to bolo dobre, lebo to je juhokorejsky film. To nie. Davam tomu dve hviezdy a subjektivne si to momentalne viac nezasluzi.

Life's Too Short (2011) (seriál)

No povodne som to zacal pozerat len kvoli Helene Bonham Carter, budem preto hodnotit len ju a tretiu epizodu. Serial nehodnotim, lebo po tretej casti som to vzdal. Raz som sa teda ale zasmial, ako bol Liam Neeson u doktora.

Nymfomanka, část I. (2013)

Poeticke porno alebo filmovy polotovar ktory nevzrusi a ani umelecky neohromi. Prial som si aby sa nasiel schopny reziser, ktory by mal v mainstreame odvahu tocit otvorene eroticke poviedky. Von Trier k tomu ma urcite najblizsie, ale smolne je, ze mi jeho styl vobec nesedi. Dospely film, ktory nie je dospely preto, ze v nom uvidime par ciernych, obrezanych vtakov, ale preto s akou otvorenostou, nadsenim a odhodlanim rozprava o tejto tematike. Jedine desatminutovy psycho-vydieracsky vystup Umy Thurman povazujem za nadpriemerny prvok vo filme.

Ragnarok (2013)

Cakal som nieco v tom zmysle, ze Indiana Jones navstivi Jursky park a nebol som daleko od pravdy. Aj ked, skoda toho scenara, viac otrepanejsi uz byt nemohol. Tento film zanrovo neprinasa absolutne nic nove, bat sa o postavy nie je na mieste, lebo skuseny divak vie naozaj odhadnut, kto prezije. Ale o to tu nejde, ide tu o to, ze je to dobrodruzny film pre celu rodinu, a v tom platia miernejsie pravidla.