Lauri

Česko
It's me..

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 28.9.2019  14:10
    Potvora (TV seriál) (2016)

TOP10! Nemám slov.

• 27.5.2019  16:44
    Studio 60 (TV seriál) (2006)

Aaron Sorkin má velmi specifické dialogy a jeho styl psaní se léta skoro vůbec nemění. Jistě, občas jsou postavy až moc americké (tj. afektované, přeslazené a moc tlačí na pilu), ale pakliže se vám strefí do noty jednou, pravděpodobně si ho zamilujete už napořád. Já jsem viděla již většinu jeho počinů a musím říct, že i přes moji momentální seriálovou krizi je Sorkin jediný, který mě stále dokáže udržet u obrazovky. Studio 60 je výborná seriálová záležitost a mám pocit, že Matthew Perry se zde vyřádil více než v Přátelích. Na jednu stranu mě mrzí, že seriál není delší, ale možná díky bohu jen za jednu fantastickou sérii, protože kdo ví, jak by to potom dopadlo a jestli by měl vůbec Sorkin nutkání napsat ještě vyšperkovanější televizní podívanou typu Newsroom.

• 28.3.2019  21:48

Můj nejoblíbenější speciál a suverénně nejvtipnější. Nejvíc mě baví James May, ten byl při natáčení ve své nejlepší formě.

• 31.12.2018  11:01

TOP10! Miluju každou sekundu. Tento snímek mě zasáhl způsobem, jakým jsem nečekala. Po závěrečné scéně u krbu jsem vesměs okamžitě zmáčkla 'tlačítko "replay" a do 5 minut si koupila knížku. A také se okamžitě zapsal do mé TOP10, což je rarita, která se mi stane jednou za několik let. Nádhera. A při sledování jsem si také uvědomila, že čím starší jsem, tím více začínám oceňovat (evropské) komornější a autentičtější počiny, než (americké) velkolepé eposy. Úžasná výprava, dokonalá atmosféra a Timothée Chalamet nevím, kde se tak najednou vylíhl, ale je strhující.

• 13.12.2018  16:40
    Dunkerk (2017)

S každým dalším zhlédnutím (a je úplně jedno, jestli se jedná o velké plátno, nebo malou obrazovku v letadle) je pro mě zážitek z Dunkerku silnější a umocněnější. Velmi stísněná atmosféra - nevím, jak to Nolan dělá, ale vážně se mi při sledování všech jeho filmů nějak hůře dýchá, ale tady je ta úzkost a stísněnost až hmatatelná; perfektní soundtrack a brilantní herecké obsazení - nejvíce jsem se těšila na Cilliana Murphyho, ale musím se přiznat, že Harry Styles je velké překvapení a Tom Hardy a Kenneth Branagh také potěšili. Sice Dunkerk nepřekonal Interstellar (popravdě nevím, jestli se to kdy podaří), ale i tak se řadí mezi filmy, které na mě měly a mají obrovský dopad - upozorňuji jen, že už se jedná o (minimálně) čtvrtý Nolanův film, který vě mně vyvolal neuvěřitelně silné emoce a pravděpodobně se časem zařadí mezi mé neoblíbenější, což z Nolana dělá mého osobního (polo)boha.

• 13.12.2018  16:25

Velmi roztomilý smínek a hlavní hrdinka naprosto úžasná - vůbec bych se nedivila, kdyby byla novým idolem young adults, protože být mi znovu 16, tak minimálně okamžitě měním šatník!

