Padesát odstínů šedi (2015)

Kdo tento film neviděl, jako by neviděl nic. Je to malá domů. Celí děj se vám pomalu plíživě dostává pod kůži. Herecké výkony jsou fantastické. To se nedá popsat to se musí vidět. Vše v tomto filmu je jak tajná láska o které se nesmí nikdo dozvědět. A to je v životě nejcennější. Kdo tvrdí opak tak nikdy nemiloval.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Vynikající a jeden z nejlepších českých seriálů, co jsem kdy viděl. Seriál "Vyprávěj" nabízí pohled do naší (především komunistické) historie a jelikož jde o z části smyšlený příběh, ale také z velké části pravdivá historická fakta, dělá to z tohoto seriálu "něco víc", než pouhou televizní zábavu. Výborné byly dobové dokumenty zapracované do seriálu, hned jsem si z poměl na své dětství a na věci které už nejsou pravda. Opravdu jeden z nejlepších českých historických poučných seriálů.

Na věky věků (2012) (seriál)

Hezký historický film. Katedrála už stojí, film jako když navazuje na "Pilíře Země" nicméně jsem měl subjektivní pocit, jako by se tohle odehrávalo v ještě divočejší minulosti, než Pilíře. A líbilo se mi to možná ještě víc. Nádherná hudba, režie a scénář. Musím přiznat, že takové seriály zas tak často nevidí.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Šílená válka. To by člověk neřekl, jak ta válka vypadá najednou jinak, když je barevná. Ona totiž byla barevná, šílená, krutá a neuvěřitelná. Dokument je velmi poučný.

Egypt (2005) (seriál)

Výborně natočený hraný dokument o egyptské historii a o hieroglyfech. Je fascinující pozorovat jak historie postupovala, kolik úsilí se museli vyvinout, abychom se mohli dnes dozvědět jak se kdysi ve Starověkém Egyptě žilo. Je to krásný poučný historický dokument. Bravo.

Železná srdce (2014)

Vynikající válečný film který nemá chybu.. Po více než dvě hodiny jsem skoro ani nedýchal. David Ayer nám ukázal zase jeden syrový, brutální, nelidský pohled na něco tak strašlivého, čím druhá světová válka byla. A od dob Vojína Ryana jsem podobný film nevyděl. Dokonalý válečný film. Jasně, někdo hodnotí i ten hrdinský konec, jako něco blbého, ale přiznejme si, já jsem chtěl taky, aby tenhle zelenáč přežil. Trochu dobra v téhle šílené válce přece musí zvítězit. Není co dodat to se musí vidět.

Zajatci mlhy (2005)

Naprosto špičkový Ruský film. Není to žádná hloupá americká limonáda, ale krutý film z kruté doby. Celému filmu vévodí vynikající atmosféra ruské zimy a divák má díky tomu chvílemi pocit jako by byl jedním z těch, kteří momentálně netouží po ničem jiném než se alespoň na chvíli ohřát u ohně, či spolknout byť jen jedno jediné sousto slušného jídla. Rozhodně se zde nesází na nějaký přehnaný sentiment a spíše se film snaží poukázat na krutost válečné doby i neskutečný nepořádek v organizaci ruské armády. Film je dokonale natočen a má úchvatný příběh. Příchod německých zajatců do ruské vesnice plné osamělých žen, které brzy poznají že muži z Evropy jsou zcela jiní než drsní rusové. Jak to asi mohlo dopadnout. To se musí vidět. Odlehlá ruská vesnička, ve které se film odehrává je prostě kouzelná, jako samotný (velmi krutý) příběh.

Zabijte krále (2003)

Výborně natočené drama podle skutečných historických událostí. Skvělé kulisy, kostýmy - až pedantickou snahou pro přesnost a historickou věrnost. Čarokrásná kamera, bezchybné herecké výkony především Tima Rotha, Dougray Scotta a Olivie Williams. Film sice nemá velkou výpravu, ale vše vyváží především důraz na akci, podbarvenou pompézní a dunivou hudbou. Srdce diváků odkojených akčními kravinami si tím však evidentně, soudě dle zdejšího nízkého hodnocení - nezískal. Mě film nadchnul a mohu ho jen doporučit.

Želary (2003)

Vynikající český film z dob nacistické okupace. Film Želary mě naprosto pohltil už od první minuty! To je tak vynikající příběh, kdy krásná žena se musí provdat za (pro ní) netvora, vydláka. A po čase pochopí že našla tu pravou lásku na kterou člověk čeká celí život. Aňa Geislerová mě jen utvrdila v tom, jak úžasná je to herečka a už se ani náhodou nebojím říct, že z českých je pro mě tou nej! Kdo mě ovšem hodně překvapil byl György Cserhalmi. Kdo by to byl čekal, že (pro mě) úplně neznámý herec s tak záludným jménem bude tak ... skvělý! Je charismatický, milý, hodný a přitom mužný a drsný.. Prostě úžasně zahrál proměnu z netvora (vydláka) na milujícího prince. Romantické i vtipné scény střídaly krvavé a smutné, při nichž mi běhal mráz po zádech. Nejvíc mě zasáhla scéna kdy osvobozující Rudá armáda se změnila v krvavou hordu vyvrhelů. Obdivuji tvůrce že se nebáli ukázat našim bývalým komunistům že Rudá armáda nás nepřišla osvobodil ale obsadit. Tenhle film mě vážně nenechal ani na chvíli v klidu a to je přesně to, co od dobrého snímku očekávám.. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších českých filmů, co jsem kdy viděl.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Vynikající film. Vkusná a chytrá pocta a hrám Williama Shakespeara, které se také nese tak trochu v divadelním duchu jeho díla. Jedná se o typický film, jež stojí a padá hlavně se scénářem Marca Normana a Toma Stopparda, v romantickém stylu - Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla. I přes to, že se nepochybně jedná o absolutní fikci, vychází zápletka z detailní znalosti reálií ze života geniálního umělce Williama Shakespeara a jeho díla. Herecké výkony jsou vynikající (především Gwyneth Paltrow, Joseph Fiennes), vysloveně krásné jsou kostýmy, výprava a divadelní kulisy.