Iluzionista (2006)

Docela zklamání, s takovým hercem jako je Edward Norton (tady ale hraje jako by se mu ani moc nechtělo) to mohlo pod jinou režií dopadnout lépe.... Jessica Biel se na svou roli vůbec nehodila a ke konci chyběla jakákoliv gradace (tu vysvětlovačku bych za gradaci vůbec nepokládala). Tolik kritizované triky jsou někdy v pořádku, ale občas taky děsné, obvzlášť když nějaký předmět prochází duchem. Ale i tak celkem příjemný film na jednorázové pobavení. Jo a kdybyste nevěděli, tak pro Vídeňáky je Praha exotika:-)))))

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Robert Downey Jr. je boží...:-) Val Kilmer jako GAY Perry taky perlí. A vůbec celé je to takové veselé... Holt kupa mrtvol, rádoby herci hrající v podivných reklamách, neopětované školní lásky a gay vtípky dělají své...

Temný obraz (2006)

Animace je výborná, něco takového jsem ještě neviděla. Jinak vše v pořádku, děj, atmosféra, postavy, správná paranoia... Jen některé dialogy mi přišly pěkně přihlouplé. To že jsou hrdinové vyšinutí, neznamená, že musí být i blbí (viz. poztrácené převody na kole - wtf?).

Mechanik (2004)

Tak co? Kdo je větší blázen? Trevor Reznik, který rok nespal a má paranoidní dojem, že všichni jsou součástí spiknutí proti jeho osobě... nebo Christian Bale, který si asi chtěl vyzkoušet, jaké to je umřít hlady? Myslím, že odtučňovací kúra vůbec nebyla nutná, uhrál by to přesvědčivě i bez ní, ale proti gustu..... Člověk, který viděl Klub rváčů si sice úplně neužije děj, ale temná a depresivní atmosféra to bohatě vynahradí.

Zlaté opojení (1925)

Milovníkem grotesek opravdu nejsem, ale Zlaté opojení mě kupodivu celkem bavilo. Nesmála jsem se, to ne, ale občasné pousmání se objevilo a hlavně jsem se nenudila (i když mi na takový typ filmu 96 minut přijde jako hodně dlouhá stopáž.) Dost mi vadil divně uspěchaný konec. Zatímco gagům je věnováno někdy až příliš času (jenže o tom ten film je, takže je to pochopitelné), závěr romance je předčasně ukousnutý, prostě jen konstatování: teď jsem boháč a budem spolu... Těch 5 minut navíc, kdy by se aspoň objali, bych klidně přežila!

Kmotr III (1990)

Původně jsem chtěla dát o hvězdičku míň, protože jsem srovnávala s prvními dvěma díly. Ale čert to vem, pořád je to výborný film, i když trošinku slabší než ty předcházející. Trochu mi vadilo, že to, co bylo dříve vysloveno spíše nepřímo a obrazem se tady prostě řekne. Nejvíc je to vidět na postavě Michaela Corleone, který dřív své myšlenky a emoce tlumil, ale přesto bylo jasné, co asi cítí. Tady to prostě všechno vyvalí na plnou hubu (ale přece jen takováhle rekapitulace života asi k stáří patří). Jo a Sofia by opravdu už nikdy neměla lézt před kameru, radši ať už navždy zůstane za ní, protože to, co tu předvádí je děsběs.

Kurýr (2002)

No, je to ptákovina na n-tou, ale pekelně zábavná a místy dost vtipná. Nejvíc mě pobavilo, když Stathamovi uprostřed boje stáhli tričko, aby vynikly při bitce jeho svaly....:-D

Panenství na obtíž (2004)

Typická teenagerovská komedie, které se celou dobu smějete, ale ne proto, že je to legrace, ale protože je to hloupé a do detailů předvídatelné (protože ty komedie jsou všechny úplně stejné, jen se pořád prohazují kluci a holky). Pozitivem budiž, že Panenství na obtíž neobsahuje žádné nechutně podané tělní tekutiny (vlastně žádné...) a hrdinové vypadají úplně normálně a ne jako z fashion magazínů. Každopádně stresovat se, že holka v 16 je ještě panna.....kam ten svět spěje, že se to mladým prezentuje jako nějaká katastrofa či trapnost?