• 13.12.2018  16:22

Já vlastně nevím, kde se stala chyba. Chvilku jsem přemýšlela, jestli nedám jen dvě hvězdy, ale jako taková potvora se necítím, protože nějakým zvláštním způsobem chápu, co tímto filmem chtěl Bradley Cooper říci. Navíc ho nenatočil a nenapsal úplně blbě, ale problém je, že mě emocionálně úplně minul. Je možné, že pro ocenění podobného filmu potřebujete být v patřičné náladě, popř. životní situaci, a v té já pravděpodobně nebyla, protože se mnou snímek neudělal vůbec nic. Což, když se zamyslím, je vážně zázrak, protože jsem docela cíťa. Pro mě tedy relativně zklamání - ale vlastně úplně taky ne, protože i když jsem se na tento film ohromně těšila, při sledování mi byl úplně jedno a vesměs po 10-ti minutách už jsem o něm ani nevěděla. Jsem ale zvědavá, jestli sem tam padne nějaké ocenění, protože film je to všehovšudy kvalitní a herecké výkony mi přišly vážně dobré. Jen ta emoční neutralita a "I couldn't care less attitude" mi zkrátka neumožňují jít výš.

• 13.12.2018  16:06

Do teď si pamatuji, jak jsem po návštěvě prvního dílu odcházela z kina celkem zklamaná. Něco mě k ní ale natáhlo zpět, po čase jsem se na ní naučila a momentálně mi učarovává minimálně jednou měsíčně. Občas si dokonce říkám, že ji mám raději než samotného Harryho Pottera. S dvojkou je to úplně obráceně - z kina jsem odcházela nadšená a na čsfd jsem jí hned napumpovala 5 hvězdiček, postupem času jdu ale s hodnocením dolů. Nějaké twisty opravdu nedávají smysl a ten vibe, kterým se pyšní jednička, je pryč.

• 9.6.2018  22:30
    Luther (TV seriál) (2010)

Dost dlouho jsem úplně nechápala, proč je okolo Idrise Elby takový haló, ale během minuty mě dostal. To asi ten jeho hlas, nebo neuvěřitelné charizma, které z něj čiší, ale díky němu se seriál dostal na úplně jiný level. Navíc má roli tak trochu antihrdiny, kterého si ale hned zamilujete a fandíte mu, což dělá svoje. Do mých absolutních oblíbenců se show pravděpodobně nezařadí - už jen kvůli extrémní brutalitě zločinů (leč skvěle propracovaných), které mi občas nedají spát i 3 měsíce zhlédnutí seriálu, protože co díl, to jeden ultra děsivý psychopat (ahoj Alice! Ale neboj, tebe máme rádi.), ale za pozornost Luther určitě stojí. Je to přesně 4,5*, ale fantastický soundtrack mě nakonec obměkčil a házím plnou palbu.

• 15.5.2018  21:32
    Newsroom (TV seriál) (2012)

TOP10! Sem tam trochu americky afektované, ale v porovnání s konkurencí se The Newsroom stále řadí mezi absolutně nejlepší počiny, které se na televizní obrazovce kdy objevily.

• 11.1.2018  13:12
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

TOP10! Nevtipnější seriál ever. Ano, nedělám si srandu a pro mě osobně ještě o laťku lepší, než Přátelé, a to je co říci! A pokud si někdo myslí, že StarLord je vrchol Prattova komedianství, nechť si užije největší překvapení dekády!

• 11.1.2018  12:51
    Californication (TV seriál) (2007)

Viděla jsem první dvě série a ze začátku se jedná o velice kvalitní a vtipný sarkastický seriál. Hanka nejde nemilovat, i když je to docela čuně, k tomu ještě alkoholik a přes postel mu jde všechno co se hýbe. Navíc láska k jeho dceři mi přijde více než věrohodná (jak už je to s Karen, na to jsem si názor udělat nestihla). Ale jak se tady dočtete ve většině komentářů, kvalita jde celkem dolů a můj zájem dost rychle opadl.

• 11.1.2018  12:36

Můj názor na Jamese Franca je sporný, vůbec nevím, co si o tom člověku mám myslet, ale jako herec je boží a já bych mu tu sošku klidně i přála. A spojení s jeho bratrem mi připadalo docela dojemné (hlavně při předávání Glóbů 2018, kdy bylo vidět, že ti dva mají vážně hezký vztah). Film jako celek se mi ze začátku moc líbit, ale jakmile vyjel z vlny vtipu na drama, ztratila jsem zájem a v kině jsem dokonce na chvíli usnula.

