Vertical Limit (2000)

Jééjda jejda a ještě 3x jejda - jedna z mých osudových chyb, kdy s odstupem času sundavám hodnocení filmu níž a níž a momentálně mi stačí opravdu jen mrknout na pár záběrů nebo fotek z filmu a je mi jasný, že tohle prostě navíc opravdu nemá. Ambice sice velký, tváří se vznešeně, ale po nakouknutí pod kapotu se vám objeví starej a hodně prorezlej motor, kterej prostě nefunguje tak jak má. Při některých scénách zažijete opravdu pocit silně připomínající napětí, poté se ale v záběru objeví kulisy, který jsou kulisami i kdybyste byli kilometr daleko od obrazovky a studiovost přehranost z tý obrazovky na váš čiší a veškerej pocit napětí je prostě včudu. Takže i když hory jsou mojí srdeční záležitostí, nemůžu jinak...

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Ale joooo - "Pop goes my heart!" spolu s kroutícím se zadečkem elegána Hugha Granta si mě získal. Byly tu i aspirace na vyšší ohodnocení - některá místa završená děsne přeslazeným a typicky amíkovským koncem tomu ovšem sebral vítr z plachet. Cvakni si prupiskou!

Smrtonosná past 2 (1990)

John McClane má opět smůlu a s pohodovou vánoční atmosférou se opět může rozloučit. Opět spousta padouchů, neschopnejch poldů, co mu hážou klacky pod nohy a žena jako rukojmí. Nevěšte však hlavu přátelé - John McClane má plán, který se rozhodne uskutečnit - a to zachránit vše a všechny:-) Jo jen ještě jeden tip: nepouštějte si tenhle film těsně před cestou letadlem - není to nejlepší nápad (vím své:-).

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Oproti ostatním hrůzám seriálové tvorby, které v té době vznikaly (např. Okres na severu), tohle má srdce, duši a mysl je víceméně dotčená socialistickou ideologií jen nepatrně. Právě proto se na naši Nemocnici vždy ráda podívám, i když osudy hrdinů znám zpaměti. Upřímně - kde se na tohle hrabou novodobé české seriály (tím nemyslím jen chabé pokusy o nemocniční pokračování)?

Vzorec pro vraždu (2002)

Jasně, že se tam najdou drobné mušky, ale nemůžu si pomoct - mě se ten film líbil a ráda si ho pustím znovu. I když jej znám zpaměti. A v tom je snad úspěch ne? A věřím, že nebudu sama, kdo se zase a opakovaně rád pokochá nad vynikající Ryanem Goslingem, dobrou Sandrou a jejím ostrým smyslem pro humor a také nad svůdně jiným Michaelem Pittem. Děkuji a pro úspěch opakovat :-)

Účastníci zájezdu (2006)

Jak to jen pojmenovat? Že bych vymyslela novou diagnózu podle MKN-10: syndrom Viewegha? Krajní antipatie k tomuhle chlápkovi a jeho veledílům mi ve většině případů (existují vyjímky potvrzující pravidlo:-) přivodí nechuť a pocit nelibosti při sledování filmových podob těchto děl. A nejinak je tomu v tomhle případě - scény s Pamelou, Karlem, Karlem a jejich hlavním problémem spočívajícím v hnědých podšálcích apod. mi obracely vložky v botách. Dobrá Polívková, skvělý Klepl a kouzelná Štěpánková a Fialová.

Purpurové řeky (2000)

Ať už některé scény vykrádají Se7en sebevíc, tohle už jsem viděla minimálně desetkrát, ale Sedm jen jednou a stačilo. Purpurové řeky (i přes svůj uvalený konec) jsou mi daleko sympatičtější a snesitelnější. Kdo ví, kdo za to může? Jestli Kassovitz, coby rejža, Reno, coby Niemans, Cassel, coby Kerkerian anebo prostě to, že se jedná o francouzský film. Reno i Cassel jsou fakt dobří a celý příběh (opět až na ten konec) se svou tajemnou atmosférou je vážně dobrý. Opravdu stojí za shlédnutí.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Proč 4 hvězdy? Puisque la France et marquis de Sade, puisque Joaquin Phoenix, puisque Kate Winslet et puisque Geoffrey Rush - a to je prostě kombinace tak lákavá, že i občasné uklouznutí scénáře či přílišná oplzlost a rozporuplnost mě prostě nepřesvědčí, abych dala nižší hodnocení.

Arabela (1980) (seriál)

Jestli bych někdy něco chtěla, tak to nejsou hodinky s vodotryskem, ani modré z nebe... určitě bych chtěla kouzelný prsten, cestovní plášť a nějakého toho Petra:-) Myslím, že se najde spousta dalších jako já, kteří můžou říct, že Arabela pro ně byl v dětství kultovní seriál.