Misery nechce zemřít (1990)

I přestože jsem film viděla cca osm let zpátky, naprosto přesně si pamatuji každou emoci, která mi proudila v žilách. Před Kathy Bates vážně smekám. Skvělý film..

Dylan Moran Live: What It Is (2009) (TV film)

Už moje třetí vystoupení Dylana Morana a pořád se naprosto královsky bavím! Slabá místa odpuštěna, protože vtipná převládají! Nejvíce jsem se pobavila při józe, závěrečném dodatku (kde se tedy vážně rozjel) a jak setřel ženu s foťákem..:D Já mám ten jeho cynismus vážně nějak moc ráda a nemůžu se dočkat, až uvidím Yeah, Yeah, protože čím je starší, tím více se mi líbí..:)

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Další naprosto bezchybné vystoupení Dylana Morana. A já říkám, že ještě jedno takhle bombastické, tak jde ke mně do TOP, protože se mi začíná dostávat pod kůži..:)

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Bezpochyby jedna z nejrealističtějších, nejvtipnějších a nejúžasnějších věcí, jaké jsem v životě viděla.. To, co dokáže jeden člověk se skleničkou v ruce, cigárem v puse a prořízlou tlamou se jen tak nevidí. Po Black books, v čele s Dylanem, jsem si nemyslela, že uvidím něco lepšího s ním. A ona hned takováhle pecka..:D Naprostá kopírka Bernarda.. cynická, rejpavá, vtipná.. Dylan Moran je borec nejvyššího kalibru.. A zase se mi potvrdila věc, kterou pořád dokola opakuji už nějakou dobu.. Britové prostě rozsekávají a rozmetávají vše okolo sebe.. Moc se těším na další jeho představení..

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Ono to má vážně něco do sebe. Vůbec jsem nepočítala s tím, že mě tato show tak moc dostane a už nepustí. Vážně paráda..:)

Nedotknutelní (2011)

Krásný, příjemný a velmi nenucený film o zvláštním přátelství. Dávám velmi silně čtyři hvězdy, protože tak vtipný a svižní film jsem neviděla už týdny a je to takové milé osvěžení od těch ptákovin, kterými nás dennodenně zasypává americký Hollywood.

Americká krása (1999)

TOP 10! Americká krása se mi nesmírně těžko popisuje, nicméně komentář si neodpustím. Neuvěřitelná dokonalost na povrchu, ale jakmile se dostanete dovnitř, uvidíte něco mnohem víc, než jen nůžky ladící s rukavicemi hlavní hrdinky :). Takto se mi jeví Americká krása nejen dějově, ale i technicky. Sam Mendes mě dokázal svým snímkem naprosto pohltit a na pár dní poté pořádně zaměstnat (před pár dny jsem si dala opakované repete a pořád mi tkví v hlavě, že si ho dnes pustím znovu) a na to, že jsem ho už několikrát viděla, ve mně pořád nechává neuvěřitelné emoce. Dobrovolně přiznávám, že málokterý snímek mě dokáže tolik emočně rozsekat a že mě dojme už jen to, když okolo poletuje sáček (ale ona je to opravdu nadpozemská scéna s fantastickou muzikou a právem se řadí mezi mé úplně nejoblíbenější). Kažopádně to není všechno.. Kevin Spacey se svou filmovou partnerkou Annette Bening (velmi mě mrzí Oscar pro ni) jsou ve svých rolích bezchybní. NIcméně právě Kevin mě po celý film odzbrojoval ze všeho nejvíce, ale rozplývat se nad jeho výkonem by bylo zbytečné. Akademie a ostatní uživatelé už to udělali za mě. A nesmím zapomenout na mladší generaci, která snímek krásně doplňovala, a disciplinovaného a osudového Chrise Coopera. A dále bych si neodpustila nevyjádřit se k té nadpozemsky sametové hudbě. Newmanův styl je ni jednoduše nejbližší a film krásně doplňuje svými melodiemi. Ano, Americká krása se stala jedním z nejdůležitějších filmů mého života.

Hunger Games (2012)

Na začátku bych ráda podotkla, že jsem velký fanoušek knih a bez obav si troufnu říct, že jsem četla opravdu málo lepších kousků (možná že nebyl ani jeden), který by předčily můj velký zážitek z prvního dílu. Právě proto jsem si samozřejmě nenechala ujít ani film a jsem jednoduše nadšená. Bez problému mě děj pohltil, vtáhl a až do konce nepustil. Vůbec jsem neřešila nějaké nedostatky, chyby nebo vady a dobrovolně jsem si tuto jízdu užila. Nejvíce jsem obdivovala Jennifer Lawrence, zuby a dokonalost Stanleyho Tucciho, geniálně porvchní Kapitol (myslím, že ta přehnaná povrchnost měla vyznít přesně takhle, aby to na diváka více zapůsobilo), ožralu Woodyho Harrelsona (jeho Haymitche jsem měla vždycky stejně hrozně ráda), doplněk v podobě Lennyho Kravitze jsem si užila a nedoceněný Josh Hutcherson tomu nasadil korunku. Na jednu stranu chápu všechny, kteří filmu dali horší hodnocení, protože se děj silně (opravdu silně!) držel předlohy a většinu věcí může být pro neznalce knihy velmi špatně pochopitelné, nicméně já nelituju ani jedné vtěřiny, kterou jsem strávila při tomhle filmu. EDIT: BTW pro znalce knihy, Senecu Cranea bych dala až do druhého dílu, přeci jen bude při jedné scéně velmi důležitý, tak jsem zvědavá, jak to vymyslí.

Casino (1995)

WOW. Neuvěřitelný film. Už od prvních sekund jsem věděla, že koukám na jeden z nejepičtějších snímků, jaké kdy byly natočeny. Tolik nezapomenutelných scén v jednom nadupaném filmu se jen tak nevidí. Casino mi naprosto vzalo vítr z plachet.. Nejenom svou krásnou velkolepostí, GENIÁLNÍMI hereckými výkony hlavního tria (Sharon by si toho Oscara zasloužila) a mistrně propracovaným dějem, díky nemuž taková dlouhá stopáž jednoduše nenudí. Dokonalá kamera, trefné dialogy a soundtrack nedávají na film zapomenout. Scorsese je můj nový režisérský bůh! Doma na mě čeká jeho Taxikář a Zuřící býk, tak uvidíme, jestli nebylo Casino jen zatraceně povedená náhoda!

12 opic (1995)

Taky jdu naprosto proti proudu většiny uživatelů. Ty dvě hvězdy za Bruce Willise a skvělého Brada Pitta, ale to je tak všechno.. Jinak bohužel šílená nuda, ani jsem to nedokoukala do konce (možná to je ten největší problém) a nějak se nemůžu dokopat ten zbytek zkouknout. Snad za pár let.. Protože já bych tenhle film opravdu ráda plně docenila. :(