• 10.12.2017  15:05

Napoprvé mě film spíše trochu zklamal a přemáhala jsem se dát 4 hvězdičky, ale rok od premiéry upravuji hodnocení na plný počet. Nevím, jestli za to může film samotný, nebo obecně naděje, že mému nejmilovanějšímu kouzelnickému světu přeci jen ještě neodzvonilo, každopádně jsem se zamilovala. V RegioJetu je to můj go-to movie. Vždycky!

• 20.9.2017  23:16
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Tohle je přesně ten případ, kdy se k dílu dostanete vesměs úplně omylem, protože prostě jedno odpoledne nemáte co dělat a vyklube se z toho jedna z nejlepších věcí, jaké jste kdy viděli (a četli). Není to ani tolik o kvalitě (i když herecké výkony jsou VŠECHNY úplně TOP), jako spíš o příběhu samotném, který se mnou neuvěřitelně zarezonoval. Nyní už právem srdcovka. You can't always get what you want. EDIT: Druhá série lehké zklamání.

• 11.5.2017  22:53

Já mám vždycky ohromnou radost, když se scénář tak pěkně povede (Mary Poppins joke mě napadá asi jako první). Navíc super cool atmosféra z prvního dílu (nejen díky soundtracku, že) se naštěstí přenesla i do dvojky, takže ani nemáte pocit, že byste sledovali méně povedeného bratříčka. Naopak - v určitých scénách na mě možná pokračování udělalo větší dojem. A ani ta občasná přeslazená limoška tomu moc neškodila. Btw Baby Groot zafungoval absolutně na maximum, tohle stvoření bylo určitě to nejroztomilejší, co jsem měla možnost kdy na plátně vidět. Ever. Tečka.

• 14.3.2017  23:13
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Jako kompletní automobilový laik jsem se na tento pořad začala dívat pouze pro odreagování. To, že se z toho vyklubala prvotřídní zábava, při které pokaždé brečím smíchy, i když pomalu ani nevím, kde má auto motor, je pro mě asi jedno z největších překvapení posledních let. Největší zásluhu mají samozřejmě hlavní 3 protagonisté, kdy je velmi těžké říct, který z nich je moje osobní číslo jedna. Hammond je prostě cute, taková tichá voda, co břehy mele a já se na něj nemůžu vynadívat. May naopak lahodí mé silně sarkasticky založené duši a Clarkson, i když je arogantní jako prase, může si to v rámci možností dovolit, protože je prostě a jednoduše tahoun celého pořadu.A ty jejich speciály.. Když si vzpomenu na Most přes řeku Kwai, ještě teď mám co dělat, abych nevyprskla smíchy. Lidi, tuhle věc já prostě miluju.

• 19.12.2016  17:50
    Koruna (TV seriál) (2016)

TOP10! Miluji britskou historii, takže když jsem se dozvěděla o tomto seriálu, má vnitřní intuice mi napovídala, že asi budu muset nepatrně přehodnotit svou seriálovou top desítku. Stalo se. První série je jeden z nejlepších kousků, jaký kdy (nejen britská) televizní produkce vytvořila. Herecké obsazení absolutně bez chybičky (prosím v lednu glóby do správných rukou, ju?), nicméně vyzdvihnout se musí i scénář a soundtrack. Není nic, co bych vytkla a pokud se laťka udrží, máme tu jeden z největších masterpieců ever :).

• 11.11.2016  21:48
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

TOP10! K tomuto seriálu napíšu snad jen jednu patetickou větu.. Cillian, I love you!!!