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Kevin Smith mě zatím nikdy nezklamal (Tátu na plný úvazek jsem radši neviděla, nechci si kazit dojem:-). A Clerks II jsou to, čemu říkám ideální romantická komedie. Je to vtipné, i když Smithův humor by asi maminky, popř. nedejbože babičky nepochopily, protože obsahuje klasické popkulturní narážky (nejtypičtějším příkladem je bitva fanoušků Star Wars a Pána prstenů), a tuhle kulturu mladých už rodičové většinou prostě nechápou. A taky by asi měli problém s některými extrémními sexuálními praktikami, o kterých se nejen mluví, ale jsou dokonce i provozovány, i když je kamera decentně odvrácena. Mimochodem scéna "mezidruhové erotiky" je pravděpodobně to nejvtipnější, co ve filmu je. Co se týče romantiky, té se taky dočkáte v míře vrchovaté a bude klasicky s překážkami. Tahle láska v bufáči vážně funguje a některé situace jsou přesně jako ze života. Navíc na hlavních hrdinech vidíte, že procházejí nějakým vývojem. Uvědomují si, že jsou ve svém věku za loosery a že jejich život by se měl nějak změnit, že nelze žít věčně jako prodavač fast foodu a nakonec s tím i něco udělají. Jediné, co se nemění, je jejich přátelství. V tomhle je konec možná až trochu moc doslovný, i když Jay a Silent Bob na vážnosti situace trochu uberou. A jako obvykle se budou potloukat kolem krámu (i když o Quickstop se přece jen lépe opíralo...) a provádět jednu vylomeninu za druhou, což je ta pravá sůl Smithových filmů. Ale i nové postavy si zamilujete. Třeba Eliase, jehož představitel byl stvořen k tomu, hrát ňoumovitého maminčina mazlíčka, který nemá páru o základních věcech nebo Becky, které Rosario Dawson dává přirozený šarm. No a staří známí jsou vskutku staří známí, takoví, jaké je máme rádi. Tedy minimálně já:-) Jako velké pozitivum vidím to, že film funguje naprosto samostatně. Samozřejmě si ho víc užije ten, kdo už nějaké Smithovy filmy viděl, hlavně první Clerks. A ještě negativum - muzikálová vložka je sice pěkná, ale upřímně řečeno, úplně bych se bez ní obešla. Jestli chtěl Smith ukázat, že Rosario Dawson sexy tancuje, tak se mu to povedlo, ale jiný význam to nemá. Druzí Clerks prostě v nabídce kin, kde najdete většinou nic moc romantické komedie, kralují, rozhodně stojí za to si na ně zajít. Pro Smithovce povinnost!!!

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Celý film se prolínají dvě linie - příběh mladého Dítěte a jeho starší verze, která však poskytuje jen jakýsi rámec, například epizoda s hledači stromů, která mohla dát filmu nějaké zajímavější rozuzlení, mi připadala dost zbytečná a nijak ukončená. To je ostatně problém celého filmu. Je jen souhrnem více či méně podstatných okamžiků z života hlavní postavy, jehož jediným pojítkem je samotný Dítěte, který proplouvá od práce k práci, od jedné ženské k druhé. Jako hlavní postava je vůbec dost problematický. Můžeme ho brát jako hlupáka, co má prostě štěstí, nebo jako vychytralého podvodníčka, který dokáže skvěle využít situace. Ať tak či onak, bude vám pravděpodobně nesympatický, což je částečně chyba Ivana Barneva. Je škoda, že musíme tahat z ciziny člověka, který za celý film ukáže dvě herecké polohy (usmívající se trouba a divící se trouba). Naproti tomu Oldřich Kaiser se svou jedinou polohou (usmívající se, se životem smířený člověk - ano, přesně tohle jeho obličej celou dobu říká) je tisíckrát milejší než jeho mladší verze (kterou však aspoň elegantním způsobem namluvil). Z filmu jde vidět, že se Menzel snažil navázat na svůj mile poetický styl, ale nějak to není ono. Největší problém jsem viděla ve všech těch spoře oděných holčinách. Když Dítě poprvé obsypal svou milou prostitutku květinami, přišlo mi to hezké a romantické. Jenže když už takhle obkládal nevím kterou dívku různými pochutinami, předměty a kdovíčím, už to bylo prostě moc. A vůbec, takové množství nahotinek se prostě omrzí. Správné erotično se přece tvoří tak, že ukážu málo a nejlépe jen jednou! Navíc atmosféru filmu zabíjí i to, že každá druhá scéna si chce nárokovat poetický charakter a jakousi uměleckou působivost, ale jak už jsem řekla, čeho je moc, toho je příliš. Po všech negativech ale musím uznat, že se na to celkem dobře kouká, je to sice hodně nenáročné, ale ne nijak zvlášť nudné. Úroveň naší české kinematografie to nezvedá, ale ani nesnižuje.