Šmejdi (2013)

Ano, místy docela velký doják a hra na city (u dokumentu až zbytečný), ale přesto všechno se člověk divil víc a víc, až nakonec nevycházel z údivu!

Hledá se prezident (2013)

Za mě určitě ano! I když to byla teda hodně silná káva (má druhá polovička tedy odcházela při titulcích se slovy cituji: "Prvně se jdu vyblejt a pak můžeme jít." :-) Což vypovídá a mnohém. Někteří pláčou nad neobjektivitou snímku. Nevím, nemůžu si pomoct, ale osobně si myslím, že to není neobjektivita. To se prostě dotyční kandidáti znemožnili sami. A že pan vítězný kandidát se umí znemožnit přímo královsky, o tom jsme se všichni přesvědčili nedlouho po volbách, když málem tančil šavlový tanec nad korunovačními klenoty! Ale výpovědní hodnota o celé té mašinérii je určitě vysoká. Například záběry Jany Bobošíkové s jejím BoboBusem a s potencionálními voliči u podpisových archů...Ve výsledku mi té ženské bylo i líto.

Kmotr (1972)

Špičkově odvedená filmařina po všech stránkách! To se prostě musí vidět - a to je nabídka, kterou nemůžete odmítnout:-)

Dokonalý trik (2006)

Nolanovi se opět povedlo vyčarovat film s úžasnou atmosférou, skvěle hrajícím ansámblem, supr hudbou, kamerou....no prostě opravdu se mu povedl Dokonalý trik. Ať už nabídka, změna nebo prestiž - všechny tyhle jeho části klaply na plný počet! A David Bowie tomu už nasadil jen korunu.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Taky jste si mysleli při zhlédnutí Die Hard 4, že větší koninu už vymyslet nemůžou? Velká chyba! Velká chyba. Nebudu tady rozepisovat veškeré logické chyby (nejvíc mě asi dojalo "jak se dostat do Černobylu z Moskvy stejně rychle a snadno jako helikoptérou" a "černobylská prskavka"). Nebudu se pozastavovat nad stupiditou scénáře (John likviduje půlku Moskvy v nějakým megagaziku a řve "Zavolejte poldy! Zavolejte poldy!"). Já už k tomu vlastně nebudu dodávat vůbec nic...ale jedno si neodpustím - tohle už není ani vykrádání hrobů - tohle už je prostě kopání do mrtvoly, která byla pohřbena koncem 3. dílu. Prej už se točí 6 - beze mě! Skončils, Johne - jupíajej.

Rammstein: Ich will (2001) (hudební videoklip)

Wir wollen eure Hände sehen Wir wollen in Beifall untergehen - ano, kluci, vy si ten potlesk zasloužíte! Vaše klipy jsou opravdu originální, nápadité a my za ně mnohokrát děkujeme. Jak říkal Till Lindemann na koncertě "ukašte mi váš ruce" - my vám je rádi ukážeme! Bravo! Mimochodem - doporučuju videa "makin of" na jejich klipy - NEUVĚŘITELNÉ!

Rammstein: Mein Herz brennt (2012) (hudební videoklip)

Nun liebe Kinder gebt fein Acht ich bin die Stimme aus dem Kissen... a přinesl jsem vám nový klípek na starší písničku. Klip je opět stylově ujetý - prostě typický "made in Rammstein team", takže nic pro jemnocitné duše. Ale nechybí mu nápad, myšlenka, kvalita a špičkové provedení. Mimochodem - vidět a slyšet živě tuto písničku hrát Rammstein v doprovodu s Apocalypticou - nezapomenutelný zážitek:-)

Vylomeniny (2013) (pořad)

ACH MŮJ BOŽE! PROČ?! Nic trapnějšího jsem dlouho neviděla. Bavit se tím, jak se účastníci pořadu ztrapňují kvůli penězům? Příště s díky vynechám.

QI - na vše máme odpověď (2013) (pořad)

Pro mě osobně velmi příjemné překvapení, kdy jsem se při sledování TV pořadu nenudila, nedělala se mi husí kůže nad jeho trapností a neměla jsem chuť rvát si vlasy a ptát se "Proč??!!!". Je jasné, že pro diváky, kteří hledají zábavu u talentových soutěží všemožných druhů, "zábavných" pořadů komerčních TV a momentálně ty, kteří oplakávají rušení pořadu Nikdo není dokonalý, tohle asi nebude to pravé ořechové...ale třeba se mýlím a pořad se udrží déle než pár měsíců. Za mě osobně doufám, že jo.

Imaginaerum (2012)

Ale jooo... i u mě to brnklo ten správný akord a princezna se roztočila - jen to nedokázala dotáhnout do těch správných otáček. Možná proto, že jsem čekala víc hudby Nightwish (což by se z označení "muzikál" a pod titulku "by Nightwish" očekávat dalo). Takže pozor - jako fantasy film, který vlastně v hloubce až tak fantasy není, určitě ano. Jako muzikál od Nightwish? Čekala bych opravdu víc songů z alba Imaginaerum. Ale výsledku to na kráse opravdu nic neubírá. Příběh super, animace dobrý, hudba výborná a herci též, jen scénář trošku napadá na jednu nohu. Sečteno a podtrženo: děkuji, stálo to za to.