• 12.3.2016  13:58
    Interstellar (2014)

TOP 10! Hluboká sonda do mojí duše. Nolanovi (a Zimmerovi, protože z toho soundtracku jdu do kolen) se povedlo mistrovské dílo. Děkuji za to.

• 18.8.2015  15:33

Moje hodnocení je tak na pomezí 4 a 5 hvězdiček, ale to pomalé tempo a herecké obsazení si mě získalo natolik, že se nebojím dát plný počet. Krásné dílko, styl Jima Jarmusche mi velmi sedí. Navíc samozřejmě na herecké výkony je radost pohledět. Tom Hiddleston ve své neuhrančivější podobě, okamžitě jsem si ho v roli depresivního, leč okouzlujícího muzikanta zamilovala. Kdo mě velmi překvapil je Tilda Swinton, jelikož jsem s ní viděla asi tak 2 snímky, které se mi moc nelíbily, proto jsem byla celkem zvědavá, jaká bude v hlavní roli a musím říct, že byla jednoduše čarovná. Něco na ní prostě je, to musím uznat. A samozřejmě podmanivý sonundtrack, to už pro mě byla jen třešnička na dortu. No, musím uznat, že po tomto komentáři a po celkovém zrekapitulování filmu se už přikláním k čistým pěti hvězdičkám.

• 29.7.2015  13:43
    Fargo (TV seriál) (2014)

TOP10! Přiznám se bez většího mučení, do seriálu se mi vůůůůbec nechtělo, protože stejnojmenný film od Cohenů mě zklamal na plné čáře. Nicméně Martin Freeman je Martin Freeman a má hysterická slabost je u mě zřejmá už od dob Sherlocka a Watsona, takže mi nezbylo nic jiného, než být věrná fanynka a na seriál se podívat. No upřímně celých 10 dílů jsem byla nadšená. A musím říct, že nejen postava Lestera (zejména jeho proměna byla jedním slovem DOKONALÁ) mě dostala, ale hlavně.. Billy Bob Thornton. K tomu ani nemám, co říct, v každé scéně, ve které se objevil, jsem propadala euforii, protože jeho role byla zahraná naprosto neuvěřitelně! Nejsem si úplně jistá, jestli se nechám zlákat na druhou sérii, každopádně ta první opravdu stojí za to!... EDIT: Zlákat jsem se nechala a díky bohu za to, protože jsem si jí užila minimálně stejně jako sérii první. Úžasná výprava, jsem zkrátka nadšená a mám svého nového oblíbence :)

• 29.7.2015  13:36

TOP10! Už pár měsíců marně přemýšlím, co ke druhému dílu napsat. Možná stručně sdělím jen to, že z celé trilogie se mému srdci probojoval nejblíže. Už jsem ho viděla snad 10x a každé další zhlédnutí mě dojme, rozpláče i rozesměje. I když první díl byl nejkouzelnější a třetí nejvíce ze života, druhý díl je přesně ten, který se mnou rezonuje nejvíce a pokaždé ve mně zanechá velmi hluboké emoce.

• 29.7.2015  13:26
    Skins (TV seriál) (2007)

Viděny pouze první 2 série a myslím, že to tak nechám a na pokračování se nekouknu, protože to, co naservírovaly Skins ve 20 dílech, je něco neuvěřitelného. Už teď moje veeelká srdeční záležitost.

• 29.7.2015  13:23
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

TOP10! Za posledních 5 měsíců viděno 2x, vypovídá to, myslím, za vše... Echm.. 3x .. a ano, připadám si normální. Jenže to tak hřeje u srdce, až to není možný.

• 20.9.2014  14:42

Naprosto chápu lidi, kterým se tento film líbil. Opravdu. Prvních pár minut se totiž zdálo, že se budu řadit mezi ně. Byla jsem okouzlená a mile potěšená. Ale pak se něco stalo a já najendou nedokázala snímek strávit a stěží jsem ho dokoukala. Škoda, námět mě velmi zaujal, ale stylu Wese Andersona asi na chuť nepřijdu.

