Rocky IV (1985)

Tento díl má na první dojem s boxem a původní Rockyho ideou pramálo společného. Je to jen více než dobrý akční film stojící na poselství pomsty a studené války. Přesto ho žeru. Tak vyhraněné dobro vs. zlo vás prostě musí strhnout. A jako bonus naprosto parádní trénink.

Rocky III (1982)

Oj! Hodně šlápnuto vedle. Rockymu dochází dech i děj. Scénáristicky ještě překotnější než předchozí díl. Jestli tam mi vadila nedotaženost oproti jedničce, tady už to troubí na poplach. Hraje se zde hodně na cílené spojení bývalých rivalů a vše znovu směřuje k ultimátnímu souboji s hlavní zápornou postavou. Až na drobné detaily dostáváme druhý díl podruhé.

Rocky II (1979)

Oproti jedničce je to "jen" dobré. Za prvé díky faktu, že první díl měl opravdu dobrý scénář a za druhé celou pointu jedničky sledujeme v podstatě na novo s tím rozdílem, že tentokrát to Rocky dotáhne až k vítězství. Psychologie postav staví zcela jasně na předchozím díle, což je pochopitelné. Přesto i tak je jejich celkové vyznění plytké. Shrnu to slovy, že jde o vysoce kvalitní recyklát, což je škoda.

Rocky (1976)

Absolutně nejlepší Stalloneho film. Sice jde o čistou esenci amerického snu ve světě boxu, ale co na tom. Vynikající scénář a herecké výkony jen umocňují atmosféru, ve které sledujeme nulu, která to málem natře skutečnému profi boxerovi a ještě k tomu mistrovi světa. Bohužel tento snímek až na drobné výjimky potvrzuje fakt, že kvalita se s dalšími díly posouvá více a více dolů.

Dogma (1999)

Je to originální, vtipné a pokud máte rádi Kevina Smithe, rozhodně vás to nezklame.

Bratři jak se patří (2003)

Moc příjemná a pohodová záležitost. Některé momenty ústřední dvojice mi vykouzlí úsměv i po letech.

60 sekund (2000)

Rádoby líbivá bublina, která co nevidět splaskne. Herci jsou fajn, zvláště zlodějská partička je hodně v pohodě. Za to scénář je hrozná sra.ka a má v divákovi probudit jediné. A to, že každý film má scénář, který je v tomto případě nutné zlo. Opravdu doporučuji film dějově nepitvat. Dodám ještě, že pro automobilového fanouška to není dost in a pro laika je to hodně ploché. Film v zásadě nijak nevybočuje. Potíž je v tom, že takových je natočeno mraky s daleko menším rozpočtem.

Zelený svět (1996)

Průměrná love story zabalená do atraktivního hávu golfového prostředí bez klasického a až nabízeného happy endu. Příjemná oddychovka s výborným Costnerem.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Dolph na naprostém vrcholu a Brandon Lee jako čím dál jasnější kometa na akčním nebi. Na svou dobu parádní "akčňák".