Mikulášovy patálie (2009)

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá pobaví skevlým farncúzským humorom a zaujímavými postavami, ktoré si ľahko obľúbite.

Hostitel (2013)

Ani vlastne nechápem, prečo som si tento film pustil, už asi len z úcty k Niccolovy, no po tomto som už aj tu úctu stratil.

Ruby Sparks (2012)

Celkom originálna romantika, čo aj mňa samotného prekvapilo, pretože tento poamerizovaný nekvalitný žáner ma moc nebere, no Ruby Sparks bola príjemná oddychovka pri ktorej som sa aj schuti zasmial a Paul Dano bol pre túto rolu ako vyšitý.

Expresní zásilka (2012)

Príliš jednoduché a scenáristicky kostrbaté nato aby to mohlo nadchnúť. I keď nuda to nebola, tak od vyššej ligy to má dosť ďaleko a JGL ešte nie je typ herca, čo by potiahol niečo väčšie sám.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Klasický thriller s prvkami konšpiračných teórii a s prekvapivo obstojným Tomom Cruisom v hlavnej úlohe. I keď Jack Reacher neprekypuje originalitou, tak má skvelú atmosféru, i hlášky a na tak dlhej stopáži nudí len minimálne.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Kvalitou porovnateľné ako Krv a Piesok, možno ešte o niečo vycibrenejšie. Pre fanúšikov žánru a samotnej sérii o bojovníkov z krvavých arén povinnosť!!

Blbý a blbější (1994)

Je to komédia aj môjho detstva. Videl som ju milionkrát a neomrzí ma ani dnes. Jeden z tých menej príkladov kvalitnej filmovej zábavy.

12 opic (1995)

Bez pochyby TOP sci fi, ktoré som ako malý chlapec pozerával do nemoty a aj keď som mu moc vtedy nechápal, tak som žral každý jeden záber, každú jednu minútu a to sa nezmenilo do dnes.

Diktátor (2012)

Občas výborné, občas trápne, občas priemerné. Cohen je blázen a jeho humor je original, to nepopieram, no nie vždy mi sedí. Ale z trojice Borat, Bruno, Aladdin, bol ten tretí zaručene najlepší.