• 3.5.2014  13:48
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

TOP10! Tady se mi tvůrci trefili naprosto do černého. Inteligentní, vtipné, zábavné, místy velmi napínavé, s výborným obsazením, geniální hudbou a naprosto špičkovým scénářem. Jsem na konci 2. série a s klidem můžu prohlásit, že "Perníkový táta" je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy vůbec viděla. A jak koukám na hodnocení, myslím, že si laťku NAŠTĚSTÍ udrží. Líbí se mi děj, líbí se mi ústřední dvojice, líbí se mi úplně všechno. Bryan Cranston ve vrcholné formě. Nemám absolutně slov. EDIT: A navíc.. je to jediný seriál, co jsem kdy viděla, který si dokázal udržet laťku po celou dobu vysílání (Sherlocka úplně nepočítám) a z finálové řady ještě k tomu vyždímat maximum.. Protože to finále!.. Tak dechberoucí ukončení si Perníkový táta zasloužil a já můžu jenom chrochtat blahem. Více takových seriálů, prosím! :) (A Emmy samozřejmě ve správných rukou).

• 3.5.2014  13:41
    Fargo (1996)

Štítek "cynický thriller" mě okamžitě zaujal, protože jestli se v životě na něco spoléhám, pak je to sarkasmus a cynismus. Navíc jsem viděla skvělé obsazení. A prostředí, které připomíná skandinávské detektivky, miluji. V čem byl tedy problém? Já nevím. Ale nevydržela jsem ani 60 minut. Bylo mi nepříjemně, nezasmála jsem se ani jednou a popravdě.. Ani ta zápletka se mi nelíbila ani za mák. Navíc William H. Macy mě iritoval každým gestem, slovem, vším. Očekávání obrovské, zklamání ještě větší. Hned se mi do seriálu (s mým favoritem Martinem Freemanem) chce o něco méně. Coenové mne tedy hned takhle zklamali, ale stále si myslím, že časem jejich talent a schopnosti ocením, protože pevně věřím, že jsou to výborní tvůrci. Tak snad příště. EDIT 2015: Přijde mi vcelku zajímavý fakt, že seriál jsem si zamilovala :)

• 3.5.2014  13:32

I když jsem v poslední době viděla hodně dobře ohodnocených snímků (Lovec jelenů, Donnie Darko,..), žádný z nich mě nedokázal tak moc okouzlit jako tento kousek od Woodyho Allena. Vždy jsem věděla, že se jedná o zajímavého, citlivého a nadaného tvůrce, ale v poslední době mne mile překvapuje stále více. Navíc nesmím opominout fakt, že jsem neměla ani páru, co mě čeká, šla jsem do naprostého neznámého s nulovým očekáváním. A zážitek? Nadmíru dobrý. Potřebu vidět Owena Wilsona znovu ve 20,. letech jsem měla hned, jakmile naskočily závěrečné titulky. A nádherná, podmanivá Paříž je třešničkou na dortu, stejně jako Rachel McAdams a Marion Cotillard. Hned jakmile někde ukrojím 2 hodinky času, půjdu si sednout k televizi a tento film si pustím znovu! A tentokrát určitě nebudu překvapená, až na mě z obrazovky vykoukne Tom Hiddleston, jeden z mých největších favoritů v roli Fitzgeralda, protože o jeho účasti ve filmu jsem neměla ani tušení, i když nechápu, jak se to mohlo stát. A ještě jedno udivení: Salvator Dalí. Příště si pořádně ověřím, koho vlastně ten Woody obsadil.. :) Takže krásných čistých 5 hvězdiček za nádherné dílo.

• 11.3.2014  16:58
    Star Trek (2009)

Ani si nedokážete představit, jak moc tenhle film zbožňuji. Neptejte se mě proč, prostě to tak je. Ale popravdě doufám, že mě k němu někdy napadne smysluplný komentář.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7